SGK Kaydı Olmayana Kredi – BekçiAlımı

SGK Kaydı Olmayana Kredi

Günümüzde birçok vatandaş ani ihtiyaçları için, konut ve araç satın almak için bankalardan kredi çekmektedirler. Daha sonra yapılandırarak bu kredileri ödemektedirler. SGK Kaydı Olmayana Kredi verilip verilmediği konusunda internet üzerinden oldukça çok arama yapılmaktadır. Normalde bankalar kredi başvurusu yaptığınız vakit sizlerden bir takım belgeler talep etmektedirler. En önemli belgeler arasında da şüphesiz SGK kaydınız ile ilgili belgeler yer almaktadır. Fakat bankalar bazı durumlarda SGK kaydı olmayan vatandaşlara da limiti daha düşük de olsa kredi imkanı sunabilmektedir. Limitler başvuruyu yaptığınız bankaya ve üzerinize kayıtlı olan mal varlıklarına göre değişimler gösterebilmektedir.

Sigortasızlara Yani SGK Kaydı Olmayana Kredi Çıkar Mı

Eğer siz de SGK Kaydı Olmayana Kredi çıkar mısorusunun cevabını merak ediyorsanız bu yazımızı dikkatli bir şekilde okuyarak sorunuzun cevabını alabilirsiniz. Kamu ve özel bankalar her türlü ihtiyacınız, ev ve araç satın almanız için kredi başvurusu yapanlara belirli şartlar altında kredi imkanı sunabilmektedir. Başvuru sırasında da sizden çeşitli belgeler istemektedirler. SGK ile ilgili evraklar da istenen evraklar arasında yer almaktadır. Fakat Akbank, Finansbank, Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası ve Denizbank SGK kaydı olmayan müşterilerine de çeşitli sebeplerle ihtiyaç kredisi verebilmektedir. Bu kredilerin vade ve limitleri çok yüksek olmamakla beraber mal varlığınızın değeri sebebiyle yükselebilmektedirler.

Kredi Puanım Kredi Alma Şansımı Etkiler Mi?

Şüphesiz birçoğumuz çeşitli amaçlar doğrultusunda bazı bankalarla çalışmaktayız. Bankaların ortak şekilde kullandığı ve kullanıcıların daha önce kullanmış olduğu kredi kartları ve çekmiş olduğu kredilerin ödemeleri gibi sebeplerle oluşan bir kredi puanı oluşmaktadır. Bu kredi notunuz belli bir limitin altına düştüğünde kara listeye girmiş olursunuz ve başvurularınız otomatik olarak reddedilebilinir.

Tabi ki SGK kaydı olmayan vatandaşların da daha önce kullanmış olduğu kredi ve kredi kartları da gelecekte yapacakları başvurular üzerine etki edebilmektedir. Yani kredi notunuz yüksekse bu sigortanız olmamasına rağmen belirli şartlar sağlanarak başvuru yapmanıza ve kabul almanıza olanak sağlayabilmektedir. Bu konuda dikkat etmeniz gereken en önemli şey kredi ve kredi kartı ödemelerinizi düzenli olarak ve zamanında yapmanız olacaktır.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir