Ücretsiz Maske Dağıtımı Eczanelerden Yapılacak

2020 yılı virüs ile mücadele eden ülkemizde önlemler genişletilmeye devam ediyor. Maske kullanımın zorunlu tutulması, maske satışının yasaklanması, ücretsiz edevlet üzerinden dağıtımdan sonra ücretsiz maske dağıtım ağına eczanelerde katılıyorlar.

Şuraya Atla

Eczanelerde Bedava Maske Dağıtımı

  • Sağlık Bakanlığının temin edeceği maskeler İstanbul Ecza Koop, Selçuk Ecza ve Allianz Healthcare depolarına ulaştırılacak ve eczanelerimize dağıtımı yapılacaktır.
  • Eczanelerimizin sadece bir depo üzerinden 500 adet (10 kutu) maske talebinde bulunması gerekmektedir.
  • Talepler Bakanlık tarafından takip edileceği için tek bir depo üzerinden talepte bulunulması önemlidir.
    •20-65 yaş arasındaki vatandaşlarımıza “10 gün için kişi başına 5 adet maske” verilecektir.
  • Vatandaşlarımız, Sağlık Bakanlığı tarafından cep telefonlarına gönderilecek mesajdaki kodu eczanelerimize bildirerek maske alabilecektir. Eczacılarımız, bu kodu TİTCK tarafından ITS veya Reçetem Sisteminde açılacak yeni bir butona girecektir. TİTCK tarafından hangi sistemin kullanılacağı belirlendikten sonra sizlerle ayrıca paylaşılacaktır.
  • Uygulama eczanelere maskelerin ulaşmasının ardından başlayacaktır.

Eczanelerde Maske Verilecek

Uygulama alanı şimdilik İstanbul ile başlayacak ve uygun şekilde işlemesi halinde tüm Türkiye de sistem işletilmeye devam edecektir. Ptt ve edevet üzerinden başvuru ile yapılan dağıtım da aynı şekilde sürdürülmeye devam edilecektir.

ÖNEMLİ:   SGK İlaç Geçmişi Sorgulama

Yaşlılara SMS ile Uyarı

65 yaş üstü bireylerin evde kalması zorunludur ve sokağa çıkma yasağı vardır. Bunun aski durumlar telefon hatları üzerinden sinyal ile kontrol edilmekte ve kişilere SMS ile evde kalmaları gerektiği iletilmektedir.

0 0 vote
Yazıyı Oyla
TIKLA TAKİP ET!
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Cihazınızda internet yok...

0
Hemen Destek İstex
()
x