Setcard Nakite Çevirme – BekçiAlımı

Setcard Nakite Çevirme

Özel sektörün çalışanlarına sunduğu imkanlardan en çok dikkat edileni ”yemek” imkanıdır. Yemek saatinde şirketler tarafından çalışanlara değişik kartlar verilmektedir. Setcard da bunlardan biridir. Setcard’a aylık yemek ücreti çalışanların yemek ihtiyacını karşılayabilmeleri için yüklenmektedir. İçine yüklenen bakiyeye tamamen ilgili şirket karar vermekte ve bölgeden bölgeye değişiklik göstermektedir. Her çalışanın yiyeceği yemek farklı olmasına rağmen herkese çalışma saatleri ile paralel olarak yemek ücreti ödenir. Yani ücrette bir eşitlik söz konusudur. Bu nedenle bazı kişiler Setcard nakite çevirmeyolları ile yemedikleri yemeklerden artan paraları nakte çevirmektedir. Bu karttaki arttırılmış bakiyeleri nakite çevirme işlemini nasıl yapacağını merak etmeyen kişiler için yazdığımız yazıyı okuyarak siz de bakiyelerinizi nakit olarak kullanabilirsiniz.

Setcard’ı Nakite Çevirme İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Setcard içindeki bakiyeyi nakit olarak kullanmak isteyen kişiler ‘‘Setcard nakiteçevirmenasıl yapılır?’’ sorusunun cevabını aramaktadır. Bu işlemi yapmak isteyen kişilerin bilmesi gereken en önemli şey, verilen bakiye ile alınan nakit arasında fark bulunduğudur. Bakiyeyi nakte çeviren kişiler, bakiye ile nakit arasındaki ücretin bir kısmını komisyon farkı olarak almaktadır. Örneğin 200 TL’lik bir bakiyeniz var. Siz bu kişilere bakiyeyi nakit olarak kullanmak istediğinizi belirttiğinizde bu kişiler size 150-160 TL gibi bir para verecektir. Dolayısıyla acil olarak nakit ihtiyacınız yoksa bu işlemi yapmamanız önerilmektedir.

Setcard Nakite Çevirme Nasıl Yapılır?

Setcard nakite çevirmeişlemleri için sırasıyla aşağıda belirtilen adımları takip etmelisiniz.

  • Setcard içindeki bakiyenizi nakte çevirmeniz illegal değildir.
  • Setcard içindeki bakiyenizin yüzde kaçını komisyon olarak vereceğinizi hesaplayın. Genellikle bu rakam %10-%20 arasında olmaktadır.
  • Komisyona karar verdikten sonra çevredeki marketlere teklifinizi yapabilirsiniz. Normalde marketlerin aldığı komisyon %8 civarındadır. Dolayısıyla %10 teklifi bile gayet makul bir tekliftir.
  • Bu işlemleri yaparken dikkat etmeniz gereken şey bu kişilerin güvenirliliğidir. Karttan fazla bakiye almadıklarından emin olun ve fiş isteyin.
  • Pek önerilmemekle beraber internet ortamında da Setcard içindeki bakiyenizi nakte çeviren kişilerin var olduğunu bilmelisiniz. Ancak bu kişilerin güvenirliliğine çok dikkat etmeniz gerekmektedir.
[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir