PTT’den Kredi Almak-Çekmek – BekçiAlımı

PTT’den Kredi Almak-Çekmek

Maaşla çalışan insanlar olarak gelirimiz belli bir düzeydedir. Ancak düğün, ev veya araba alma, iş kurma veya ortak olma gibi pek çok durumda bir ya da birkaç maaşla ödeyebileceğimizden daha fazla maliyetimiz olur.  Bu durumlarda kredi çekmek bizim için en çok başvurulan çözüm yoludur. Bu konuda birçok banka kredi vermektedir ancak biz düşük faiz, kolay ödeme ve güvenilir bir baka isteriz. Artık PTT’den kredi almak-çekmek gibi bir yol PTT maaş müşterileri ve PTT çalışanlarına sunuluyor. Böylece kurumsal kimliğiyle güven veren PTT aracılığıyla anlaşmalı bankalardan kredi çekme imkanınız oluyor.

PTT’den Kredi Almak-Çekmek, Şartları

PTT’den kredi almak-çekmek için her bankada olduğu gibi bazı şartların sağlanması gerekiyor. Bu şartların en önemlisi ise PTT maaş müşterisi olmak ya da PTT çalışanı olmak aksi taktirde başvuru yapamazsınız. Bu şart dışında; daha önce çekilen kredinin ödenmemiş taksitinin bulunmaması, düzenli bir aylık gelir beyanında bulunulması, aylık gelirin yarısının kredinin bir taksitini ödemesi gerekir. Ayrıca krediye uygun bir hayat sigortası yapılması şarttır. Şartları sağlayan kişiler PTT şubelerinden birine giderek başvuru yapabilir. Daha sonraki süreçte başvuru onaylanırsa şubeden paranızı alabilirsiniz.

PTT’den Kredi Almak-Çekmek, Anlaşmalı Bankalar

PTT’den kredi almak-çekmek için başvuru yaptıysanız uygun görülmeyi beklemeniz gerekir. Eğer olumlu bir dönüş alırsanız anlaşmalı bankalardan kredi çekebilirsiniz. PTT ile anlaşmalı banlar ise Aktifbank, İNG Bank, Vakıfbank, Denizbank ve TEB Bankası’dır. Kredi için geri ödeme konusunda planlama ve kredi alt ve üst limitleri bu bankalarda yakın şekilde ayarlanmış olsa da aralarında farklar bulunmaktadır. Bu konuda en doğru bilgiyi bankaların kendi internet sitelerinden bulabilirsiniz. Başvuru yapmadan önce araştırmanızı yapmanızı ve alabileceğiniz miktarı da nasıl geri ödeyeceğinizi de belirlemenizi tavsiye ederiz. İhtiyacınız için PTT’den kredi almak-çekmek için anlaşmalı bankalardan kredi alabilirsiniz.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Yazar: Musa GENÇ

Elektrik-elektronik mezunuyum. Uygun zamanlarda ilgilendiğim alanlarda içerik üretiyorum. Makalelerimi yazarken dil bilgisine, imla kurallarına ve doğru verilere ulaşmaya özen gösteriyorum. En güncel yazılarım ve makalelerimle sizlere bilgiler sunuyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir