Sigorta Olmadan Banka Kredi Verir mi? – BekçiAlımı

Sigorta Olmadan Banka Kredi Verir mi?

Birçok kişinin merak ettiği bir soru: Sigorta olmadan banka kredi verir mi? Türkiye’de paraya ihtiyacı olan binlerce sigortasız kişi var. Çoğu banka sigortası olmayanların başvuru taleplerine olumsuz karşılık veriyor. Peki, sigortasız kredi veren bankalar mevcut mudur? Sigortasız kredi almanın şartları nelerdir?

Kredi Almak İçin Sigorta Şart mı? 

Kredi başvurularında dikkate alınan önemli hususlar düzenli gelir ve kredi notudur. Fakat sigortadan yararlanamayan ve sigortası olmayan kişiler bankaların uygun bulduğu miktarda krediye sahip olabilirler.

Sigortasız Kredi Almanın Şartları

Sigortasız çalışan ve sigortası olmayan kişilerin kredi alması için kredi notlarının 1200 ve üzeri bir seviyede olması gerekmektedir. Peki, kredi notu nedir? Kredi notu ya da farklı bir deyişle kredi puanı kişinin banka ve finans kuruluşları ile arasında geçen her türlü mali dengelere dayanan sayısal bir ifadedir. Sigortasız kişilerin kredi çekmesi için düzenli aylık gelirleri veya ek gelire sahip olmaları gereklidir. Ayrıca bazı durumlarda bankalar kişiden kefil ya da ipotek, teminat isteyebilir. Bankalar ticari kurum oldukları için verdikleri kredilerin zamanında geri dönmesi için tüm müşterilerinden bu şartları yerine getirmesini istemektedir.

Sigortası Olmayanlara Kredi Veren Bankalar

Sigortası olmayan kişilere bazı bankalar ihtiyaç kredisi vermektedir. Kredi başvurusuna giderken yanınıza çalıştığınız iş yerinden alacağınız gelir belgeniz ile giderseniz talebinizin olumlu sonuçlanma ihtimali daha yüksektir. Diğer yandan gelir belgesiz kredi almak istiyorsanız üzerinize kayıtlı gayrimenkulleri ipotek olarak göstermeniz de yeterli olacaktır. İşte sigortası olmayanlara kredi veren bankalar:

  • Odeabank
  • Akbank
  • Teb
  • İng Bank
  • Yapı Kredi Bankası
  • Şekerbank
  • İş Bankası
  • Denizbank
  • QNB Finansbank

Kredi Alma Şansımı Nasıl Arttırabilirim?

Kredi puanınızı yüksek tutmak kredi alma şansınızı çok fazla arttıran bir etkendir. Kredi notunuzu yükseltmek istiyorsanız ödemelerinizi düzenli bir şekilde yapmanız gerekiyor. Ayrıca birden çok bankaya kredi başvurusu yapmaktan Sakının. Bankalar aracılığı ile gerçekleştirdiğimiz her türlü işlem kredi puanımızı doğrudan etkiler.  Pek çok insan tarafından da kullanılan kredi seçenekleri hayatımızın her anında bizlere ışık tutmaktadır. İnsanlara sağlanan bu hizmetlerden sizler de faydalanabilir, daha detaylı bir araştırma yaparak nitelikli sonuçlara ulaşabilirsiniz.

 

Yazar: Sevgi KILIÇ

Mardin'de 1994 yılında doğdum. Üniversite hariç eğitimimi orada tamamladım. Üniversiteyi Aksaray Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde okudum. 2018 yılında evlendim ve 2019 yılında Alya adında dünyalar tatlısı kızım dünyaya gözlerini açtı. Artık hayata başka bir pencereden bakıyorum, hayatım çok değişti, daha mutlu, daha huzurlu bir insan oldum. Artık kızım için yaşıyor, onun için nefes alıyorum, yazdığım yazılarla mutlu oluyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir