Tablet Yardımı Başvurusu – BekçiAlımı

Tablet Yardımı Başvurusu

2020 yılı eğitim-öğretim aşamasında da zorlu geçmeye devam ediyor. Okullar açıldı. Uzaktan eğitim başladı. EBA sistemi ve zoom programı eğitim-öğretimde kullanılıyor. Bu işler için tablet gerekiyor. Milyonlarca çocuğun ve gencin tableti yok. Ailelerin alacak parası yok. Bu süreçte bilgisayar ve tableti olmayan milyonlarca öğrencinin mevcut olduğu ülkemizde büyük sorunlar yaşanıyor. Çocuklar eğitim için bilgisayar ve tablet sahibi olmak istiyorlar. Acunmedya, TV 8 ekranların ünlü yapımcı ve TV sahibi Acun ILICALI Bey’in katılımı ile çocuklara bilgisayar ve tablet yardım kampanyası düzenlendi.  Acunn Medya ve Sahibi Acun ILICALI, zor durumda olan bu insanlarımıza yardım ve destek için büyük bir kampanya ve yardım seferberliği başlattı.

Milyonlarca tablet, masaüstü ve dizüstü bilgisayar, EBA çalışmaları ve eğitim amacıyla ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Bu dağıtımdan yararlanmak ve yardım başvurusunda isteyenler ise arayışa girdiler. Tablet yardımı için başvuru formu ya da internet sitesi bulunmuyor. Bu işlemler öğretmenlerin yönlendirmesi ile yürümektedir. Tablet ve bilgisayar talep etmeniz için herhangi bir başvuru formu bulunmuyor. Bu yardımlar Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri aracılığı ile ihtiyaç sahiplerinin belirlenip ziyaret edilmesi ile yapılacaktır.

Eğer ihtiyacınız varsa sınıf öğretmeniniz ve okul idareniz aracılığı ile başvuruda bulunup size gerekli mercilerin ulaşmasını talep etmeniz gerekmektedir. Evinize yapılacak ziyaret ve durum tespiti sonrası tablet ve bilgisayar desteğiniz yapılacaktır.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir