Sigorta Acentesi Bayiliği Veren Firmalar Ve Başvuru – BekçiAlımı

Sigorta Acentesi Bayiliği Veren Firmalar Ve Başvuru

Sigorta acentesinin bayiliğini almak, sigorta acentesi açmak isteyen girişimcilerin işlerini büyük ölçüde rahatlatacaktır. Günümüzde en yüksek iş potansiyeline sahip olan sigorta acentelerinin neredeyse tamamı bir acentenin bayiliği ile kurulmuş bulunmaktadır. Türkiye’de sigorta acentesi bayiliği veren çok sayıda sigorta firması mevcuttur. Her firmanın talep ettiği koşullar değişiklik gösterebilir. Bu sebeple bütün firmalardan bayilik teklifi almanızı ve en iyi seçeneği değerlendirmenizi önermekteyiz. Bu nedenle özellikle de iyi bir ön analizin yapılması işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

Axa Sigorta

Farklı teminat ve koşulları ile acente bayiliği verir. Axa sigortanın hemen her bölge açısından belirlemiş olduğu teminatlarda farklılık vardır. Örnek verilecek olursa, Doğu Anadolu Bölgesi’nde acentelerden talep edilen koşullar daha esnektir. Eğer bulunduğunuz bölgede Axa Sigorta Acenteleri yoksa bu konuda oldukça şanslısınız demektir.

Anadolu Sigorta

1925 senesinde Türkiye’nin ilk sigorta firması olarak oluşturulan Anadolu Sigortahalihazırda Türkiye’nin en büyük sigorta şirketi olma özelliğini taşımaktadır. Bu şirketin acente bayiliğini almak, diğer sigorta firmalarına göre daha zordur. Firma, üniversite okumamış kişiler açısından en az 2 yıllık Sigortacılık deneyimi istemektedir. Anadolu Sigorta bayiliği açısından firmanın iletişim adreslerine erişim sağlanarak Anadolu Sigorta bayiliği alma koşulları ile ilgili daha net bilgi elde edilebilir.

Sompo Japan Sigorta

Sompo Japan Sigorta acentesi bayiliği alacak olan kişi ya da kurumlardan özellikle de sigorta murakabe kanunu kapsamında gerçek kişilerde ve tüzel kişi konumunda bulunan acentelerde ortaklar ile firma temsil ve ilzama yetkili olan yöneticilerde aranan çeşitli kriterlere sahip olmak gerekir. Belirtilen teminat mükellefiyetinin yerine getirilmesi gerekir. Firmanın, üretim beklentilerini gerçekleştirmek lazım. Dengeli bir portföye sahip olmak başlı başına bir politika olarak önemsenmektedir. Ofis teknik donanımı ve insan kaynağı olacak şekilde firmanın belirlemiş olduğu müşteri hizmetini vermek gerekir.

Neova Sigorta

Sigorta pazarında her geçen gün biraz daha büyüme kat eden firmalardan biri olan Neova Sigorta da acente bayiliği vermektedir. Hemen hemen bütün sigorta çeşitlerinde hizmet veren Neova sigortanın online ve telefon uygulamaları üzerinden acente başvurusu yapılabilir.

Groupama Sigorta

Fransız merkezli sigorta firması olan Groupama Türkiye Sigorta piyasasına ise Başak Sigorta, Başak Emeklilik, Güven Sigorta ve Güven Hayat firmalarını satın aldıktan sonra giriş yapmıştır. Firma en önemli 5 sigorta şirketi arasında bulunmaktadır.

Allianz Sigorta

Almanya merkezli sigorta dünyanın en büyük sigorta firmalarından biri olma özelliğini taşımaktadır. Türkiye’de en çok müşterisi bulunan 5 sigorta firması arasında bulunan Allianz, bilinen bütün sigorta çeşitleri ile hizmet vermektedir. En çok kalitesi bulunan firmalar arasında yer alan Allianz acente bayiliği almak ise diğer firmalara göre biraz daha zordur. Firma, deneyim ve teminat talep etmektedir.

Yazar: Sevgi KILIÇ

Mardin'de 1994 yılında doğdum. Üniversite hariç eğitimimi orada tamamladım. Üniversiteyi Aksaray Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde okudum. 2018 yılında evlendim ve 2019 yılında Alya adında dünyalar tatlısı kızım dünyaya gözlerini açtı. Artık hayata başka bir pencereden bakıyorum, hayatım çok değişti, daha mutlu, daha huzurlu bir insan oldum. Artık kızım için yaşıyor, onun için nefes alıyorum, yazdığım yazılarla mutlu oluyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir