Türk Eğitim Derneği (TED) Burs Başvurusu – BekçiAlımı

Türk Eğitim Derneği (TED) Burs Başvurusu

Türk Eğitim Derneği burs başvurusuyapmak isteyen kişiler makalemizi okuyabilir. Türk Eğitim Derneği, başarılı olan fakat maddi imkanları yetmediği için nitelikli bir eğitime kavuşamayan öğrencilere burs sağlamaktadır. Böylece eğitimde fırsat eşitliğini sağlayarak toplumun her kesimini eğitim hizmetlerinden yararlandırmaya çalışmaktadır. Bunu, demokratik rejimlerin temel bir hedefi olarak görmektedir. Peki burs başvurusu nasıl yapılır?

Türk Eğitim Derneği (TED) Burs Başvurusu Hakkında

Türk Eğitim Dernek (TED) Ana Tüzüğü Madde 5 – a bendi şöyle söylemektedir: ”Kimsesizliği ve parasızlığı dolayısıyla okuma imkanı bulamayan ahlaklı, anlayışlı ve çalışkan Türk çocuklarına eğitim olanağı sağlamak. Buradan anlaşılıyor ki Dernek için bu misyonu yaşatmak hayati önemdedir. Derneğin üç burs kategorisi vardır: tam eğitim bursu, tam destek bursu ve destekleme bursu.

Tam Eğitim Bursu

Türkiye genelinde yapılan merkezi sınav ve sonrasında gerçekleştirilen mülakatlarla öğrencilerin seçildiği Tam Eğitim Butsu (TEB) ile sadece okul ücretleri değil, cep harçlığı, servis, yemek, kitap-kırtasiye, kıyafet, yatılı ise pansiyon giderleri gibi tüm ücretler karşılanmaktadır.

Tam Destek Bursu

Resmi liselerde eğitim hayatına devam eden ve maddi imkanları kısıtlı fakat akademik başarıya sahip öğrencilere sunulmaktadır. Öğrencilerin akademik gelişimini sağlayacak düzeydedir ve kişinin sosyo-kültürel gelişimini devam ettirmeyi amaçlayan etkinliklere katılım şartı koyar.

Destekleme Bursu

Derneğin kuruluş aşamasından bu güne kadar ortaya koyulan burs sistemidir. İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinin cep harçlığını karşılamak için verilmektedir.

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

  • Burs başvurusu yapmak için ilk olarak ted.org.tr adresinde yukarıda bulunan burslar sekmesine tıklamanız gerekmektedir.
  • Başvuru butonuna tıklayın
  • Yeni burs başvurusu dönemi açılmışsa herhangi bir burs başvurusuna tıklayıp formu doldurun.

Formu doldururken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. İlk olarak doldurduğunuz formdaki bilgilerin tamamen doğru olduğundan emin olmadan formu göndermeyin. Bilerek ya da bilmeyerek yanlış bilgi içeren formu gönderen kişilerin bursu iptal edilmektedir. Bursu alabilmeniz için TED’in koyduğu vizyon ve misyon doğrultusunda faaliyetlerde bulunmak durumundasınız. Tüm işlemleri eksiksiz ve doğru bir biçimde yaptıktan sonra değerlendirme süreci başlayacaktır. En yakın zamanda burs başvuru sonucunuz açıklanacaktır.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir