Polislikte Boy Şartı

Ülkemizde yüz binlerce genç polis olmak istiyor. Bunun için TYT ve KPSS sınavlarına giriyor ve Polis Akademisi tarafından açıklanan ilanlarda aranan şartları sağlamaya çalışıyor. Polis adayları arasında eleyici ve belirleyici olan en önemli kıstasların başında polislikte aranan boy şartı geliyor. Polis adayları, PMYO, POMEM, PAEM ve PÖH farketmeksizin boy şartını sağlamak zorundadırlar. Bu konuda geçerli olan yönetmelik ise EGM Sağlık Şartları Yönetmeliği‘dir.

İlgili yönetmeliğin dahiliye kısmının Endokrinoloji  bölümü şu şekildedir; “Polis Okullarına alınacak erkek öğrencilerin en az 167 cm, bayan öğrencilerin en az 162 cm boy uzunluğu olacaktır.” Yani erkek polis adayları, başvurduğu polis alım ilanı farketmeksizin 167 cm ve üstü boya sahip olmalıdır. Kadın polis adayları, başvurduğu polis alım ilanı farketmeksizin 162 cm ve üstü boya sahip olmalıdır.

Boy şartında üst sınır yoktur. Yani uzunluk sınırı bulunmaz. Kısalık ise 162 ve 167 cm sınırındadır. Bu sınırların altında 1 cm bile olsanız elenirsiniz Vücudunuzun sportif, kaslı ya da atletik olmanız önemli değil. Polislikte boy şartını sağlamanız gerekmektedir. Boy şartını sağladıktan sonra boyunuz ile kilo oranınız ölçülür, bu da belli bir standartta olmalıdır. Çok kilolu ya da çok zayıfsanız yine elenirsiniz. Polislik boy-kilo hesaplama için TIKLAYIN. Konu hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Polis adayları; Polis olup olmayacağınızı belirleyecek olan sözlü sınavdır. Birçok aday sözlüden düşük not alıp elenir. Sözlü mülakata mutlaka çalışmalısınız. Aşağıdaki uygulamalar bunun için. 2019'de alınacak 15 BİN PMYO ve POMEM polis öğrencisi arasında siz de yer alın. Üstelik polislik sınavları zamanında, sürekli güncellenen içeriklerle rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Binlerce polis adayını mesleğe kazandırdığımız için iddialıyız.İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 1 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

1
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
hamdi
Ziyaretçi
hamdi

190
boy 29 yas