Sabancı Vakfı 2020-2021 Burs Başvurusu – BekçiAlımı

Sabancı Vakfı 2020-2021 Burs Başvurusu

Hacı Ömer Sabancı Vakfı, 35 yıla yakından başarılı öğrencilere burs ve karşılıksız yardımlar yapmaya devam ediyor. 2020-2021 yılı için de hem kendi üniversitesi hem de diğer üniversitelerde okuyan öğrencilere burs imkanı sağlanacaktır. Derslerinde başarılı olup maddi imkanları yeterli olmayan tüm öğrencilerin Sabancı Vakfı Bursu 2020 hibe başvurusunu yapmasını tavsiye ederiz. Başvurular online olarak yapılmakta olup 2020 yılı Sonbahar aylarında başvurular başlayacaktır. Burs miktarı 700 TL ile 800TL arasında olacaktır. Sabancı Vakfı’ndan şu an 48 bine yakın öğrenci burs vermiştir. Burslar 9 ay boyunca öğrencilerin banka iban numaralarına yatırılmaktadır. Burs yatırılan aylar Ekim-Haziran arası aylardır. Her yıl 1500 civarı yeni öğrenciye burs sağlanmaktadır.

Burs Şartları

Sabancı Vakfı bursuna başvurmanız için bazı şartlara haiz olmanız gerekmektedir. 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonucunda tablodaki Üniversitelere aşağıdaki puan türleri ve en az yerleştirme puanları ile kayıt yaptıran öğrenciler Sabancı Vakfı Bursu için üniversitelerine başvuru yapabilirler.

  • Sayısal (SAY) Puanr: 455
  • Sözel (SOZ) Puanı: 410
  • Eşit Ağırlık (EA) Puanr: 410
  • Dil Puanı: 445
  • ÖSYM’den alınan 2020 YKS sonuçlarına göre aşağıdaki koşullara sahip öğrenciler Sabancı Vakfı tarafından tespit edilerek burs bağlanacaktır:
    • – Tablodaki üniversitelere yerleştirilenlerden, Sabancı Vakfı tarafından belirlenen “Kalkınmada Öncelikli İller’de, yerleştirme puanına göre “İl Birincisi olan 15 öğrenci
    • – “Görme, Ortopedik ve İşitme Engelli” olup, yurt içindeki devlet Üniversitelerine en üst sıralamada yerleştirilen her engel grubundan 5 olmak üzere, toplam 15 öğrenci

Başvuru Tarihi:

Sabancı Vakfı yaptığı duyuru ile 2020-2021 bursu için başvurularını Ekim 2020 ayı içerisinde alacağını belirtti. Burs, karşılıksız verilmektedir. Burs başvuruları her yıl  Ekim ayı içerisinde edilmektedir.

Burs Miktarı

Vakıf karşılıksız olarak burs almaya hak kazanan öğrencilere 700-800 TL arası aylık nakdi yardım yapmaktadır.

Başvuru Adresi ve Formu

Üniversitelerin burs başvuruları için geliştirdiği başvuru formu ve istenen belgeler Sabancı Vakfı Bursları için de aynen geçerli olacaktır. Başvuruların ve gerekli belgelerin öğrenci tarafından kayıtlı olduğu üniversitenin belirlediği tarihe kadar Öğrenci İşleri / Burs Ofisi’ne teslim edilmesi gerekmektedir. Sabancı Vakfı tarafından sağlanan  burs ve parasal imkanlara ve başvuru formunu e-bursum sistemi üzerinden yapabilirsiniz. 2020-2021 yılı için 700 ile 800TL arasında bir burs verilmesi planlanmaktadır. Başvuru olumlu olanlar mülakat için çağrılacak olup daha sonrasında burs başvuruları onaya alınacaktır. Bu süreç içerisinde e-posta ve telefon ile iletişim yolları kullanılacaktır.

https://e-bursum.com/ogrenci/haci-omer-sabanci-vakfi/

Başvuru Sonuçları

Sabancı Vakfı’na burs başvurusu yaptıktan sonra mülakat aşamasını da geçerseniz bursu kazandığınızda sizinle telefon ve e-posta yolu ile iletişime geçilerek burs verme süreci başlatılacaktır.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir