Sigortasız Kredi Alınır Mı? – BekçiAlımı

Sigortasız Kredi Alınır Mı?

İnsanlar çeşitli ihtiyaçları doğrultusunda maddi varlıklarının yetersiz kalması sonucunda bankalardan daha sonra ödemek üzere kredi talebinde bulunmaktadır. Daha sonra ihtiyaçlarını bu krediler yoluyla gidererek bankaya belirledikleri dönem ve fiyat üzerinden ödeme yapmaktadırlar. Sigortasız Kredi Alınır Mı sorusu özellikle sigorta sahibi olmayan vatandaşlarımızın sıkça cevabını aradığı bir sorudur. Bu sorunun cevabı net olarak verilememektedir. Çünkü bazı bankalar sigortası olmayan şahıslara kredi imkanı sunmazken bazı bankalar ise belirli bir limite kadar ihtiyaçlarına yönelik krediler sağlayabilmektedir. Bu limitin ne kadar olduğunun merak ediyorsanız bu sorunun cevabı da oldukça değişkenlik gösterebilmektedir. Başvurduğunuz banka ve sahip olduğunuz mal varlıklarına göre değişebilen bu limiti banka gerekli incelemeleri yaptıktan sonra belirlemektedir.

Merak Edilen Soru: Sigortasız Kredi Alınır Mı?

Eğer siz de Sigortasız Kredi Alınır Mı sorusunun cevabını merak ediyorsanız bu yazımızı dikkatli bir şekilde okuyarak sorunuzun cevabını alabilirsiniz. Özel ve kamu bankaları yapmış olduğunuz konut, araç ya da ihtiyaç kredileri için sizden başvuru esnasında çeşitli belgeler talep etmektedir. Bu belgeler arasında istenen en önemli belgeler Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili belgelerinizdir. Sigorta sahibi olmayan vatandaşlar bankalardan 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi başvurusu yapamamaktadır. Bunun yerine daha düşük vadeli ve daha düşük limitli başvurular yapabilmekte bu da bankadan bankaya farklılık göstermektedir.

Akbank, Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası, Denizbank ve Finansbank sigorta sahibi olmayan vatandaşlara kredi imkanı sunabilen bankalar arasındadır.

Sigortasız Başvurunun Kabul Edilme Şartları

Bankalar yapılan kredi başvurularında şüphesiz bazı şartlar aramaktadırlar. Birçoğumuz zaman zaman çeşitli amaçlarımız için kredi başvurusunda bulunmaktayız. Bazı vatandaşlarımız ise sigortası yokken kredi alınıp alınmadığını merak etmekte ve internette bunla ilgili yoğun bir araştırma yapmaktadır. Sorumuzun cevabına gelirsek sigortası olmayan vatandaşların kredi başvurularını onaylayan bazı bankalar mevcut. Fakat bu bankalar sigortası olmayan kişilerden bazı belgeler istemekte. Bunlar genellikle üstüne kayıtlı olan konut veya araçlarla ilgili belgelerdir. Yani sigortanız yokken kredi başvurusunda bulunmanız durumunda sizden belli bir mal varlığınız olup olmadığı konusunda teminat istenmektedir. Öğrenciler için ise çok düşük bütçeli kredi imkanları sunan bankalar bu imkanları sunarken bazen hiçbir teminat istememektedir.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir