Rönesans Vakfı 2020-2021 Burs Başvurusu – BekçiAlımı

Rönesans Vakfı 2020-2021 Burs Başvurusu

Rönesans Vakfı yıllardır başarılı öğrencilere burs ve karşılıksız yardımlar yapmaya devam ediyor. 2020-2021 yılı için de üniversite öğrencilere burs imkanı sağlanacaktır. Bu güne kadar 8500 civarında öğrenciye hibe veren vakıf, burslarını karşılıksız vermektedir. Derslerinde başarılı olup maddi imkanları yeterli olmayan tüm öğrencilerin Rönesans Vakfı Bursu 2020 hibe başvurusunu yapmasını tavsiye ederiz. Başvurular online olarak yapılmakta olup 2020 yılı sonbahar aylarında başvurular başlayacaktır.  Rönesans vakfı diğer vakıflara nazaran daha uzun süre ve yüksek burs vermektedir. Ekim ve Haziran ayları arasında olmak üzere, bir yılda toplam 9 ay burs ödemesi yapılır.

Burs Şartları

Rönesans Vakfı bursuna başvurmanız için bazı şartlara haiz olmanız gerekmektedir. Aynı aileden tek bireye burs verilmektedir. Ara sınıflar da burs başvurusunda bulunabilir. Lisans kazanan ya da okuyanlar başvuruda bulunabilir.

  • T.C. vatandaşı olmak,
  • Lisans bölümü kazanmış olmak ya da devam ediyor olmak.
    • Ara sınıflarda olan adaylar için: Genel başarı ortalaması 4,00 üzerinden, en az 2,00 olup; bir üst sınıfa geçiş hakkı kazanmış olmak.
  • Herhangi bir disiplin cezası almamış olmak,
  • Maddi desteğe ihtiyaç duymak,
  • Aylık nakit ödeme şeklinde başka bir burs desteği almıyor olmak,
  • Herhangi bir kurumdan maaş ya da ücret almıyor olmak, (Eğitimi ile ilgili zorunlu stajları kapsamında alınan ödemeler hariç.)

Başvuru Tarihi:

Rönesans Vakfı yaptığı duyuru ile 2020-2021 bursu için başvurularını okul ofislerinden 5-30 Eylül 2020 tarihi arasında kadar alacağını belirtti.

Burs Miktarı

Vakıf karşılıksız olarak burs almaya hak kazanan öğrencilere 500-1000 TL arası aylık nakdi yardım yapmaktadır. Burs çeşitlerine göre verilen nakdi yardım değişmektedir. Burs öğrenim süresince ödenmektedir.

Başvuru Adresi ve Formu

Rönesans  Vakfı yaptığı duyuru ile 2020-2021 bursu için başvurularını 5-30 Eylül 2020 tarihinde aşağıdaki adresten alacağını duyurdu. Gerekli belgeler ve tüm başvuru süreçlerini burs sistemi üzerinden kendiniz sürdürebilirsiniz. Yine başvurunuza verilen karşılığı ve diğer süreçleri burs sistemi üzerinden takip etmeniz gerekmektedir.

http://basvuru.revakademi.org/index.php

Başvuru Sonuçları

Rönesans Vakfı’na iletilmek üzere burs başvurusu yaptıktan sonra mülakat aşamasını da geçerseniz bursu kazandığınızda sizinle telefon ve e-posta yolu ile iletişime geçilerek burs verme süreci başlatılacaktır. Burslar sadece aylık nakit ödeme şeklinde yapılır ve ödeme miktarları her yıl REV tarafından belirlenir. Ekim-Haziran aylarında olmak üzere, yılda 9 ay süreyle yapılan burs ödemesi, bursiyelerin banka hesabına havale yolu ile yapılır.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir