Sözleşmeli Er-Erbaş Yaş Sınırı, Şartı ve Hesaplama

Ülkemizde her yıl on binlerce sözleşmeli er-erbaş alınmaktadır. Sözleşmeli er-erbaş alımlarında birçok sağlık şartının yanında yaş sınırı, şartı ve koşulu da bulunmaktadır. 20200 yılında sözleşmeli er-erbaş alımı yapılacak ve başvurular başladı. Sözleşmeli Erbaş ve Erliğe 25 yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1995 tarihi ile 31 Aralık 2000 tarihleri arasında doğanlar) diğer şartları da taşımaları koşuluyla başvurabilirler. Aşağıdaki hesaplama motorunda kendi durumunuzu ve hangi yıl başvurabileceğinizi öğrenebilirsiniz:

Sözleşmeli Er-Erbaş Yaş Hesaplama
Gün
Ay
Yıl
Sınava Girmek İstediğiniz Yıl
  • 1 Ocak 1995 başvurur.
  • 31 Aralık 1994 başvuramaz.
  • 31 Aralık 2000 başvurur.
  • 1 Ocak 2001 başvuramaz.
  1. Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan, müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre01 Ocak 2020 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1995 tarihi ve sonrasında doğanlar)
  2. Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2020 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1995 tarihi ile 31 Aralık 2000 tarihleri arasında doğanlar) başvuru yapabilir.

Yaş şartını sağlamıyorsanız sözleşmeli er ve erbaşlık alımlarına başvuramazsınız. yaş şartını sağlamanız gerekmektedir. yaş şartını sağladıktan sonra diğer konulardaki hükümleri de sağlıyorsanız siz de hayatınızı bu yönde bir kariyer ile şekillendirebilirsiniz.

Sözlü mülakatları için çıkmış ve çıkabilecek soruların yer aldığı güzel bir uygulama yaptık. Tüm asker alımları bu uygulamada artık sorun olmaktan çıkıyor. Sözlü mülakatlarda ilk 60 saniye hayatidir. Adayın bilgili, donanımlı ve hazır olması, bu noktadan sonra hayatını nasıl yaşayacağını belirleyen en önemli süreci ifade etmektedir. Eğer sizde askeri alımların sözlü mülakatlarına hazır, donanımlı ve bilgili girmek istiyorsanız bu uygulamayı mutlaka almalısınız. İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 1 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

1
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
İbrahim
Ziyaretçi
İbrahim

2019 yılı içerisinde MSB sözleşmeli er başvurusu yapan ve 2019 da aralik ayında sınava girecek olan bir kimse doğum tarihi 25 temmuz 1994 ise yaş şartı uygun mudur? Teşekkür ederim.