PTT Yaşlılara Kredi – BekçiAlımı

PTT Yaşlılara Kredi

Bankalar pek çok klasik ya da türev ürünü müşterilerine pazarlamak isterler, çünkü kar amacı taşıyan her kuruluş gibi onlar da en kazancın peşinde koşarlar. Bu durumda ellerindeki en karlı ürünler krediler olduğu için daha fazla satmak isterler. Ama ikinci bir husus ise kazanç sadece bir şeyi satmak değil aynı zamanda parayı tahsil de edebilmektir. Bu yüzden bankalar gelir düzeyi düşük olan, sabit geliri olmayan, kredi notu düşük olan, hayati riski yüksek olan müşterilerine kredi verirken ihtiyatlı davranır. Genellikle de birkaç banka dışında en fazla 70-75 yaşına kadar olan kişilerin başvuru yamasına izin verirler. Ama PTT yaşlılara kredi kampanyası 84 yaşına kadar olan kişilerin başvurabileceği ve başvuruları kabul edildiği taktirde 60 bin TL kredi alma imkanlarının olduğu bir fırsat hareketidir.

PTT Yaşlılara Kredi, Anlaşmalı Bankalar

PTT yaşlılara kredi kapsamında normalde yaşı nedeniyle birçok bankadan kredi alamayan vatandaşlarımız 84 yaşına kadar kredi alma fırsatını bulabiliyor. PTT kredi almak isteyen kişilerin 84 yaşına kadar başvurusunu kabul edebiliyor, miktar olarak ise 60 bin TL genelde üst sınırları oluyor. PTT’ye yapılan başvurular değerlendirildikten sonra size krediyi PTT Bank, Burgan Bank, TEB Jet, Denizbank veya Aktif Bank bir kredi sözleşmesi sunuyor ve siz bu bankalardan birinden verilen krediyi alabiliyorsunuz. Genelde limitler sizin için belirlenen vade ve gelir düzeyi ile doğrudan ilişkili oluyor. Zaten yasalara göre bir emekli maaşının sadece %70’i kredi taksitlerine ayrılabiliyor. Bu durumda size verilen kredinin taksitleri yasal çerçeveye uymak zorunda kalıyor. Vadeyi de hesaba katarsanız aşağı yukarı alabileceğiniz meblağ ortaya çıkar.

Yaşlılar İçin Kredi Seçeneği Sunan Bankalar

Yaşlılar için kredi seçenekleri diğerlerine göre daha sıkıntılı bir durumdur ve yaşlılara daha az seçenek sunulur. Buradaki temel etken yaşlıların hayati risklerinin yüksek olduğunun düşünülmesidir ve böyle bir durumda geri ödemeler aksayacaktır. Bunu göze almak istemeyen bankalar da yüksek yaşlardaki kişilere fazla kredi vermek istemez. PTT yaşlılara kredi kapsamında çalıştığı bankalar ile birlikte 84 yaşına kadar kredi sağlamaktadır. Bununla beraber Halkbank, Ziraat Bankası, Alternatif Bank gibi birçok banka da 84 yaşına kadar olmasa da 80 yaşına kadar müşterilerine ihtiyaç kredileri veriyor. Yaşlılara verilen kredilerde emekli maaşı ile kredi çekenler doğal olarak sayıca fazla oluyor. Bu noktada maaşınızı aldığınız bankaya kredi başvurusu yapmanız birçok açıdan sizin için daha avantajlı olacaktır.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Yazar: Musa GENÇ

Elektrik-elektronik mezunuyum. Uygun zamanlarda ilgilendiğim alanlarda içerik üretiyorum. Makalelerimi yazarken dil bilgisine, imla kurallarına ve doğru verilere ulaşmaya özen gösteriyorum. En güncel yazılarım ve makalelerimle sizlere bilgiler sunuyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir