Ten Rengine Göre Ruj Seçimleri – BekçiAlımı

Ten Rengine Göre Ruj Seçimleri

Ruj bir makyajın olmazsa olmazı. Kiminin ruj rengi sade olurken kiminin oldukça dikkat çekici renkler olur. Fakat bazen yanlış renk ruj seçimi kişinin makyajını tamamen bozabilir. Çünkü bazı ruj renkleri maalesef her tene uyum sağlamıyor. Hatta birisinin dudağında gördüğümüz rujun rengini öğrenip gidip alıyoruz fakat sizde o kişide olduğu kadar mükemmel durmuyor. Bunun sebebi ten renklerimiz. Kimimize daha nude rujlar yakışırken kimimize oldukça canlı renkler yakışıyor. Peki, hangi ten hangi ruju seçmeli?

Kumral Tene Sahip Olanların Seçmesi Gereken Renk

Diğer ten renkleri ile kıyaslandığı zaman en torpilli ten rengi kumral. Çünkü bu ten rengine sahip olanlara bütün renkler yakışıyor. Canlı bir kırmızı, nude bir ruj ve parlak rujlar bu tene sahip olanlara çok yakışıyor. Yani kumrallar en canlısından en soft rengine kadar birçok ruj rengi seçebiliyor.

Beyaz Tene Sahip Olanların Seçmesi Gereken Ruj Rengi

Beyaz, mermer gibi bir cilt ve bununla eşlik eden muhteşem bir ruj birçok kişinin aşırı hoşuna gider. Eğer ten rengin beyaz bir tense pembe tonları hatta fuşya renk bir ruj sana çok yakışır. Bunun yanında bordoya kaçmayan kırmızı tonlarında olan bir ruj yüzünle oldukça uyum içerisine girer. Fakat kullanacağın kırmızı tonuna dikkat etmelisin. Çok parlak bir kırmızı dudağında sırıtır. Daha çok mat bir kırmızı sana daha çok yakışır. Kırmızı seçtiyse göz makyajını hafif tut.

Buğday Tenlilerin Seçmesi Gereken Ruj Rengi

Birçok kişi tarafından açık esmer diye tarif edilen bu ten rengi esmerden tenden bağımsızdır. Buğday tenliler daha çok sıcak tonları kullanmalı. Yani morumsu bir pembe, aşırıya kaçmayan bir kırmızı buğday tenlileri oldukça çekici gösterir.

Esmer Tenlilerin Seçmesi Gereken Ruj Rengi

Esmer tenliler ruj rengi konusunda diğer tenlere göre daha dar bir renk skalasına sahiptir. Kullanabileceğin bir kırmızı renk ruj teninle oldukça uyum sağlarken bordo bir ruj risk olabilir. Kesinlikle şeftali tonlarında bir ruj rengi seçme. Şeftali tonunda ruj rengi cildini soluk gösterir.

Bronz Tene Sahip Olan Kişilerin Seçmesi Gereken Ruj Rengi

Bu ten rengi birçok kişinin hayali olan bordo rujları dudağında oldukça güzel taşır. Mürdüm, bordo koyu kırmızı bu tene sahip kişilerin dudağında oldukça çekici gözükür.

 

Yazar: Sevgi KILIÇ

Mardin'de 1994 yılında doğdum. Üniversite hariç eğitimimi orada tamamladım. Üniversiteyi Aksaray Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde okudum. 2018 yılında evlendim ve 2019 yılında Alya adında dünyalar tatlısı kızım dünyaya gözlerini açtı. Artık hayata başka bir pencereden bakıyorum, hayatım çok değişti, daha mutlu, daha huzurlu bir insan oldum. Artık kızım için yaşıyor, onun için nefes alıyorum, yazdığım yazılarla mutlu oluyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir