POMEM Başvurusu Nasıl Yapılır?

2019 yılı polis alımları devam ediyor. Ön lisans ve lisans mezunlarının polis olmak için tercih ettikleri eğitim kurumlarının başında Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) yer almaktadır. 4-6 ay yatılı eğitim alarak polis memuru olmak isteyen adaylar POMEM ilanlarına başvurarak Emniyet Teşkilatı içinde görev alabilirler. Peki POMEM başvurusu nasıl yapılır? Nereye başvurulur? Bu makalemizde bu hususları anlatmaya çalışacağız.

POMEM Başvurusu Yapma

POMEM’ler, Polis Akademisi(PA) bağlı eğitim kurumlarıdır. Tüm polis adaylarının eğitimleri Polis Akademisine bağlı kurumlar tarafından yürütülmektedir. POMEM polis alımlarını da Polis Akademisi yürütmektedir. Aşağıdaki adımlar şeklinde yürüyen sürece ilanları takip ederek dahil olabilir, başvuru yapabilirsiniz:

  1. Polis Akademisi tarafından POMEM polis alım ilanı yapılır. 24. dönem POMEM ilanı önümüzdeki günlerde yapılacak.
  2. Polis adayları 125 TL başvuru ücretini yatırır.
  3. POMEM başvuru kılavuzu yayınlanır.
  4. Ön başvuru tarihinde polis adayları e-devlet bilgileri ile Polis Akademisi sitesinden başvuru yapar.
  5. Şartları tutan adaylar evrak teslimi, ön sağlık taraması, fiziksel yeterlilik sınavı ve mülakatlar için polis okullarına davet edilir.
  6. Kazanan ve yedekler açıklanır, eğitimler başlar.

Yukarıda da anlattığımız gibi öncelikle polis alım ilanı gelmelidir. POMEM alımına ön lisans ve lisans mezunu, KPSS puanı uygun tüm adaylar başvurabilir. POMEM yaş şartını sağlayıp sağlamadığınızı BURADAN öğrenebilirsiniz. Aklınıza takılan soruları sormaya çekinmeyin.

Polis adayları; Polis olup olmayacağınızı belirleyecek olan sözlü sınavdır. Birçok aday sözlüden düşük not alıp elenir. Sözlü mülakata mutlaka çalışmalısınız. Aşağıdaki uygulamalar bunun için. 2019'de alınacak 15 BİN PMYO ve POMEM polis öğrencisi arasında siz de yer alın. Üstelik polislik sınavları zamanında, sürekli güncellenen içeriklerle rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Binlerce polis adayını mesleğe kazandırdığımız için iddialıyız. İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
Bildir