Senetle Para Veren Bankalar – BekçiAlımı

Senetle Para Veren Bankalar

Günümüzde birçok şirket senetle ürün satıyor. Bunların arasında Arçelik, Beko ve Bosch gibi beyaz eşya firmaları da senetle beyaz eşya satıyor. Eğer acil paraya ihtiyacınız varsa, paraya sıkışıksanız bankalardan kredi çekebilirsiniz. Senet ile borç almak isterseniz ikrazatçılara, faktöring firmalarına, sanal tefecilere veya kuyumculara başvurabilirsiniz. Fakat tefecilere bulaşmadan direkt olarak ikrazatçılardan senet ile borç para alabilirsiniz.

Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya, Adana, Kocaeli, Manisa ve Diyarbakır gibi büyük şehirlerde senet ile borç para alma daha yaygındır. Eğer kendi şehirlerinizde herhangi bir senet ile para veren birini bulamazsanız bu şehirlere gidebilirsiniz. Senet ile beyaz eşya gibi şeyler alacaksanız her eşya için ayrı bir senet talep edin.

Senedinizde “Nama yazılıdır, ciro edilemez” diye bir yazının bulunması gerekmektedir. Eğer böyle bir yazı bulunmuyorsa senede imza atmayın. Her imza attığınız senedin yedi gün içerisinde iptal edilebilme hakkı vardır. Eğer bir problem olursa senedinizi iptal ettirebilirsiniz. Senedinizi borç para şeklinde alacaksanız önce bankalardan kredi talep edin. Eğer isteğiniz reddedilirse senet ile borç almaya çalışın.

İkrazatçılar senet ile borç para almak için en mantıklı yoldur. Bu kişiler borç para verme işinde profesyonellerdir ve bu konuda çok uzmanlardır. İkrazatçılar 5000 TL üzerinde ihtiyaç kredisi vermektedirler. Bu kişilere gitmeden önce tekrar söylüyorum, önce bankadan kredi çekmeyi deneyin.

Çünkü senet ile para veren insanlar borcunuza ödemediğiniz süreçte sizin borcunuza faiz uygulamaktadırlar ve genellikle bu faizler ödeyemeyeceğiniz kadar fazla olur. Sadece ikrazatçıların sizin borcunuza uyguladığı faiz daha uygundur ve daha azdır.

Senet Nasıl Alınır?

Senet ile borç almaya bir ikrazatçıya gittiğinizde iki tarafta yani alacaklı ve borç alan, senedi imzalamadan iyice okuyun ve her bölümü doldurun. Eğer “Nama yazılıdır, ciro edilemez” ifadesi yoksa imzalamayın. Eğer okuduğunuz zaman senette bir sıkıntı varsa, yani paranın yazılı olduğu yer çizilmemiş ve benzeri durumlarda senedi imzalamayın. Eğer bir ikrazatçıdan senet ile borç para alamadıysanız ve bankalardan da kredi alamadıysanız, senet ile kredi veren bankalardan kredinizi çekebilirsiniz.

Türkiye’de Senet İle Kredi Veren Bankalar

  1. Ziraat Bankası
  2. Denizbank
  3. Akbank
  4. Garanti Bankası

Eğer bankalardan kredi çekemediyseniz ya da ikrazatçılardan senet ile borç para alamadıysanız, bu bankalardan senet ile kredi çekebilirsiniz. Makalenin tamamını okuyun. Yedi gün içinde senedinizi iptal etme gibi haklardan bahsettim.

 

Yazar: Fatma YÜKSEL

Medya ve iletişim mezunuyum. Dijital pazarlama, sosyal medya ve içerik yazarlığı alanlarında uzun zamandır aktif rol alıyorum. Ayrıca, dijital reklam ve tasarım işleriyle de ilgileniyorum. Bir yandan da eğitimime devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir