Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu Burs Başvurusu – BekçiAlımı

Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu Burs Başvurusu

Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu, Türkiye Cumhuriyeti’nin  geleceğinin yapı taşı olarak gördüğü üniversite öğrencilerine burs imkanı sağlamaktadır. Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu Burs Başvurusu yapmak için kurumun belirlemiş olduğu bazı gereklilikleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu “90. Yılında 90 Başarılı Üniversite Öğrencisine Burs” sloganı ile 2013-2014 eğitim-öğretim yılında burs vermeye başlamıştır. Sadece lisans öğrencilerine değil yüksek lisans ve doktora öğrencilerine de bu imkanı sağlamaktadır. Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu öğrencilere sadece maddi anlamda destek sağlamak için değil, oluşturmuş oldukları program dahilinde kültür ve sanat faaliyetlerine de katılmalarını arzu etmektedir.

Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu Burs Başvurusu Nasıl Yapılır

Eğer siz de Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu Burs Başvurusu yapmak istiyorsanız kurumun belirlediği bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bugüne kadar yaklaşık olarak 4000 öğrenciye burs imkanı sağlayan kurum, başvuruları online olarak kabul etmektedir. İlgili tarihler zaman zaman değişmekte olup kurumun internet sitesini takip ederek tarihleri öğrenebilirsiniz. Online olarak başvuru yaptıktan sonra genel merkezde yapılacak olan mülakatlar sonucu sonuçlar açıklanmaktadır. Öğrenciler ilgili kurumun web sitesini ziyaret ederek sonuçları ilan sayfasında görebilmektedir. Burs başvurularıyla alakalı her türlü sorunuzu kurumun ilgili mail adresine e-mail göndererek sorabilir anında sorularınız hakkında ayrıntılı cevaplar alabilirsiniz.

Başvurular Ne Zaman Başlayacak

Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu, bilindiği üzere lisans, yüksek lisans ve doktora öğrenimi gören üniversite öğrencilerine çeşitli burs imkanları sağlamaktadır. Siz de bu burstan faydalanmak istiyorsanız kurumun internet sitesinden başvuru yapabilmektesiniz. Başvurular 2020 yılı için Eylül ayı içerisinde başlayacaktır. Kurum başvurunuzu genel merkezde değerlendirdikten sonra sonuçlar kurumun internet sitesinde açıklanacaktır. Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu sunmuş olduğu bu burs imkanını karşılıksız olarak sunmaktadır.  Fakat başvurunuzun kabul olması için koymuş olduğu ilk şart İstanbul veya Ankara ili içerisinde bulunan bir üniversitede öğrenime devam ediyor olmanızdır. Diğer şehirlerden yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Ayrıca özel üniversitelerde okuyan öğrencilerden de yüzde yüz burslu okuyor olması istenmektedir.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir