Tarım Kredi Kooperatifleri Burs Başvurusu – BekçiAlımı

Tarım Kredi Kooperatifleri Burs Başvurusu

Tarım Kredi Kooperatifleri Eğitim Kültür Ve Sağlık Vakfı, ülke genelinde üniversitelerde okumakta olan ve maddi yetersizlik durumunda olan öğrencilere karşılıksız burs vermektedir. 2020 yılı Tarım Kredi Kooperatifleri Eğitim Kültür Ve Sağlık Vakfı burs başvurusu şartlarını sağlayan her üniversiteli bu burstan faydalanabilmektedir.  TAREKSAV bu konuda oldukça dikkatli çalışmakta ve verilen bursların ihtiyaç sahiplerine verilmesi konusunda oldukça ısrarlıdır.  Tareksav bursu nedir, başvuru nasıl yapılır ve gerekli belgeler nelerdir gibi sorularınızı cevaplamaktayız.

Burs Başvurusu Hakkında

Tareksav, ülke çapındaki çeşitli lisans programlarında okumakta olan üniversiteli ve ihtiyaç sahibi olan gençlere burs imkanı sunmaktadır. Eğer siz de bu burstan faydalanmak istiyorsanız Tareksav tarafından belirlenmiş olan çeşitli gereklilikleri yerine getirmek durumundasınız. Vakıf öğrencilerine sunduğu imkanlarla her türlü bilimsel, kültürel ve sanatsal alanda yetkinlik sahibi bireyler oluşturmayı hedeflemektedir.

Aynı zamanda sadece bu alanlara yönelmeyip bünyesinde bulunan öğrencilere tüm tarihimizi, bağlarımızı hatırlatacak ve vatanına sahip çıkan bireyler olmaları yönünde pozitif adımlar atacaktır.  Ülke çapında 1000’den fazla öğrenciye yardım yapan kurum, bursları karşılıksız olarak vermektedir. Gerekli her türlü evrakınızı tamamladıktan sonra başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru yapmak için gereklilikleri okuyarak eksik veya hatalı bir başvuru yapmaktan kaçınabilirsiniz.

Aranan Şartlar

Tareksav, burs için yapılan başvuru sürecinde bazı şartlar koşmuştur. Bu şartlar şu şekilde sayılabilir:

Başvuruyu yapan şahsın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ikamet etmesi, üniversitede ön lisans, lisans veya lisansüstü programlarından birinde okuyor olması, öğrencinin alttan dersinin bulunmaması, öğrencinin maddi durumunun kötü olması, düzenli gelir sahibi olduğu bir işte çalışmıyor olması, resmi devlet kurumları dışında başka özel kuruluşlardan burs almaması, yüz kızartıcı olarak tanımlanabilen bir suç işlememiş olması, başvuru belgelerini eksiksiz ve doğru olarak doldurması gerekmektedir.

Bu şartları taşıyan herkes ilgili kurumun internet sitesini takip ederek başvuru vakitlerini öğrenmeli ve başvurularını eksik belge olmadan tamamlamalıdır. Başvuru sonucu kısa sürede açıklanacak ve kurum tarafından bilgilendirileceksiniz.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir