Tatilsepeti İptal İşlemleri – BekçiAlımı

Tatilsepeti İptal İşlemleri

Yazıda tatilsepeti iptal işlemleri ile ilgili sizlere bilgi vereceğiz. Tatil alanında ülkemizde birçok farklı firma faaliyet göstermektedir. Bu firmaların bazıları sadece yerel bazda hizmet verirlerken, bölgesel, ulusal ya da uluslararası çapta hizmet veren firmalar da mevcuttur. Son dönemde ise acentelerin yanında, tüm acentelerin fiyatlarını listeleyen ve bu fiyatları karşılaştırmak için müşterilere bir ortam oluşturan siteler ortaya çıkmıştır. Tatilsepeti de bu alanda hizmet veren bir web sitesidir. Tatil planı yapan müşteriler bu site üzerinden arama yaparak kendisi için uygun gördüğü tatili farklı acentelerin fiyatları arasında kıyaslama yaparak seçebilir. Acentenizin hangisi olduğu önemsizdir bu noktada, çünkü rezervasyonu Tatilsepeti üzerinden yaptıktan sonra sizinle ilgilenmesi gereken asıl firma onlar olacaktır. Bu nedenle bir sorun olduğunda Tatilsepeti iptal seçeneğini kullanmanız gerekebilir.

Tatilsepeti İptal Sigortası

Tatil planı yapıyorsanız ister kış olsun ister yaz, yurtdışı ve yurtiçi birçok bölge ve otelde Tatilsepeti ile rezervasyon yaptırabilirsiniz. Birçok acente ve tur firmasının fiyatlarını size sunan ve tek bir site üzerinden hepsi için fiyatları sıralar. Sizin tercih ettiğiniz firma ne olursa olsun işlemleriniz Tatilsepeti firması tarafından yapılır ve asıl muhattabınız da onlardır. Bir sorun yaşandığında Tatilsepeti iptal veya değişiklik için talepte bulunabilirsiniz. Ancak burada iptal sigortası oldukça önemli bir husustur. Çünkü zaruri bir sebep olmadığı sürece iptal yapmanız çok kolay değildir. Ancak rezervasyon yaparken cüzi bir miktara satın alabileceğiniz sigorta ile herhangi bir sorun yaşandığında rezervasyon iptal talebi oluşturabilirsiniz.

Tatilsepeti Rezervasyon İptali ve İade

Tatilsepeti İptal İşlemleri

Tatilsepeti iptal ile rezervasyonunuzu iptal edebilirsiniz, tabi ki zaruri bir neden olması gerekir. İptal sigortası yaptırdıysanız zaruri bir neden olmadan da iptal yapabilirsiniz. Ancak yine de bazı şartların karşılanması gerekir. Bu şartların en başında süre gelmektedir, gerekli işlemlerin yapılması adına firma iptal talebinin otele yerleşmeden en az 72 saat önce yapılmasını istemektedir. İster zaruri bir neden olsun ister sigorta yapıldıktan sonra bildirilen herhangi bir sebep olsun en az 72 saat önce bildirilmeyen talepler işleme alınmazlar. Ayrıca talepleri internet üzerinden iletmeniz mümkün değildir, eğer bir iptal ya da değişiklik talebiniz varsa Tatilsepeti müşteri hizmetlerine ulaşmanız gerekir. Müşteri Hizmetleri: 444 44 20

Tatilsepeti’nden rezervasyon iptali için talepte bulunmama rağmen neden iptal gerçekleşmedi?

Tatilsepeti üzerinden yaptığınız rezervasyonlarda iptal hakkınızı kullanmanız için beklenmedik bir sorun gerçekleşmesi gerekir, zaruri bir durumda hiçbir şart olmadan iptal gerçekleşebilir. Aksi taktirde rezervasyon yapılırken iptal güvencesi seçeneğinin işaretlenmiş olması gerekir. Ayrıca iptal talebini otele yerleşmeden 72 saat önce firmaya ulaştırmanız zorunludur

İnternet sitesi üzerinden rezervasyon iptali yapabilir miyim?

Tatil sepeti rezervasyon iptalini internet üzerinden yapmak mümkün değildir. İnternet üzerinden ve Tatil Sepetinin resmi web adresi üzerinden sadece rezervasyon işlemleri gerçekleştirilir. İptal işlemleri için Tatil Sepeti müşteri hizmetleri hattı ile iletişime geçilmesi gerekir.

Fizy Premium  üyelik iptali için TIKLAYINIZ.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir