Renk Körlüğü Konusunda Çalışmalar Yapılıyor

Polis(POMEM, PMYO, PAEM, PÖH) ve Bekçi adaylarının bir kısmının elemelerde problem yaşadığı sorunların başında tam ve kısmi renk körlüğü hususu gelmektedir. EGM sağlık şartları yönetmeliğinin göz ile ilgili olan kısmında renk körlüğünün polis ve bekçi olmaya engel olduğu hükmü yer almaktadır. Polis ve bekçi adayları ön sağlık taramasında renk körlüğü testine alınmakta ve eğer sorun yaşarlarsa elenmektedirler. Yine kazanan bekçi adayları sağlık raporu aldırılırken renk körlüğü konusunda denenmektedir.

Tam ve kısmi renk körlüğü konusunda yoğun bir kamuoyu talebi var. Bu konu yetkililerin de dikkatindedir ve içişleri bakanımızın da açıklamalarına göre bu husus için genel bir çalışma ve araştırma aşaması sürmektedir. İlerleyen günlerde en azından kısmi renk körlüğü hususunda bir esnetilme olması olasılığı yüksek gibi durmaktadır. İşte o açıklamalar:

Bekçi adayları; 2019'da yapılacak bekçi alımında YÜZ BİNLERCE rakibinizi geçmek için SÖZLÜ MÜLAKATTA yüksek almalısınız! Çalışmak için mutlaka uygulamamızı satın alın. Yüzlerce kişiye bekçilik kazandırdık; bunlardan biri de siz olun. Uygulamamız sayesinde on binlerce rakibinizin bir adım önünde olacaksınız! İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 11 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.
Utku DEMİR
Utku DEMİR hakkında 593 makale
Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

11
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Resul
Ziyaretçi
Resul

Renk körlügü hakkinda daha bir gelisme yokmu arastirma kac ay surer

Sertan
Ziyaretçi
Sertan

Basi bekçi adayları on sagliktan eledim dosyam verildi diyor bazıları ise elendim ancak dosyam verilmedi diyor bu koni hakkında bir bilginiz var mi ?

mehmet
Ziyaretçi
mehmet

Bende bekçilik ön mülakatın da renk körlüğünden elendim. Çok saçma bir uyguluma tamamen kaldırılması gerek. sonuçta gözde bozukluk yok ve renkleri ayırt edebiliyoruz ama karmaşık renklerin içinde ki sayıları okumak zor geliyor.

Murat
Ziyaretçi
Murat

Selam admin 2018 1.dönem çmb sınavını asil olarak kazanıp daha sonra genel sağlıkta yüksek frekansta işitme kaybından elendim sorum şu şekilde sağlam raporu alıp mahmekeye verebilir miyim o hakkım var mı 1. Dönem için

Vatan bayrak CcC
Ziyaretçi
Vatan bayrak CcC

Renk körlüğü esnetildimi son durumu nedir tam

Tunceli
Ziyaretçi
Tunceli

Saglik komtrolu bitti de bu sinav ne zaman olur tahmini?