Sodexo Nakit Çevirme – BekçiAlımı

Sodexo Nakit Çevirme

Çalışanların bulunduğu şehir ve ilçelere göre yol ve yemek harcamaları olmaktadır. Genelde iş yerleri personelleri için bu yol ve yemek masraflarını karşılamaktadır. İşyerlerinin son dönemlerde yaygın bir şekilde bu masrafları kredi kartı veya banka kartına benzer bir sistemle Sodexo veya Multinet gibi firmalarla yaptıkları anlaşmalarla kolayca yapmaktadır. Bu sistemde iş veren, çalışanlara yol ve yemek masrafları için verilen kartlara belirledikleri tutarı aylık şekilde yatırırlar. Bu yolla, yani bu sistemle birlikte iş veren kolay bir şekilde çalışanlara masraf ödemelerine yaparlar. Aynı şekilde çalışan gözünden bakıldığında ise ödemeler hızlı ve pratik şekilde ellerine geçmektedir. Ancak bu ödemeleri alan çalışanların kafasında ortak bir soru vardır “Sodexo nakit çevirme yolları” nelerdir?

Sodexo Nakit Çevirme Yolları

Son dönemlerde teknoloji alışveriş, bankacılık, finans gibi birçok farklı alanda değişiklikler yaratmıştır. Bu değişiklerden birisi de iş dünyasında olmuştur, daha önceki dönemde elden yapılan yol ve yemek masrafları artık kartlar ile yapılmaktadır. Firmalar çalışanları için ödeme yapmaktadır ama siz ödemeleri aldıktan sonra kendiniz için alternatif yemek ve yol seçenekleri bulabilirsiniz. Bu durumda Sodexo kartınızda bu masraf bedelleri kalacaktır. Sodexo nakit çevirme yolları ile bu durumun da uygun çıkış yollarını bulabilirsiniz. Bu yolların ilki bu işi hali hazırda yapmakta olan kişileri bulabilmektir, aslında onları bulmak oldukça zor olabilir, daha çok rast gelebilirsiniz. Bu kişiler belirli bir oranda komisyon ile Pos cihazları ile bakiyenizi çeker ve kesintiden sonra size teslim eder. Bir başka yol ise parayı bu masraflar dışında geçerli noktalarda kullanarak gündelik harcamalarınızı halletmenizdir. Bu durumda da nakit paranızı elde tutmuş olursunuz.

Nelerde Kullanabiliriz?

Sodexo kartınızdaki bakiyeyi bir komisyoncu aracılığıyla Sodexo nakit çevirme imkanınız olmadıysa tavsiye edebileceğimiz yöntem parayı market veya bir kahveci gibi geçerli yerlerde kullanarak normal şartlarda bu noktalarda harcayacağınız nakit miktarını azaltmanızdır. Günümüzde bu tarz masraf ödemesi yapılan kartlar pek çok yerde etkin olarak kullanılıyor. Dışarıdan yemek söylerken, marketlerde veya bir cafede bu kartları kullanabilirsiniz. Böylece komisyoncuya pay vermek zorunda kalmaz hem de tasarruf yapmış olursunuz.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir