SGK Maluliyet ve Hastaneye Sevk Talep Başvurusu
maluliyet hastane sevkbasvuru

SGK Maluliyet ve Hastaneye Sevk Talep Başvurusu

Sosyal Güvenlik Kurulu Maluliyet ve Hastaneye sevk talep başvuruları artık e-devlet sistemi üzerinden alınmaktadır. Bu konuda bir talepte bulunacak olan vatandaşlarımızın e-devlet sistemi üzerinden hızlı, kolay ve doğru şekilde başvuru yapmaları çok önemlidir. Vatandaşlarımız ile devletimizin bilişim sistemi üzerinden irtibatını sağlayan e-devlet sistemi, maluliyet ve hastaneye sevk isteyen vatandaşlara da hizmet sunmaya başlamış durumda. Bu hizmeti kullanarak, çalışma gücü kaybınızın (Maluliyet) tespiti için hastaneye sevk başvurusunda bulunabilirsiniz.

Öncelikle e-devlet sistemine e-devlet.gov.tr adresinden giriş yapmalısınız. Giriş yaparken e-devlet vatandaş bilgilerinizi kullanmanız gerekiyor. Daha sonra arama kısmına Maluliyet ve Hastaneye Sevk Talep Başvurusu yazdığınızda SGK sistemine ilgili modül karşınıza gelecektir. Bu kısma giriş yaptığınızda başvurunuz varsa görebilirsiniz. Başvurunuz yoksa yukarıdaki “Yeni Başvuru” düğmesini kullanarak sevk talep başvurusunda bulunabilirsiniz Bu seçeceği seçtiğinizde aşağıdaki form gelecektir:

Maluliyet ve Hastaneye Sevk Talep

En alttaki başvur butonu ile işleminizi tamamlayabilir, ilgililerin gerekli işlemlere başlamalarını sağlayabilirsiniz.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Adem
Adem

Sgk hastaneye kaç günde sevk eder engelli raporu için

1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...