Saç Ekimi Sonrası Kızarıklık ve Kanama – BekçiAlımı

Saç Ekimi Sonrası Kızarıklık ve Kanama

Saç ekimi sonrası kızarıklık, saç ekimi operasyonu geçiren tüm kişilerde %100 meydana gelmektedir. Bu durum, saç ekme operasyonunun bir parçasıdır. Genellikle, tüm kişilerde ortaya çıkar ve korkulacak herhangi bir durum yoktur. Çünkü, operasyon öncesi kanal işlemleri deri bölgesine uygulandığı için deri içerisinde ve dışarısında birçok kırılmalar, dökülmeler meydana gelmektedir. Ayrıca, sadece kızarıklık ile kalmayıp, birçok bölgede kanamalarda gözlenmektedir.

Saç Ekiminden Sonra Kızarıklık Neden Oluşur?

Saç ekiminden sonra oluşan kızarıklık, kanal açma işlemleri ile alakalıdır. Toplanan greftler, iğne yolu ile alındığı için alınan bölgede kızarıklıklar ve kanamalar meydana gelmektedir. Bu işlem ne yazık ki, tüm operasyon geçirmiş kişilerde gözlemlenmiştir. Kızarıklık veya kanama, saç ekimi operasyonlarının aşama tedavileri içerisinde gözüken normal yan etkileridir. Korkulacak ve sağlıksak açıdan tehdit oluşturacak herhangi bir problem olmayacaktır.

Saç Ekimi Kızarıklığı Herkeste Aynı Mıdır?

Bu tür kızarıklar ve kanamalar, herkeste aynı yan etkileri ve süreçleri göstermeyebilir. Hastanın yani saç ekimi yaptıran kişilerin vücutsal fonksiyonları, tepkimeleri farklılık gösterebilir. Bu durum tamamen hastanın operasyondan sonra kendine bakması ile alakalı bir durumdur.

Ne Zaman Geçer?

Saç ekimi sonrası kızarıklık ne zaman geçer sorusu, aslında her zaman olduğu gibi kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Ama yinede 10 ila 15 gün arasında bir kızarıklık dönemi geçirebilirsiniz. Sonrasında ise derileriniz normalleşecek, eski görünümüne kavuşacaktır.

Saç Ekimi Sonrası Kanama Ne Zaman Geçer?

Saç ekimi sonrası kanamaları, genellikle ilk yıkamadan sonra geçmektedir. Fakat, kirli ve dikkat edilmemiş saç ekimleri, kızarıklık süreci gibi 10 ila 15 gün içerisinde geçebilir. Bu tür sürelerde geçmezse, saç ekimi yaptırdığınız merkezlerle iletişime geçebilir, tedavi sürecini doktorlar yardımı ile hızlandırabilirsiniz.

Not: Bu tür kızarıkların ve kanamaların yaşanmasını engellemek için güneşe doğrudan maruz kalmamalısınız. Güneşli havalarda doktorların önerdiği şapkalardan kullanmalı, tedavinizi doğru bir şekilde almalısınız.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir