Sağlık Problemi Olmadığına Dair Beyan

Bekçi olmak isteyen on binler, Polis Akademisi’nin(PA) 7 bin bekçi alım süreci için yaptığı hızlı çalışmayı şaşkınlıkla takip ediyorlar. Aylara yayılan bekçilik sınavları neredeyse 2 hafta içinde sonlanacak şekilde hızlandırıldı. Yazılı sınav sonucunun açıklanması ile uzun bir süre fiziki parkur için çalışma imkanı vermesi beklenen Akademi, sözlü mülakat ile parkur sınavını aynı güne koyarak adayları oldukça heyecanlandırdı.

Bekçi olmak isteyen adaylar çok kısa bir sürede hem fiziki parkur sınavına hem de bekçilik sözlü mülakatlarına hazırlanmak zorundalar. Sözlü ve fiziki sınava nerede gireceğinizi BURADAN sorgulayabilirsiniz.

Parkur ve sözlü mülakat sınavına giderken aşağıdaki evraklar yanınızda olmalı:

1)Sınav giriş belgesi: Polis Akademisi sayfasından sorgulayıp çıktısını alın.

2)Nüfus cüzdanı

3)Bekçi adaylarının fiziki yeterlilik sınavı parkuruna katılmasına engel sağlık probleminin olmadığına air beyanları. Bu evrak bekçilik parkur sınavı dilekçesidir. Aşağıdaki gibidir:

………..BAŞKANLIĞINA/MÜDÜRLÜĞÜNE

Çarşı Ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı Yönetmeliğinin “Fiziki Yeterlilik Sınavı” başlıklı 16’ıncı maddesinin 2’inci bendinin (a) fıkrasında;  Fiziki yeterlilik sınavı; adayın bedeni kabiliyeti ve fiziki yapısı değerlendirilmek üzere uygulamalı olarak yapılır.” hükmü gereğince 1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavında uygulanacak olan Fiziki Yeterlilik Parkuru ve aşamaları hakkında bilgi sahibi oldum, fiziki yeterlilik sınavı parkuruna katılmama engel hiçbir sağlık problemimin bulunmadığını ve fiziki yeterlilik sınavı esnasında oluşabilecek herhangi bir sakatlık veya sağlık probleminde sorumluluğun bana ait olduğunu beyan ederim.. …../…../2018

ADI SOYADI :…………………………

İMZA:…………………………

T.C.KİMLİK NO:…………………………

Yukarıdaki dilekçeyi WORD şeklinde indirmek için tıklayın: bekci-parkur-fiziki-dilekce

Bekçilik parkur dilekçesi nasıl doldurulacak?

Dilekçeyi bilgisayarınıza indirin. Başkanlığına/Müdürlüğüne kısmına gireceğiniz okulu yazın. Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu gibi… Başkanlığına ibaresine çizik atın. Tarih kısmına sınav tarihinizi yazıp ilgili bölümleri doldurduktan sonra ıslak imza atın.

Yazıya not ver.
Bekçi adayları; 2019'da yapılacak 8 BİN bekçi alımında 250 bine yakın rakibinizi geçmek, yazılı ve sözlü sınavına çalışmak için mutlaka uygulamamızı satın alın. Yüzlerce kişiye bekçilik kazandırdık; bunlardan biri de siz olun. Uygulamamız sayesinde on binlerce rakibinizin bir adım önünde olacaksınız! İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 6 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.
Utku DEMİR
Utku DEMİR hakkında 568 makale
Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

6
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
ebru
Ziyaretçi
ebru

Kardeşimin bekçi olmasını istiyorum yapmam gereken işlemler nelerdir nereye nasıl başvuracağız Yer Samsun

Özgür
Ziyaretçi
Özgür

Selam admin bi sorum olacaktı benim boyum 1.67 kilom 80 vücut yapılı oldıgından kilolu gibi görünmüyprum fazla acaba bekçi olmama engelmi engelse kac kilo olmam lazım

Ali eren
Ziyaretçi
Ali eren

Bekçilik parkour ve önlisans kpss aynı tarihte kime şikayet edebiliriz?