TEV 2020-2021 Burs Başvurusu – BekçiAlımı

TEV 2020-2021 Burs Başvurusu

Türk Eğitim Vakfı: TEV, 50 yılı aşkındır  başarılı öğrencilere burs ve karşılıksız yardımlar yapmaya devam ediyor. 2020-2021 yılı için de üniversite öğrencilere burs imkanı sağlanacaktır. Derslerinde başarılı olup maddi imkanları yeterli olmayan tüm öğrencilerin TEV Bursu 2020 hibe başvurusunu yapmasını tavsiye ederiz. Başvurular online olarak yapılmakta olup 2020 yılı Sonbahar aylarında başvurular başlayacaktır.  Türk Eğitim Vakfı’ndan şu ana kadar 225 bin civarı öğrenci destek almıştır. Burslar 9 ay boyunca öğrencilerin banka iban numaralarına yatırılmaktadır.

Burs Şartları

Türk Eğitim Vakfı bursuna başvurmanız için bazı şartlara haiz olmanız gerekmektedir.

  • T.C. Vatandaşı olmak,
  • Malvarlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olmak,
  • Kazanç getiren herhangi bir işte çalışmamak,
  • Başka bir kamu veya özel kurumdan burs almamak, (Kredi ve Yurtlar Kurumundan karşılıklı olan öğrenim kredisi alınmasının sakıncası bulunmamaktadır.)
  • Ara sınıflar için : Genel not ortalaması 4 üzerinden en az 2,5 olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak ve 3 taneden fazla başarısız dersi bulunmamak,
  • Hazırlık sınıfından 1.sınıfa geçen öğrenciler için; başarılı olarak geçmiş olmak.

Başvuru Tarihi:

TEV yaptığı duyuru ile 2020-2021 bursu için başvurularını 02 Eylül – 22 Eylül tarihleri arasında  alacağını belirtti. Burs, karşılıksız verilmektedir.

Burs Miktarı

Vakıf karşılıksız olarak burs almaya hak kazanan öğrencilere 700-800 TL arası aylık nakdi yardım yapmaktadır. Burs çeşitlerine göre verilen nakdi yardım değişmektedir.

Başvuru Adresi ve Formu

TEV yaptığı duyuru ile 2020-2021 bursu için başvurularını 01 Eylül – 30 Eylül tarihleri arasında  alacağını belirtti. Burs, karşılıksız verilmektedir. Aşağıdaki adresten başvuru tarihinde kendi bilgileriniz ile online olarak burs talep edebilirsiniz.

http://burs.tev.org.tr

Başvuru Sonuçları

TEV burs başvurusu yaptıktan sonra mülakat aşamasını da geçerseniz bursu kazandığınızda sizinle telefon ve e-posta yolu ile iletişime geçilerek burs verme süreci başlatılacaktır. TEV bursu almaya hak kazanıldığı takdirde, sistemde kayıtlı e-posta adresine, gönderilen e-postaya onay verdikten sonra bir başka burs/burslar çıkması durumunda derhal diğer burs/burslar iptal ettirilmelidir. Aksi halde tüm kurumların bursundan mahrum kalınabilecektir. Burs kazanan öğrencilere banka hesabı Vakfımız tarafından açılacak ve adaya bildirilecektir. Öğrencilerin hesap açtırmalarına gerek bulunmamaktadır.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir