Sadece 1500 TL’ ye “ Kendi İşinizin Sahibi Olun” – BekçiAlımı

Sadece 1500 TL’ ye “ Kendi İşinizin Sahibi Olun”

Ne kadar okursak okuyalım ya kendi alanımızın patronu olmak, ya da herhangi bir işin patronu olmak isteriz. İşin özün de Türk milleti olarak hep bir patron olma sevdamız vardır. Kimimiz patron olarak daha çok büyümek ister. Kimimiz ise az olsun benim olsun, patron stresi çekemem diyerek kendi işinin başına geçmek ister.

Bunu isterken çok pahalı, imkânsız gibi ön yargılarla kendimizi engelleriz. Hâlbuki eğer aklınızda iş hakkında bir fikir yoksa az bir bütçeyle bile iş kurmanız mümkün. 1500 Türk lirasıyla iş kurmanız belki daha az bir miktarla bile kendi işinizi kurabilirsiniz.

Bir işin içinde azim ve istek varsa o işin gerçekleşmesini başka birşey engelleyemez. Burada 1500 Türk lirasıyla açabileceğiniz bir kaç işten bahsedeceğiz.

İçli Köfte Makinasıyla İşinizi Kurun

Sadece içli köfteyle iş yapmak kulağa tuhaf gelse de bu işi yapan çok fazla insan var. Elinizde 1500 Türk lirası gibi bir para varsa ellerinizi yormadan içli köfte makinası alarak bu işe başlayabilirsiniz. İçli köfte malzemeleriyle de lezzet ötesi bir yiyecektir.

Hemen hemen kimsenin hayır diyemeyeceği bu köfte özel günler, mevlitler, özel yemek organizasyonlarında genellikle tercih edilen bir üründür. Elinizde makine de olacağı için korkmadan sipariş alabileceksiniz.

İşe önce çevrenizdeki insanlara sizin içli köfte yaptığınızı duyurmakla başlayın. Küçük Restoranlara isminizi bırakarak veya örnek içli köftenizi götürerekte başlayabilirsiniz. Hatta sosyal medya hesabı açarak sizi daha çok tanımalarına imkân sağlayabilirsiniz.

Evde Pasta Yaparak Para Kazanmak

Çok zevkli bir iş olan pastacılık biraz el maharetiniz varsa kolaylıkla yapabileceğiniz bir meslek. Zamanımız da öğrenmek isteyene hiç bir şey zor değildir. Güzel ve lüks bir pasta yapmak internetten bakılarak bile öğrenilebilir. Hamurunu ellerinizle bile yapsanız çok az bir maliyetle bile bu işe başlayabilirsiniz. Yalnız biz sizi yormayalım. Eğer 1500 Türk liranız varsa bir hamur makinası alabilirsiniz. Ve pasta şekilleri için bir kaç tane aparatlar da alabilirsiniz. Hamur makinası en pahalısı yerine başta sizi idare edebilecek bir makina tercih etmeniz gerekiyor. Güzel ve lüks bir pastayı en az 200 Türk lirasına satabilirsiniz.

Size tavsiyemiz bir organizasyon şirketiyle çalışmanızdır. Ve bir sosyal medya hesabı da açmalısınız. Bu şekilde çalıştığınız hem internetten yaptıklarınızı sergilemiş olursunuz hem de günde en az 2 pasta yapma imkânına sahip olursunuz ve pastanız kapınızdan alınıp sahibine teslim edilir. Bereketli günleriniz olsun.

Yazar: Sevgi KILIÇ

Mardin'de 1994 yılında doğdum. Üniversite hariç eğitimimi orada tamamladım. Üniversiteyi Aksaray Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde okudum. 2018 yılında evlendim ve 2019 yılında Alya adında dünyalar tatlısı kızım dünyaya gözlerini açtı. Artık hayata başka bir pencereden bakıyorum, hayatım çok değişti, daha mutlu, daha huzurlu bir insan oldum. Artık kızım için yaşıyor, onun için nefes alıyorum, yazdığım yazılarla mutlu oluyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir