Vakıflar Genel Müdürlüğü Burs Başvurusu – BekçiAlımı

Vakıflar Genel Müdürlüğü Burs Başvurusu

Vakıflar Genel Müdürlüğü, ülkemizde başarılı öğrencilere burs ve karşılıksız yardımlar yapan köklü kurumların başında geliyor. 2020-2021 yılı için de lise ve üniversite öğrencilerine burs başvuruları alınacaktır. Derslerinde başarılı olup maddi imkanları yeterli olmayan tüm öğrencilerin Vakıflar Genel Müdürlüğü Bursu 2020 hibe başvurusunu yapmasını tavsiye ederiz. Başvurular online olarak yapılmakta olup 2020 yılı sonbahar aylarında başvurular başlayacaktır. Yükseköğrenim bursu ön lisans ya da lisans programı öğrencilerine yılda 8 ay (Ekim-Mayıs), ortaöğrenim bursu ise ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yılda 9 ay (Ekim-Haziran) süre ile verilir.

Burs Şartları

Vakıflar Genel Müdürlüğü bursuna başvurmanız için bazı şartları taşımalısınız. Lise ve üniversite öğrencileri burs başvurusunda bulunabilirler. Diğer şartlar:

Üniversite Öğrencileri için

 • T.C Vatandaşı olmak,
 • Aile gelir düzeyi düşük ve   ihtiyaç sahibi olmak,

Ortaöğretim Öğrencileri için

 • T.C Vatandaşı olmak,
 • Aile gelir düzeyi düşük ve ihtiyaç sahibi olmak,
 • Sınıf tekrarı ve bir üst sınıfa sorumlu geçmemiş olmak,
 • Ortalama ile ve Ş.Ö.K.K ile bir üst sınıfa geçmemiş olmak,
 • Özel eğitim kurumlarında okuyanların %100 burslu olmak,

Başvuru Tarihi:

Vakıflar Genel Müdürlüğü  yaptığı duyuru ile 2020-2021  ortaöğrenim burs başvurularını eğitim döneminin başladığı tarihte alacağını ve 1 ay süreceğini ifade etti. Yükseköğrenim burs başvuruları ise  15 Eylül – 30 Ekim 2020 tarihleri arasında alınacak. Başvurular internetten yapılacak

Burs Miktarı

Vakıf karşılıksız olarak burs almaya hak kazanan

 • Ortaöğrenim öğrencilerine aylık 75,00 TL,
 • Yükseköğrenim öğrencilerine aylık 300,00 TL,
 • Türkiye’deki eğitim kurumlarında okuyan yabancı uyruklu yükseköğrenim öğrencilerine ise 600,00 TL burs vermektedir.

Başvuru Adresi ve Formu

Vakıflar Genel Müdürlüğü ortaöğrenim ve yükseköğrenim burs başvuruları kurum web sitesi www.vgm.gov.tr üzerinden alınır. Ortaöğrenim bursu için başvurular her yıl eğitim döneminin başladığı ilk gün başlar ve 30 gün devam eder.

BAŞVURU FORMUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Başvuru Sonuçları

Burs almaya hak kazanan öğrenciler ilgili Vakıflar Böle Müdürlüğüne gerekli evraklar ile öğrenci adına açılmış banka hesap numaralarını belirtir dekontları iletmelidirler. Öğrenci adına açılacak hesap öğrenci için uygun bir Vakıfbank Şubesinden açılmalıdır.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir Soru

 1. Öğrenciyim bursa ihtiyacım var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir