POMEM Kadın Polis Okulları

Polis Akademisi’ne bağlı olan polis okulları üç türden oluşmaktadır; POMEM, PAEM ve PMYO. Lisans ve ön lisans mezunlarının KPSS puanları ile girdikleri Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM), kadın ve erkek polis adayı öğrenci kabul etmektedir. Ülkemizde 30’dan fazla POMEM okulu bulunmasına rağmen, kadın aday kabul eden ve karma eğitim veren 4 polis okulu mevcuttur.

Kadınlar hangi POMEM okullarında eğitim görürler?

  1. Aksaray Pomem (300 kadın)
  2. Niğde Pomem (400 kadın)
  3. Arnavutköy Pomem (300 kadın)
  4. Yozgat Pomem (500 kadın)

Bu dört okulun kadın kontenjanı değişmekle birlikte 2019 yılı kontenjanları bu şekildedir. Bu okullarda sadece kadın adaylar öğrenim görmezler, erkek adaylarla birlikte karma eğitim verilmektedir. POMEM polis okullarında eğitimler yatılı olup genellikle 4-6 ay arası sürmektedir.

Eğitim boyunca polis adayı öğrencilere 450 tl burs verilmekte ve iadesiz olarak sağlanmaktadır. Polis okulundaki tüm harcamalar ücretsiz olarak devlet tarafından sağlanmaktadır.

Polis adayları; Polis olup olmayacağınızı belirleyecek olan sözlü sınavdır. Birçok aday sözlüden düşük not alıp elenir. Sözlü mülakata mutlaka çalışmalısınız. Aşağıdaki uygulamalar bunun için. 2019'de alınacak 15 BİN PMYO ve POMEM polis öğrencisi arasında siz de yer alın. Üstelik polislik sınavları zamanında, sürekli güncellenen içeriklerle rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Binlerce polis adayını mesleğe kazandırdığımız için iddialıyız. İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 6 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

6
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Evrem
Ziyaretçi
Evrem

Merhaba ben önlisans mezunuyum butun sartlarim uyuyor fakat kolumdaki yanik lekesi var hundan dolayi elenirmiyim ?

Sinem
Ziyaretçi
Sinem

Merhaba lisans okuyorum ama seneye bitiyor okulum.bu sene önlisans kpss ye mi girmem lazım başvuru yapmak için