Vakıfbank 3D Secure Kapatma – BekçiAlımı

Vakıfbank 3D Secure Kapatma

Vakıfbank 3D Secure Kapatma işlemini yapmanın tek yolu kartınızı internet alışverişine kapatmaktır. Özellikle 2017 yılında gelen yasal mevzuat ile birlikte kartların 3D Secure sistemini kullanmadan internet alışverişini yapması yasaklanmıştır. Dolayısıyla bankalar bu yasal mevzuata uygun olarak tüm kartlarının içeriğini revize etmiştir. Bu revize sonrasında kartların internet alışverişi erişimi opsiyonu kullanıcıya bırakılmıştır. Kullanıcı isterse kartın bu özelliğini açmakta; isterse kapatmaktadır. Ancak hiçbir zaman için kartın 3D Secure güvenlik sistemi olmaksızın alışveriş yapmasına izin verilmemektedir. 3D Secure sistemi aracılığıyla hem kart sahibi hem de işletmeciler rahat bir nefes almışlardır. Artık çalınan kart bilgileri ile alışveriş yapılamaz olmuştur. Ek olarak kart sahibinin telefonuna gelen SMS ile bildirilen kodun sisteme girilmesi gerekmektedir. Bu kod girilmediği taktirde işleme onay verilmemektedir.

3D Secure Kapatma Vakıfbank Nasıl Yapılmaktadır?

3D Secure Kapatma Vakıfbank işlemini yapmak istiyorsanız ilk olarak App Store veya Google Play üzerinden Vakıfbank mobil uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Sonrasında sağ altta bulunan üç noktaya tıklamanız gerekir. Üç noktaya tıkladıktan sonra

  • ‘‘Kredi Kartları’’ sekmesine girin.
  • ‘‘Sanal Kart İşlemleri’’ sekmesine tıklayın.
  • ‘‘Sanal Kart Oluştur’’ seçeneğine tıklayın.
  • Sanal kartınızın limitini belirtin ve kartınıza bir isim verin.
  • ‘‘Devam’’ seçeneğine tıklayın.
  • Açılan sayfaya onay verin.

Böylece bir sanal kart açmış olursunuz. Bu sanal kart 3D Secure kullanmaktadır. Bu yol haricinde yine mobil uygulamadan kredi kartı veya banka kartı seçeneklerinde bulunan ‘‘İnternet Bankacılığı’’ seçeneğini açıp kapayarak 3D Secure sistemini açıp kapayabilirsiniz.

Vakıfbank Bankomat İle İnternet Alışverişi

3D Secure kapatma Vakıfbank işlemini yapmadıysanız Bankomat kartı ile internet alışverişi yapabiliyorsunuz. Ayrıca Bankomat kartları Bankalararası Kart Merkezi’nin sunduğu hizmet olan BKM Express sisemine de tanımlamanız mümkündür. Bu işlemi yaptığınız zaman kart bilgilerinizi paylaşmadan, sisteme kayıtlı olan cep telefonunuza gelen tek kullanımlık şifreler ile tüm BKM Express üye işyerlerinde hızlı bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Bankomat kartının limiti kadar internet alışverişi yapabilmeniz mümkündür. Bankomat kartları ile dünyada yer alan bütün ATM’lerden nakit para çekmeniz mümkündür.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir