POMEM Başvurusu Nasıl Yapılır? – BekçiAlımı

POMEM Başvurusu Nasıl Yapılır?

2019 yılı polis alımları devam ediyor. Ön lisans ve lisans mezunlarının polis olmak için tercih ettikleri eğitim kurumlarının başında Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) yer almaktadır. 4-6 ay yatılı eğitim alarak polis memuru olmak isteyen adaylar POMEM ilanlarına başvurarak Emniyet Teşkilatı içinde görev alabilirler. Peki POMEM başvurusu nasıl yapılır? Nereye başvurulur? Bu makalemizde bu hususları anlatmaya çalışacağız.

POMEM Başvurusu Yapma

POMEM’ler, Polis Akademisi(PA) bağlı eğitim kurumlarıdır. Tüm polis adaylarının eğitimleri Polis Akademisine bağlı kurumlar tarafından yürütülmektedir. POMEM polis alımlarını da Polis Akademisi yürütmektedir. Aşağıdaki adımlar şeklinde yürüyen sürece ilanları takip ederek dahil olabilir, başvuru yapabilirsiniz:

  1. Polis Akademisi tarafından POMEM polis alım ilanı yapılır. 24. dönem POMEM ilanı önümüzdeki günlerde yapılacak.
  2. Polis adayları 125 TL başvuru ücretini yatırır.
  3. POMEM başvuru kılavuzu yayınlanır.
  4. Ön başvuru tarihinde polis adayları e-devlet bilgileri ile Polis Akademisi sitesinden başvuru yapar.
  5. Şartları tutan adaylar evrak teslimi, ön sağlık taraması, fiziksel yeterlilik sınavı ve mülakatlar için polis okullarına davet edilir.
  6. Kazanan ve yedekler açıklanır, eğitimler başlar.

Yukarıda da anlattığımız gibi öncelikle polis alım ilanı gelmelidir. POMEM alımına ön lisans ve lisans mezunu, KPSS puanı uygun tüm adaylar başvurabilir. POMEM yaş şartını sağlayıp sağlamadığınızı BURADAN öğrenebilirsiniz. Aklınıza takılan soruları sormaya çekinmeyin.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir