Telefonu Nakite Çevirme Nasıl Yapılır? – BekçiAlımı

Telefonu Nakite Çevirme Nasıl Yapılır?

Ekonomik durgunluğun yaşadığımız dönem içerisinde artması nedeniyle pek çok kişi ve kurum finansal sıkıntıda. Ödemeler sağlanamazken temel borçların dahi ödenemediğini görebiliyoruz. Hal böyle olunca insanlar normalden daha fazla nakite gereksinim duyuyor. Akla ilk gelen yöntem de elbette bankalara başvurup kredi almak. Fakat halihazırda tüm ekonomi sallantıdayken bankalar kendilerini riske atmayıp çeşitli uygunlukları yerine getiren, ödemeleri rahatlıkla yapabilecek kişileri tercih ediyor. Kısacası banka özelinde geçmişe dair çok iyi bir profil çizmemişseniz kredi almak da mümkün değil. İşte burada kimileri telefon satmak tarzında değişik türden çözüm yoluna gidiyor. Örneğin telefonu nakite çevirme şimdilerde denen yollardan. Sıradan müşteri niteliğinde alınan telefonu bozdurup para almak ve böylece nakit para sıkıntısını çözenlerin sayısı hiç az değil. Var olan yükümlülüklerin üzerine bir borç eklenirken geleceğe dair fatura büyüyor ama o anki dolaşım devam ediyor.

Telefonu Nakite Çevirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Özellikle geçtiğimiz yıllarda çevreden borç alınarak belli ödemeler gerçekleştiriliyordu. Geldiğimiz ekonomik şartlar içerisine ne kimsede sıcak para kalmış durumda ne de kimse birbirine borç veriyor. Dolayısıyla bütçesi sarsılan, ev giderlerini dahi karşılayamayanlar kara kara düşünüyor. Elindeki telefonu nakite çevirme talebinde bulunanlardan değişik yasa dışı yollara başvuranlara kadar çok sayıda insan mevcut. Banka kredilerinde şansınızı deneyip olumlu sonuç alamadıysanız telefon bozdurma ve nakite çevirme nasıl yapılır için arayıştaysanız uygulamanız gereken bazı adımlar var.

Telefonu Bozdurup Para Almak

Akıllı cihazlar sektöründe boy gösteren onlarca firma bulunuyor. Her sene yüzlerce model satışa çıkarken telefon konusunda alışveriş pazar hacmi de her geçen gün artıyor. Böylece sektörde faaliyet göstermek isteyenler rahatlıkla giriş yapabiliyor. Telefonu nakite çevirip para almak ise hiçbir çaresi kalmayanların denediği bir sistem. Acil borç ödenmesi gerektiğinde istemeye istemeye telefon al sat işi yapmak zorunda kalınabiliyor. Kısacası telefon bozdurma arayışındaysanız ve elinizde cihaz yoksa mağazaya gidip taksitle veya senetle son modellerden birisini tercih edebilirsiniz. Yeni çıkan modelleri seçmeniz kısa sürede elden çıkarmanızı sağlar. Aksi taktirde az miktarda borçlanayım derken elinizde bile kalabilir. Kutuyu hiç açmadan satmaya çalışırsanız yine fazla zaman kaybetmezsiniz.

Ayrıca belirtmek istediğimiz nokta ise bazen firmalar müşterileriyle işbirliği yaparak anlık sıkıntısı olanlara kolaylık sağlıyor. Örneğin size telefon satmış gibi yapıp cihazı geri alırlar. Böylelikle belirlenen fiyatı aylık olarak öderken elinize toplu para geçer ve telefonu nakite çevirme işlemini gerçekleştirirsiniz. Borçlanma vadesi genellikle ya 12 ya da 24 aydır. Bir bakıma bankadan kredi almış gibi telefonu bozup para kazanmak için aydan aya taksitini ödersiniz. Başta faturalı hat sahiplerine aşamaların rahatlıkla ilerlediğini söyleyebiliriz. Çünkü ücreti faturanın üzerine eklenip sadece fatura dönemlerinde ödeme istenecektir. Direkt cebindeki telefonu bozdurmak isteyenler ekstradan senet, sözleşme, taksit imzalamadığından ekstra yükün altına girmez.

Yazar: Adem Kaya

"Webmaster olarak başladığım web sektörü içerisinde 2014 yılından bu yana içerik üreticiliği yapmaktayım. İlgilendiğim alanlar arasında finans, ekonomi ve teknoloji bulunmaktadır. Bu alanlarda düzenli araştırmalar, okumalar yaparken çeşitli içerikler de hazırlamaktayım."

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir