Saç Ekimi Fiyatları 2021 En Güncel Fiyat Listesi – BekçiAlımı

Saç Ekimi Fiyatları 2021 En Güncel Fiyat Listesi

Saç ekimi fiyatları, her ülkede olduğu gibi Türkiye’de de bazı kategorilere ve yıllara göre farklılık göstermektedir. Genellikle saç ekimi fiyatları, bulunduğunuz şehre, saç ekimi yaptıracağınız merkezlere ve son olarak operasyonun zorluğuna göre minimum veya maksimum bir değişiklik gösterecektir. Kısacası, belirli, sabit bir ücreti yoktur. Kişinin saç şekline ve saç yoğunluğuna göre değerlendirilmesi yapılarak, bütçe planı hazırlanmalıdır.

Saç Ekimi Fiyatları Neye Göre Belirlenir? 

Saç ekimi fiyatları, genellikle; ekimin yapılacağı türe, kişinin kellik seviyesine, doktorun profesyonelliğine, greft sayılarına, döviz kurlarına ve kliniklerin bulunduğu konumlara göre belirlenebilir. Fakat, Türkiye genelindeki tüm klinikler neredeyse aynı oranda bir ücret talep etmektedirler.

Not: Saç ekimi yaptırmak istiyorsanız, Türkiye’de bulunan tüm klinikler ile iletişime geçebilir, bütçenize uygun saç ekimi operasyonunu yaptırabilirsiniz.

Saç Ekim Fiyatlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekim fiyatlarında en önemli noktalardan birisi, kişinin tek bir kliniğe bağlı kalmadan operasyon geçirmemesidir. Çünkü bazı klinikler, ortalamanın daha üzerinde bir fiyat çıkartıyor ve böylece, kişiler daha fazla ücret vermiş oluyorlar. Bu yüzden, saç ekimi yaptırmadan önce dikkat etmeniz gerekenler şöyle;

 • Ekim için haddinden fazla fiyat çıkartan kliniklerden uzak durulmalı,
 • Klinik ortamlarında yapılan testlere bakmalı ve ayrıntılı bilgi alınmalı,
 • Saç ekimi kliniklerinin güvenilir olması ve yaptıran kişilerin yorumlarını okumalı,
 • Klinikler veya merkezlerde fiyat karşılaştırılması yapılmalı, orta derecedeki yerler tercih edilmeli,
 • %100 garanti veya sözleşme veren yerlerden uzak durulmalı, merdiven altı kliniklerden kaçınılmalı,
 • Saç ekimi sonrası kliniklerden veya merkezlerden satılan şampuanların aşırı derecede pahalı satılması, Türkiye’de çok fazla gözlemlenmiş bir olaydır. Bu yüzden, operasyona girmeden önce bu gibi maddeleri söyleyerek daha bütçesel bir operasyon gerçekleştirebilirsiniz.

Saç Ekim Fiyatlarını Neler Değiştirmektedir?

Güncel fiyatları bazı olaylar anında değiştirmekte ve yüksek fiyatlara çıkmaktadır. Bu olaylardan bazıları;

Saç Ekim Yöntemi: Saç ekim yöntemi tamamen fiyatın aşırı derecede artmasına sebep olabilir. Bu yüzden ekim yapılacak merkezi veya hastaneyi doğru seçmeli, diğer merkezler ile karşılaştırma yapmalısınız.

Greft Sayıları: Greftler, vücudunuzdan alınan bazı saç kökleridir. Bu kökler sayesinde yeni saç köklerinize kavuşabilirsiniz. Bu yüzden fiyat belirlemede greftler, en önemli artış olarak gösterilebilir.

Merkez veya Klinik Konumları: Saç ekimi yapılacak şehirlerin konumları oldukça önemli bir konudur. Çünkü, büyük şehirler ile küçük şehirler arasında olabildiğince büyük bir fiyat artısı çıkmaktadır. Saç ekimi fiyatları konusunda büyük şehirler, küçük şehirlere göre 500 TL ila 1500 TL daha fazla kazanmaktadır.

Yapılan Hizmetin Kalitesi: Hizmet kalitesi, fiyatın belirlenmesinde direk ana nedendir. Doktorun ve hemşirelerin de kalitesi fiyat belirlemede büyük rol oynar.

Saç Ekim Fiyatları ve Ortalama Fiyatlar

Türkiye’de ki saç ekim fiyatları ortalama olarak 3000 ila 25000 TL arasında değişmektedir. Rakamların tamamen etkisi, kişinin kendisine bağlıdır. Ortalama bir kişinin ödeyeceği miktar; 4000 ila 6000 TL arasındadır.

Şehirlerin Greft Saç Ekimi Fiyatları

Aşağıda yer alan şehirler, büyük şehir olarak ele alınmıştır. Şehirlerin karşılarında yer alan rakamlar 1 greft fiyatını temsil etmektedir.

 • Ankara: 1 greft = 2-5 TL
 • İstanbul: 1 greft = 2-6 TL
 • İzmir: 1 greft = 2-5 TL
 • Bursa: 1 greft = 1.5-3 TL
 • Antalya: 1 greft = 2-3 TL
 • Konya: 1 greft = 1-3 TL
 • Trabzon: 1 greft = 1-3 TL

Uyarı: Bir kişide maksimum eklenebilecek greft sayısı: 7000’dir. Daha fazla greft, uzman doktorlar tarafından önerilmemektedir.

Güncel 2021 Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekiminde geçerli olan gerçek fiyat, kişinin kellik ve sağlıksal belirtileridir. Ayrıca fiyat listesi, doktorlardan doktora değişiklik gösterebilir.

 • FUE Saç Ekimi: Bu saç ekiminin minimum maliyeti 3.500 TL, maksimum maliyeti 15.000 TL’dir.
 • Mega Saç Ekimi: Mega saç fiyatının minimum maliyeti 5.000 TL, maksimum maliyeti 20.000 TL’dir.
 • Robotic Saç Ekimi: Robotic saç ekiminin minimum maliyeti 12.000 TL, maksimum maliyeti 25.000 TL’dir.
 • DHI Saç Ekimi: Bu ekimin yaklaşık minimum maliyeti 7.000 TL, maksimum maliyeti 18.000 TL’dir.
 • PRP’li FUE Saç Ekimi: RPL saç ekiminin maliyeti 3.500 TL, maksimum maliyeti 17.000 TL’dir.

Uyarı: Yukarı fiyatlar 7.000 greft’ten hesaplanmış güncel 2021 saç ekimi fiyat listesidir. Liste, her sene fiyatlara göre değişmektedir.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir