Polislik (POMEM, PAEM, PMYO) Genel Cerrahi Şartları – BekçiAlımı

Polislik (POMEM, PAEM, PMYO) Genel Cerrahi Şartları

Polis ve komiser yardımcısı adayı öğrenci seçiminde, bilindiği üzere EGM sağlık şartları yönetmeliği hükümleri adaylarda aranmaktadır. Ürolojik koşullar bu yönetmelikte belirtilmiştir. İlgili yönetmeliğe göre öğrenci seçimi yapılmakta, rapor alınmaktadır. Bu yönetmeliğin POMEM, PAEM, PMYO ve PÖH öğrenci adayı polis alımı için başvuran adayların sağlık durumlarının değerlendirilmesi kısmında, polis ve komiser yardımcısı öğrenci alımı için hangi hususlara dikkat edileceği detaylı olarak açıklanmaktadır. Polis adayları, Polis okullarına girebilmek için EGM sağlık şartları yönetmeliğinin A dilimi sağlık şartlarına uygun olmak zorundadır. Adaylardan bu şartları sağlamaları ve uygun olmaları beklenmektedir. Bu makalemizde, bekçi alımlarında aranılan genel cerrahi ve buna bağlı sistemler konusunda aranılan şartları açıklamaya çalışacağız.

Önemli not: Aşağıda yazılı şartlar polis adayı ve komiser yardımcısı adayı öğrencilerin hepsinde aranmaktadır. POMEM(Polis Meslek Eğitim Merkezi), PAEM (Polis Amirleri Eğitim Merkezi) ve PMYO (Polis Meslek Yüksek Okulu) polis adayları da aşağıdaki şartları sağlamalıdırlar.

Polis adaylarında, polis adayı öğrencilerde aranan A dilimi şartlarına aykırı bir sağlık sorunu tespit edilmesi halinde veya öğrenciliğe engel sağlık sorunları gizlenirse, yine ilgili sorun öğrencilikte veya devlet memurluğunda sonradan tespit edilirse, adayın hakkında işlem yapılır ve öğrencilik-memuriyet ile ilişiği kesilir. Bu nedenle polis adayları sağlık şartlarına uyduklarına dikkat etmelidirler.

Polislikte Genel Cerrahi Şartları

Genel cerrahiye ait sistemlerinde kronik hastalığı, sürekli diyet veya ilaç tedavisiyle kontrol altında tutulmayı gerektirecek bir hastalığı, organ ve sistem fonksiyonlarını etkileyen bir hastalığı, sakatlığı olanlar ile doğuştan (konjenital) veya sonradan (cerrahi-travmatik) organ eksikliği veya organ yokluğu olanlar (aşağıdaki istisnai maddeler hariç) öğrenciliğe kabul edilmezler.

Karaciğer, dalak veya diğer organların içindeki hemanjiomlar, apseler, iyi veya kötü huylu tümöral oluşumlar, batin veya organ içi apseler, hidatik kistler öğrenciliğe engeldir.

İntra veya ekstra hepatik safra yolları ile safra kesesinde taş mevcudiyeti öğrenciliğe engeldir. Tümör harici nedenlerle yapılmış kolesistektomi sağlam kabul edilir.

Organ ve sistem fonksiyonlarında bozukluk olmayan, organ eksikliği veya yokluğuna neden olmamış laparoskopik veya laparotomik girişimler sağlam kabul edilir.

Hemoroid, pilonidal sinüs, anal fistül, anal fissür, anal apse mevcudiyeti öğrenciliğe engeldir. Bu patolojilerin, komplikasyonsuz şekilde tam şifa bulmuş ameliyatları sağlam kabul edilir.

Hiatal, diyafragmatik, karın duvarı, kasık ve diğer bölge fitiklarının mevcudiyeti öğrenciliğe engeldir. Komplikasyonsuz şekilde tam şifa bulmuş ameliyatları sağlam kabul edilir.

Jinekomasti mevcudiyeti öğrenciliğe engeldir. Başarılı jinekomasti ameliyatı (hormonal nedenli veya başka bir hastalık nedenli ise ilgili bölümce ayrıca değerlendirilir), aksesuar meme ameliyatı sağlam kabul edilir.

Konu hakkında merak ettiklerinizi yorum ve soru sor bölümünden iletebilirsiniz. Diğer sağlık şartlarını sitemizde arayarak bulabilirsiniz.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

240 Soru Cevaplandı

 1. Karacigerde kist hidatik tip 3 vardı pair tedavisi uygulandı ve kist öldü yinede engelmi ve tip 4 var oda zararsız kist grubuna giriyor engel olurmj bana

 2. Kaburgalarımda kırık vardı ve 3 kaburgamın akciğere batan kısımları ameliyatla kesilip çıkartıldı. Paem için bir engel olduğunu düşünüyorum fakat acaba şansım olabilir mi ? Konu ile alakalı bilgisi olan lütfen cevap verebilir mi ?

 3. Hocam karacigerde 1.5 cm ameliyatı yapılmayacak kadar önemsiz basit kistten eleme olur mu

 4. Hocam karacigerde 14mm hemonjiyom var elenirmiyim teskurler

 5. Merhabalar karacigerde kidt hidatik var ancak canli hucre yok tedavi edildi engel midir ? İlaç da kullanmiyorum yada bir ameliyat gecirmedim sadece laparskopik islem uygulandi 4 yil once

 6. Hocam bnde göbek fıtığı var çok az belli oluyor elenirmiyim

 7. Ben de kasık fıtığı var görünüşte belli ama günlük hareketlerime sporuma engel değil şişlik olmasa varlığını hissetmiyorum elenme sebebi midir ? Pmyo da sıkıntı olur mu

 8. Hocam iyi günler. Bende hemoroid problemi var ama sadece anüsde küçük meme belirtilerine sahibim. Dönem dönem dışkılamaya engel olmayan agrısıda rahatsız edici düzeyde olmayan bir şekilde. Ve günlük yaşantıma oturup kalkma veya egzersiz yapmama herhangi bir şekilde engel veya rahatsızlık verecek bir sorun teşkil etmiyor bu kanda çıkarmı veya intibak döneminde elenmeme sebebiyet verir mi?

 9. Hocam bende 5 yil once safra kesesi tasindan kapali ameliyat olmustum. Ypnetmelikte engel degildir diyor ama bazilari dustugun hastaneye bagli gibi yorumlar yapip gozumu korkuttu. Boyle durum olabilir mi ? Yonetmelikte engel degidir yazmasina ragmen elenmek soz konusu olabilir mi mahkeme hakki dogmaz mi o zaman

 10. Küçükken sol avuç içinde cam kesiği sonucu ameliyat olmuştum baş parmak ve yüzük parmağında hareket kısıklığı var yavaş hareket ediyor sorun olur mu ya diğerlerinde hiçbir sıkıntı yok

 11. Safra kesesinde 7mm taş var engelmi? Yönetmelikte alınırsa sağlam raporu alınabilir diyor belçilik için sorum

 12. HOCam safrakesede 4 mm polip çıktı engelmi sıkıntı yaşarmıyım

 13. Hocam dalak büyük lugu saglik kurulunda engel mi elenirmiyim

 14. Merhaba hocam bende hastanede bu tanı cıktı (karaciğer parankim minimal hepatosteatoz ile uyumlu eko artışı izlendi) karaciğer yaglanmasi eleme sebebimidir acaba ?

 15. Safra kesesinde 3.5 mm capinda 6.7 adet milimetrik polip izlenmistr yaziyo bekcilige engelmidir?

 16. merhaba 16 mm aksesuar dalak var diye not düşüldü.heyetten geçtim.Ankarada dosyanın bozulma durumu var mıdır.

 17. MERHABA bende 9 mm hemanjom çıktı ama sağlık yönünden hiç bir döküntü yoktur diyor bu durum sıkıntı olur mu

 18. 2 adet 5mm polip var rapora yazıldı heyet karar verecekmiş geçirseler bile Ankaradan dönme ihtimali var mı helak olduk kaç gündür stresten hayatımı etkilemiyor varlığından bile haberim yoktu elenme ihtimali bile olması çok saçma

 19. Admin selamın aleyküm bugun hastane işlerim vardı herşey sıkıntısızdı cok sukur bi tek ultrason cektirdim onun sonucunu daha bolumlerine gostermedim fakat karacigerde sol lob da segment 2 de subkapsüler yerleşimli 24×16 mm ve falciform ligament komsulugunda yaklasık 27×15 mm boyutlarında hiperekoik alanlar izlenmiştir ( hemanjiyom?) diye bi tabir geriye kalan hepsi normal bi tek buna boyle bi şey yazmış sıkıntı cıkar mı acaba

 20. Merhaba admin ben POMEM spor mulakatini geçtim sözlü mülakati bekliyorum sağlık yönetmeliğini okudum ama anlayamadım .safra kesesi ameliyatı oldum çamur vardı safra kesesini aldilar polisliğe engel mi ?

 21. Safra kesesinde 4mm boyutunda polipoid ekojenite izlendi.Bekçilikte heyet eler mi ?

 22. Safra kesemde 4mm’lik polipoid ekojenite izlendi.Bekçi olmama engel olur mu ? Heyet eler mi ?

 23. Merhaba admin safrada 4mm polip çıktı doktor saglamdır normaldir yazdı heyette elenme ihtimalim varmı?

 24. merhaba göğüs silikon ameliyatı polisliğe engel midir pomem için soruyoorum yönetmelikte hiç bahsetmemiş bu durumu biliyorsanız yardımcı olun lütfen

 25. Merhaba kardeşimin safrada 6mm polip çıktı iki haftalık egitmdeyken eğitim bittiğinde hemen ameliyat yaptırmayı düşünüyoruz safra kesesinin yokluğu sağlam raporu almaya engel olur mu bilgilendirirseniz çok sevinirim teşekkürler şimdiden

 26. Merhaba Admin komiser yardımcısı okula başladım sağlık muayene taramasında safra kesesinde 8 mm çapında taş çıktı bu durumdan daha önce elenen oldumu öğrencilik esnasında ameliyat olup öğrenciliğe devam edebilirmiyim yardımcı olursan çok sevinirim

  • Taş elenme nedeni. Doğal yolla düşürmeniz lazım.

  • safra kesesinden taş düşmez,eritmek için ursactive tablet kullanılır tabiki doktor gözetmenliğinde ozamanda geçmezse kolesistektomi yapılır.hastanın safra kesesi alınır.ben hemşireyim abim subay engel olmadığını söylemişti bana.

 27. Hocam komiser yardımcısı olarak okula başladım safra kesesi taşından ameliyat olup eğitime devam edebilirmiyim

 28. 6 yıl önece dalağım alındı fakat günlük hayatıma olumsuz bir etkisi yok pomem için eleme sebebi olabilir mi ?

 29. merhaba safra kesesı polıp engelmı polıslıge aldırırsak engel teskıl etmıyormun safra kesesını bılgılendrırsenız

 30. Peki safra kesesinin olmamasi engelmi

  • Organlar tam olmalı, şansınızı deneyebilirsiniz.

  • Hocam şartlarda bu konu ile ilgili şu madde geçiyor,
   İntra veya ekstra hepatik safra yolları ile safra kesesinde taş mevcudiyeti öğrenciliğe engeldir. Tümör harici nedenlerle yapılmış kolesistektomi sağlam kabul edilir.
   Yani safra kesesinin tümör haricinde alınması sağlam kabul edilmektedir.
   Aynı durum bende de mevcut şuanda.
   3mm kadar bir taş var onu eritmeye çalışıyorum. Erimez ise sonuçlar açıklandığında kazanırsam safra kesemi kapalı amaliyat ile aldıracağım.
   Bu işlemin sağlam kabul edilmesi lazım.

  • yazıda yazıyor zaten kolesistektomi engel değil.

 31. Dalağım normal boyutundan 2 cm büyük bu pomem için elenme sebebimi?

 32. Hocam jinekomasti ameliyatı engelmidir degilmidir doktorlar neye gire değerlendirecek bunu lütfen yardımcı olurmusunuz

  • Başarılı jinekomasti ameliyatı (hormonal nedenli veya başka bir hastalık nedenli ise ilgili bölümce ayrıca değerlendirilir), aksesuar meme ameliyatı sağlam kabul edilir.

 33. İyi aksamlar hocam 10 sene önce akcıger karacıger kisthıdadık ameliıyatı oldum .2 sene sonra askerlik geldi bana askerlikten muaf verdiler doktor bana ıtıraz etmemi soyledı boyle bir karar yalnıs senden organ kesmedik falan diye bende vermedim simdi ise pomeme basvurmak istıyorum engel olur mu bana

 34. 3 aylıkken kasık fıtığı amekiyatı oldum fiziksel olarak hiçbir problem yok zaten yeni öğrendim sıkıntı olurmu

 35. 3 aylıkken kasık fıtığı amekiyatı oldum fiziksel olarak hiçbir problem yok zaten yeni öğrendim bunu komisyona bildirmeme gerek varmı

 36. Kardeşim doğuştan damağı yarık doğdu daha sonra ameliyat oldu.Şuan görüntüsünde konuşmasında herhangi bir sorun yok. doktorlar bile kendisi söylemediği zamanlarda anlamıyorlar ameliyat olduğunu. Ameliyatın çok başarılı ve güzel yapıldığını söylüyorlar. polisliğe engel mi şuan tüm organları tam ve sağlam.

 37. Merhaba. 10 yıl önce göğüsten ameliyat olmuştum polisliğe engel midir göğsümde ameliyat izi var ama her hangi bi problem yok günlük hayatımda

 38. Hocam safra kesemde 5 mmlik polip var sorun yaratır mı ?

 39. meme dokusunda kitle var ama sağlık yönnden hiçbir zararı riski yok tedaviye gerek de yok elerlermi acaba

  • Merhabalar,
   Yapmış olduğum inceleme sonucu, iyi huylu olup, dönme şansı olmayan bu tür kitlelerin ve de cerrahi yöntem ile şifa bulmuş hallerinin sorun teşkil etmediği yönünde görüşler olduğunu tespit ettim.
   Ancak Emniyet Genel Müdürlüğü Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığına danışarak daha emin ve net bilgiye ulaşabilirsiniz.

  • teşekkür ederim iyi çalışmalar

 40. Bende 18 mm dalak büyüklüğü çıktı sağlıkta aksesuar dalak polisliğe engel midir acil cevaplar mısınız?

  • Merhabalar aynı durumda olup Ankara’ya sevk alan arkadaşlar biliyoruz. Yani direkt elenmiyorsunuz. Sevk alıp ankaraya gidiyor orada degerlendiriliyorsunuz bunu biliyoruz.
   Ancak bu arkadaşlar sagolsunlae sonuç aldıktan ve bizlerle işleri bittikten sonra dönüp bizleri aydınlatma geregi duymadıkları icin su an size sonucun ne olduğu konusunda bilgi veremiyoruz.

  • Sıkıntılı olanlar mı Ankara ya çağırılıyor?

  • Direkt eleme sebebi olmayıp, sağlık komisyonunun isin icinden çıkamadığı hallerde.

  • Bu konuda kimden fayda yararlanabilirim bilen birisi veya başından geçmiş birisi

  • Tecrube yaşamış adaylarımız lütfen bu yoruma cevap verip arkadaşımıza yardımcı olsunlar. Dilerseniz siz de Emniyet Genel Müdürlüğü Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığından bilgi talep edebilirsiniz

 41. Merhaba adamın şimdiden çok teşekkürler.sağlık geçmişine ne zaman bakıyorlar ve serçe parmağımın tendonu kopmuştu ameliyat oldum ve avuç içimde 12 dikiş vardı .bu olay mülakatlar dan sonra oldu. Kazanır cagrılırsam sorun olur mı

 42. başvurular bittimi.?

 43. Ben şuan liseyi okuyorum acaba polislige basvurabilirmiyim yani ortaokul sayilirim

 44. Kasık fıtığı elenme sebebi mi. Ve elenme okursa ameliyat sonrası okula geri dönüş oluyor mu?

 45. tedavi olunmuş bel fıtığı ameliyatı engel miydi ? teşekkürler

 46. 9cm büyüklüğünde hidatik kist intibak eğitiminde elenir mi?

 47. Merhaba 12 yıl önce sag elden tendon ameliyatı oldum Allaha cok sukur elim saglamameliyat oldugumu soylemesm sonradan öğrenilirmi?

 48. Intibak egitimindeki sağlık kontrolünde safra kesesinde 4 mm lik er beni cıktı engel olur mu

 49. Tedavi edilmiş yani sadece ölü hücre olarak var olan karaciğer kist hidatik sorun olur mu . Sağlık calisaniyim istifa edip polisliğe başvuracağim lütfen bilgi verirmisiniz

 50. Merhaba benim abim intibak eğitiminde 3 sene önce kıl dönmesinden ameliyat oldu hastalık tekrarladı fakat ameliyat olacak zamanı kalmadı genel sağlık raporunda anlaşılır mı doktor ameliyat geçirdin mi diye soruyormuş geçirdim diyenlere bakıyormuş geçirmedim dese ameliyat geçmişi doktor tarafından görünür mü

 51. Dalak yoklugu kesin engel midir hayati organ degil ve ilac kullanmıyorum güven masasi alimina basvurmayi düşünüyorum yas olarakta son sansim cevabiniz icin simdiden teşekkürler

 52. Meraba ya ben açıkta lise okuyorum ama liseyi daha bitirmedim bekçi alımı için başvurdum bu sıkinti yaratmaz değilmi

 53. dalakta hemanjıom sıkıntı yaratır mı?

  • Karaciğer, dalak veya diğer organların içindeki hemanjiomlar, apseler, iyi veya kötü huylu tümöral oluşumlar, batin veya organ içi apseler, hidatik kistler öğrenciliğe engeldir.

  • Teşekkur ederim

 54. Dalak boyu 151 mm ölçüldü 2 yıl önce fakat tomografiye girdim ve bir sıkıntı olmadığı söylendi. Şimdi polisliğe girersem dalak boyu gene 151 mm olursa sorun teşkil edermi

 55. Safra kesesinde polip olması polislik ve bekçiliği engel midir?Polipin boyutu önemli mi.

 56. Zenci.prensess

  Benim arkadaşım geçen sene göğüs küçültme ameliyatı oldu. Ama sağlıksal sebeplerden dolayı sırtında kamburlaşma falan vardı. Bu sene PMYO’ya başvurmayı düşünüyo. Engel olur mu?

 57. Dalak boyunun 15cm olması normal askerliğe engelmidir.
  Birde apandisit ameliyatı polislik yada diğer bekçi ast subay gibi memurluklara engelmi ( apandisit ameliyatı 6 yıl önce oldum)

 58. Dalagın 142 milim büyük olması polisliğe engelmidir acil cevap verebilirmisiniz

 59. Safra kesesi ameliyatı engel mi

 60. Oncelikle mrb.bekcilik icin muracat ettim.velakin az bir miktarda jinekomasti var.okdr buyuk degil.sknti teskil edermi

 61. Merhabalar cevaplarsanız çok sevinirim. Safra kesemi aldırdım. Kapalı ameliyat oldum. Hiç bir sorunum yok. Elenir miyim?

 62. Safra kesesinde polip var.safra kesisini aldırmayı düşünüyorum.
  Ama bel fıtığım da var.fıtıktan geçme şansım olurmu

 63. safra kesesinde 7 buyuklugunde polip var bekcilige engelmi yonetmelikye boyle bisey yazmiyor

 64. Göğüslerimde yağlanma var fakat gatada olduğum kontrollere göre jinekomasti yok ve jinekomasti gözükmediği için plastik cerrahiye lazer liposuction olmam için yönelndirdiler ve jinekomasti hastalığı çıkmadığı için bu ameliyatı olmadım. Jinekomasti olmadığı halde göğüslerin görünümündeki büyüklük engel midir ameliyat olmalı mıyım ?

 65. Merhaba safra kesemde taş vardı bu yüzden safra kesemi ameliyatla aldırdım polis olmaya engel olur mu elenir miyim cvbınızı bekliyorum tşk ederim

 66. Karaciğerdeki tip 5 kist hidatik polisliğe engel mi?

  • Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğinde bulunan karaciğerdeki Hidatik kist tip 4- 5 yani ölü kist kavramının Polis ve Bekçiliğe engel sayılmaktadır.

 67. Aksesuar dalak pomem için engel mi

 68. Penisimde vitiligo mevcut , normalde cildiyenin konusu. Benim üroloji doktorundan geçme ihtimalim olabilir mi?

 69. bekçi olmak istiyorum fakat safra kesesinde polip oldğu için ameliyat oldum enğelmidir
  teşekur ederim

 70. Merhaba tese (taşak) ameliyati olan kişi heyet raporunda sıkıntı olurmu?

 71. Apandist ameliyatı polis olmaya engel mi? Pomem için? Teşekkür ederim 🙂

 72. Laparaskopik bağırsak fıtığı (rektosel) ameliyatı polisliğe engel mi?

 73. Merhaba,göğsümde birden fazla fibroadenom var polisliğe engel mi?

 74. Mehaba
  7 yıl önce karaciğer kist hidatik ameliyatı oldum.Ameliyattan sonra hastalık şifa buldu ultrason da hiçbir sıkıntı gözükmüyor.Karnımda 20cmcm ameliyat izi var.bu durum polis olmaya engelmidir ?

 75. Paem için kasık fıtığı ( 2cm ) engelmidir ?

 76. Admin 13 yıl önce akciğede kist ameliyatı oldum.hastaneye gittim bir sorunum yok ama sırtımda 15 cm lik bir iz var.bu engel olurmu ameliyatı çok eskiden olduk

 77. Kasıktan 1 yıl önce kist sebebiyle ameliyat olmuştuk ancak iki kere olundu bu polislik için engel mi acil cevap verirmisiniz şimdiden teşekkürler

 78. Aksesuar dalak 17mm pmyo için engel midir?

 79. Hocam kuyruk sokumumda kızarıklık var biraz belli olmuyor ama pek sorun olur mu bu sizce

 80. hocam kuyruk sokumunda kızarıklık var ama pek belli olmuyor sorun olur mu bu sizce

 81. 17 sene önce açık ameliyatla safra kesesini aldılar ve yaklaşık 20 cmlik bir iz var polis olmama engel mi ?

 82. admin kolumdan 3 yıl önce basit bir ameliyat oldum hiç bi engelim yok spor yapiyorm . 6 cm lik iz var engel mi polislige ?

 83. Safra kesesinde birden fazla (2-3) tane safra kesesi taşı var.
  Ameliyat olmazsam Jöh veya Pöh’e engel olur mu?

 84. Merhaba, safra kesemde 3 tane 6 mm lik taş var, yönetmelikte 1cm den az dediği için 3ünün toplamı etkiler mi ? Ameliyat olmamı önerir misiniz ? Teşekkür ederim

 85. Aksesuar dalak ve 9cm izi mevcut lütfen yardımcı olur musunuz subaylık için engel mi değil mi

 86. Dalağım ve safra kesem alındı açık ameliyat olduğum için bi 20cm kadar izi var ama. Şuan herhangi bir sıkıntım kalmadı polis veya bekçi olabilirmiyim

 87. Göguslerim de hafif yaglanma var engelmidir on sagligi gectim ama genel sagliga kafam takildi?

 88. Merhaba karaciğer kist ameliyatı oldum 7 yıl oldu iz var polisliğe engel mi

 89. Dalak boyutu 133 mm bekci olmaya engelmidir?

 90. Liponasti polisliğe engelmi

 91. fırat balkan

  gevşek les ameliyati (laparoskopi) olucam pmyo ya engel mi

  • Organ ve sistem fonksiyonlarında bozukluk olmayan, organ eksikliği veya yokluğuna neden olmamış laparoskopik veya laparotomik girişimler sağlam kabul edilir.

 92. Tendon kısalığı engel olur mu cerrahi operasyon sonrası durum ne olur. Şuanda kısalığın bana tek etkisi iki ayak üstü çökerken (squat) şeklinde topuklarım yukarı kalkıyor.

 93. Merhaba dizimden ameliyat oldum dizimin baska bi yerinden kıkırdak alip kıkırdak naklettiler bu sorun olur mu koşmam da yürümem de sorun yok dikmişim belli bile olmuyor neredeyse

 94. Dalak büyüklüğü pomem e veya askeriyeye engel mi ?

 95. Tüp mide (kapalı, obezite cerrahisi) PAEM e engel olur mu?

 96. Merhaba ben 2 sene önce karaciğer nakli oldum. Nakil alıcısıydım. Şuan kan testlerim çok iyi. Nakil olmam polisliğe veya bekçiliğe engel midir?

 97. Abim 10 yıl eti ben sağ elimde ki yüzük parmağında ameliyat oldum sıkıntı olurmu lütfen lütfen l7tfen cevaplayın silah sikamam engel deyil

 98. Sol kol omuz dirsek arasi kemik kisti ameliyati oldum platin takildi.sonra platini cikartirdim ve yara izlerini estetik ile kapattim gecmiste oldugum bu ameliyat islemleri polis olmama engelmidir
  Not:kolum fiziki acidan saglikli ve estetik jimlastik yada guc ile ilgili bir problemim yok(2016 da platin yuzunden elenmistim).

 99. Tolgahan karabulut

  Sağ elimin üstünde elim kırıldığı için ameliyat olmak zorunda kaldım elimde platin var ama çıkarilabiliyor engel olurmu acaba kullanmamda bir sorun yok bilgisi olan cevaplayabilir mı lütfen

 100. Ben 7 yıl önce başımdan araknoid kist ameliyatı oldum. Şuan hiçbir sorun yok. Polis olmam için engel teşkil eder mi?

 101. 5 yıl once sağ el serçe parmaktan tendon ameliyatı oldum sorun olur mu ?

 102. merhaba kıl dnmesi nedeni ile 2 ameliyat geçirdim 2 . snde kalçaya ufak yapay deri atılar sıkıntı olurmu

 103. Bende kist hidatik vardı laparoskopik işlem yapıldı sadece nokta gibi iz var sorun oluyor mu

 104. Admin dizimde yağ bezesi vardı 2014 te aldırdım pomemde ameliyat oldum kutucuğunu evet yapsam elerlermi beni bi sıkıntı olurmu doktor zararsız dedi herhangi bi sıkıntı yok yürüme vb

 105. Benim 2 dalagım var ve bana engel olacak bir saglık sorunu yaratmadı. Ve dişlerimde kanal tedavisi var bunlar engel mi?

 106. Boy uzatma ameliyatı engelmi polisliğe bacaktaki bütün Materyaller çıkıyor yürüme vb hiç bir şey yok

 107. Yağ bezesi aldırdım alınımdan sıkıntı olurmu

 108. Merhaba araştırma Hastanesi’nde yapilmis olan tüp mide ameliyatı polislige engelmi?

 109. Merhabalar ben 6 yıl önce sol böbreğime bitişik olan kist için laporoskopik ameliyat oldum, kist iyi huyluydu ve organ işlev kaybı yaşamadım, bu bana engel olurmu? Okuduğum kadarıyla işlev fonksiyon kaybı yoksa engel olmuyor galiba.

 110. Hocam ayak bileğinden ameliyat oldum platin takıldı ve geri çıkarıldı eski hayatıma kavuştum ama polislikte sorun olurmu

 111. Hocam beyincik sarkması engelmidir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir