Polislik (POMEM, PAEM, PMYO) Ağız ve Diş Şartları – BekçiAlımı

Polislik (POMEM, PAEM, PMYO) Ağız ve Diş Şartları

Polis ve komiser yardımcısı adayı öğrenci seçiminde, bilindiği üzere EGM sağlık şartları yönetmeliği hükümleri adaylarda aranmaktadır. Ürolojik koşullar bu yönetmelikte belirtilmiştir. İlgili yönetmeliğe göre öğrenci seçimi yapılmakta, rapor alınmaktadır. Bu yönetmeliğin POMEM, PAEM, PMYO ve PÖH öğrenci adayı polis alımı için başvuran adayların sağlık durumlarının değerlendirilmesi kısmında, polis ve komiser yardımcısı öğrenci alımı için hangi hususlara dikkat edileceği detaylı olarak açıklanmaktadır. Polis adayları, Polis okullarına girebilmek için EGM sağlık şartları yönetmeliğinin A dilimi sağlık şartlarına uygun olmak zorundadır. Adaylardan bu şartları sağlamaları ve uygun olmaları beklenmektedir. Bu makalemizde, bekçi alımlarında aranılan ağız, diş, çene ve bunlara bağlı sistemler konusunda aranılan şartları açıklamaya çalışacağız.

Önemli not: Aşağıda yazılı şartlar polis adayı ve komiser yardımcısı adayı öğrencilerin hepsinde aranmaktadır. POMEM(Polis Meslek Eğitim Merkezi), PAEM (Polis Amirleri Eğitim Merkezi) ve PMYO (Polis Meslek Yüksek Okulu) polis adayları da aşağıdaki şartları sağlamalıdırlar.

Polis adaylarında, polis adayı öğrencilerde aranan A dilimi şartlarına aykırı bir sağlık sorunu tespit edilmesi halinde veya öğrenciliğe engel sağlık sorunları gizlenirse, yine ilgili sorun öğrencilikte veya devlet memurluğunda sonradan tespit edilirse, adayın hakkında işlem yapılır ve öğrencilik-memuriyet ile ilişiği kesilir. Bu nedenle polis adayları sağlık şartlarına uyduklarına dikkat etmelidirler.

Polislik Ağız, Diş, Çene ve Bunlara Bağlı Sistemler Sağlık Şartları

Polis adaylarının ağız-diş ve buna bağlı sistemlere ait yapılarında

 • kronik hastalığı,
 • sürekli diyet veya ilaç tedavisiyle kontrol altında tutulmayı gerektirecek bir hastalığı,
 • organ ve sistem fonksiyonlarını etkileyen bir hastalığı,
 • sakatlığı olanlar ile doğuştan (konjenital) veya sonradan (cerrahi-travmatik) organ eksikliği veya organ yokluğu olanlar

öğrenciliğe kabul edilmezler.

Nefes almayı veya konuşmayı güçleştiren, septum deviasyonları veya diğer burun ve boğaz patolojileri öğrenciliğe engeldir. Ancak başarılı cerrahi ile düzeltilmiş halleri sağlam kabul edilir.

 • Ön grup diş eksiklikleri öğrenciliğe engeldir.
 • Ön grup dışındaki 5 ve 5’ten fazla diş eksiklikleri öğrenciliğe engeldir.
 • Üçüncü büyük azı dişlerinin yokluğu eksiklik olarak değerlendirilmez.
 • Okluzyonda (kapanış) ve fonksiyonda olmayan gömülü dişler ile tedavi edilmemiş mevcut diş kökleri eksik diş kabul edilir.
 • Sabit protez yada dental implant uygulaması ile eksiklikleri giderilmiş olgular sağlam kabul edilir.
 • Alt ve üst dişler arası omm’den büyük olan alt çene gerilikleri (retrognati) öğrenciliğe engeldir.
 • Alt ve üst dişler arası 3mm’den büyük olan alt çene ilerilikleri (prognati) öğrenciliğe engeldir.
 • 6mm’den fazla olan open-bite vakaları öğrenciliğe engeldir.
 • Çene ekleminin hastalıkları, trismus-konstrüksiyon veya ankilozları, kemik iltihapları ve şekil bozuklukları öğrenciliğe engeldir.

Dolgu ve kanal tedavisi olan dişler eksik olarak kabul edilmezler. Yarıdan fazlası duran çürük dişler eksik olarak kabul edilmezler. Diş teli tedavisi bekçilik alımında problem oluşturmaz.

Soru: Dişlerimde dolgu var. Eksik sayılır mı?

Hayır sayılmaz.

Soru: Dişlerimde implant var eksik sayılır mı?

Hayır eksik sayılmaz.

Soru: Dişlerimde kanal tedavisi var eksik sayılır mı?

Hayır eksik sayılmaz.

Soru: Sadece diş kökü kalmış çürüklerim var. Eksik sayılır mı?

Evet eksik diş sayılır.

Konu hakkında merak ettiklerinizi soru sor ve yorum bölümünden iletebilirsiniz.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

250 Soru Cevaplandı

 1. Butun dislerim tam ama hafif curumeler var azi dislerimde bugun rapor aldik sonuc saglam yazildi ama curuk olan dislerimi yazdi arka azi siler ve 20 likler curuk bu raporda sorun olurmu eksik yok dis yerinde ama curume var

  • Sorun olmaz.

  • Hocam üstten 2 diş eksik alttanda 2 diş eksik birde yukarda 1 tane dişimin içi oyuk kontrolde 4 eksik diş diyemi çıkar yoksa oyuk olan dişle 5 dıyemi çıkar

 2. 23. dönem pomem sözlü mülakatına hazırlanırken ön dişinde kırılma oldu bir talihsilzik bu zamana denk geldi simdilik mülakata gireceğim için protez takıp cıkarmalı diş taktırdım zaten bundan önce ön saglıkta her hngi sıkıntım yoktu buraya kadar gelmiştim fakat dişime implant yapılması lazım mış ve bende önümde ki hafta sözlü mülakata gireceğim komisyon karşısında protezi takmayıp cıksam sıkıntı olurmu yada takıp cıksam sonrasında tedavi edileceği icin bir sıkıntı olurmu cevaplarsanız sevinirim

 3. Dişlerimde çok dolgu var sorun olurmu

 4. Diş Teli Polisliğe engellidir teşekkür ederim

 5. 2 yan kesici dilimde yamukluk var sorun olurmu

 6. 22 tane dişim var ön dişlerim sağlam konusmada sıkıntı cekmıyorum azı dıslerım çürük onları çektırıcem sıkıntı olurmu konusmada herhangı bır problem cekmıyorm.3. azı dişlerım 20lık dısler yanı onlar sağlam

 7. Ortodonti cerrahi gördüm alt çene de POMEM de sorun olur mu ? Çeneyi geri alıp dişleri düzelttiler Şekil bozukluğunu giderdiler problem olur mu ..

 8. Ön dişlerimin 1 tanesinde kanal tedavisi yarım kaldı bu sorun olurmu

  • Tamamlamanız önerilir. Ancak disiniz köku saglam, eksikliği olmayan bir dis ise kabul edilir. Ancak dis curuk, yarım, koku sağlam değilse eksik diş sayılır ve ön disteki eksik sayılacak bu dis elenmenize sebep olur.

 9. Üs dişlerimin tamamı kaplama porselen sorun olurmu

 10. Alt cenede onden iki disim eksik porselen kopru yaptirirsam saglik mulakatindan gecermiym?

 11. Abi bende çene geriliği var ama bana söylenene göre ön diş sağlamsa %90 geçermişim doğrumu ?

 12. Ön iki köpek dişlerim diğerlerine göre biraz yukarda polis olmam için engel sayılır mı

 13. üst köpek dişim 1 tane eksik . diğer dişimden destek alarak köprü yaptrdım. eğer kazanırsam sağlıkta elenme sebebimidir. yönetmeliğe göre ön diş eksikliği elenme sebebi diyor kafamı bu madde çok karıştrıyo lütfen yardımcı olabilirmisiniz

 14. 4tanesi sondaki büyük azı dişler olmak kaydıyla 6 büyük azı dişim eksik ve Haricen de kaplamalı dişlerim var engel olur mu

 15. Yirmilik dışı çektirmek eksik diş sayılır mı

 16. Ön Üst diste eksik var kaplama ile tedavisi yapıldı sorun olurumu?

 17. Merhaba benim dislerimde 3 dolgu var ve yamukluklar ver on dislerde sorun olurmu? olursa dis teli taktitip girsek o sorun cozulur mu ? Bide arkadasim icin ondada burun egriligi ve sedef var sadece kafada var bunlar sorun oluyor mu simdiden tesekkurler

 18. Merhaba admin benim üst ön iki dişim alta çıkmış sorun olurmu

 19. Çene ameliyatı olmam sorun olur mu

 20. en az kaç dişin olması gerekiyor 27 yeterlimi

 21. Kopek disimin biri cikmadi damakta gomulu engel midir bu

 22. benim üst köpek dişlerimden birisi eksik o da öngrup diş eksiklerine girer mi acaba?

  • Bende de alt köpek dişimin biri eksik implant için de geç kaldık gibi duruyor

 23. Hocam 20 lik dislerim çürük çektirmeyincede eksik olarak sayılır mı

 24. Gömülü dişleri aldırdım, bunlar eksik sayılır mı?

 25. Hocam ön üst dişim kırılmıştı kaplama yaptırdım 26.donem pomemde sağlık raporundan geçermiyim.elenme sebebi sayilmaz mi.

 26. Admin senin vereceğin cevap çok önemli lütfen cevap ver. Benim toplam 27 dişim var 20lik dişlerim ile birlikte, POMEM sağlıkta elenir miyim yoksa geçmek için 27 dış yeterli midir ?

 27. Ön dişimin biri kırık. %90’ı sağlam çok ufak bir kırık var. Sorun olur mu ?

 28. Ön üst dişim ve üst köpek dişinin yanındaki dişlerim kırık öğrenciliğe engel midir?

 29. Kardeşim hayırlı günler benim toplam 25 dişim var (1 tanesi 20’lik diş) . 4 dişim çekilmişti ve 3 tane 20’lik dişim yok. Ön grup dişlerim sağlam bir problem yok. Heyet raporu alırken herhangi bir problem yaşarmıyım. 20’lik dişlerin eksikliği değerlendirilmeye alınmıyor yazıyor yönetmelikte. 28 diş üzerinden mi değerlendirme yapılıyor ?

 30. Yani kardeşim 20’lik dişleri saymazsak minimum 24 diş yeterli olur mu ?

 31. Admin
  Merhaba kolay gelsin ben diş teli tedavisi görüyorum. Yirmilik dişlerimi ve bazı dişleri çektirdim şuan ağzımda toplam 24 tane diş var polislik için bu engel midir. Yoksa ağzımızda yirmilik dişleri sayılmayıp normal diş olarak 28 diş mi olması lazım.

 32. Bekçi olan ve daha önce sağlık raporu almaya giden arkadaşlar bir sorum olacak. Ağzımda sağlam 24 diş (1 sağlam 20’lik diş onunla toplam 25 diş) var. 3 çekilen, 1 kırık normal diş (dolgusunun yarısı düşmüş) ve 1 kırık 20’lik diş var. Rapor alırken bir problem yaşarmıyım. Yönetmelikte 20’liklerin eksikliği değerlendirilmiyor yazıyor. Yani toplam 28 diş üzerindenmi değerlendiriliyor. Ve ön dişlerim sağlam herhangi bir problem yok.

 33. Alt köpek dişimin biri eksik sorun olur mu?

 34. Dişimi çektirdiğim için boşluk var bu boşluk sorun olur mu

 35. Disimi çektirdiğim için boşluk var bu boşluk sorun olurmu

 36. Diş yamuklugu pomem için engel mıdır?

 37. Dişimin üstünde diş geliyor bide diş yamukluğu var polisliğe engel olurmu

 38. Ramazan Başar

  kucukken bisikletten dusmemden dolayi dis travmam var ön sut dislerimin birisi asagida birisi biraz yukardaa pomeme engel midir

 39. Hocam ön dışlerimin bir tanesi yamuk ama dikkat çekmiyo yanda kalıyo engel durum teşkil eder mi bide çene konusunda kaç cm ileri veya çenenin geri olması engel teşkil etmez

 40. Merhaba
  Ön disim kırıldı kökü içinde ama implant yapılarak porselen diş takıldi pomem muayeneden geçer miyim?

 41. Merhaba benim on ust disimin bi tanesinde biraz kirik var dolgu yaptirmayi dusunuyorum yaptirmasamda elenir miyim?

 42. ön dişlerim de seyreklik var engelmidir

 43. Kopek dislerimin onundeki dislerim yok bu sebepten tel tedavisi oluyorum sagliktan gecermiyim

 44. 7 adet dişim kaplama ama köpek dişin hemen arkasında 5 adet üstte 2 Adet altta bu polisliğe engel mi

 45. kopek dısımın yanındakı dısım yok eksıklık sayılırmı *pmyo* ıcın

 46. Admin, ben ön üst dişlerimden birini çektim, yanindaki 3 taneyi de inceltip sinirlerini aldırdım, toplamda 4 tane sabit protez diş yaptırdım. Sorun teşkil eder mi?

 47. 4 dişim eksitki zirkonyum yaptırdım 6 tane genel sağlıktan geçebilir miyim

 48. Çene kaymasi ameliyatı polislige engel mi?

 49. Ön dişlerim arası mesafeleri alçıyla kapattırdım.ama kendi dişlerim çok sağlamdır.sorun olurmu

 50. Üst köpek dişim yerinden degil üst damaktan cıkmiş eksik sayilirmi

 51. Çene geriliği var bende ama bana söylediklerine göre fazla imcelemiyorlar diyorlar 10 dan fazla yeni mezun polise sordum

 52. Benim toplam 28 dişim var bitanesi gömülü bitane kanal tedavisi sorun olurmu ama 20lik dişim de halen cikmamis birde ciksa kabul edilirmi lütfn yardimci olurmusunuz

 53. Ön dısim bi tanesi kırık ek yaptım eksik sayilirmi

 54. Ön dişimin yarısı kırık ve çürük sorun yaratırmı

 55. diş teli taktıracağım kazanmam durumunda sıkıntı olur mu bana

 56. Merhaba efendim 20lik 1 dişim gömülü et içinde, pomem kazandığımda sorun olur mu, Gömülü 20lik diş??

 57. Benim on arka sağ sol topamda 2 dişim yok sorun olurmu

 58. Benim on arka sağ sol topamda iki dişim eksik sorun olurmu

 59. merhaba
  ortodontik tedavi nedeni ile ön 2 dişim eksik ancak görünürde bir bozukluk yok genede eleme nedeni mi?

 60. Efendim 1 tane 20lik dişim var az çıkmış en sonda pomem için sorun teşkil edermi? Diğer dişlerimden az kısa sağlamdır

 61. Doğuştan olarak alt çenem gerililk olmamak şartıyla biraz küçük ve ön dişlerimden biri eksik ve biri ince bu polisliğe engel olurmu. Dişimi yaptırma sırasında sağlık kontrolüne girsem geçebilirmiyim

 62. Merhabalar,
  İntibak sağlık raporu alırken bana ağız diş sağlığı bölümündeki doktor over bite teşhisi koydu ve ilk engel olduğunu söyledi. Yönetmeliğe bir daha bakayım dedi ve engel değilmiş diye ekledi. over bite yukarıda engel sayılan open bite ın tam tersi oluyor. Sizce bu da engel sayılır mı gerçi sorunu olanları çağırmaya başladılar bile de çok şükür beni çağıran yok daha 🙂

 63. Ön dişte imlant olunca eksikmi sayıliyor engel mi yani

 64. Hocam kolay gelsin benim ön dişlerimde boşluk yok ama köpek dişlerim yok doğuştan yan kesici dişlerim onların yerini kapatıyor doktora gittiğimde boşluk olmadığı için implant yapamayız dedi dişlerim dümdüz bu sorun olur mu

 65. Benim ön tavşan dışlarım eğri yani yamuk sorun olurmu pmyo da

 66. Benim köpek dişimin üstünde bir dış daha çıkmıştı onu çektirdik ve şuan normal gozukuyo aralarinda boşluk felan yok sorun olurmu

 67. Benim 2 ön köpek dişlerim diğer dislerimdenönde sagligimda bir sorun yok fakat polislikte sıkıntı olur mu yardımcı olurmusunuz

 68. Hocam bende alt ile üst diş arasında 3mm boşluk var bu durum elenme sebebi peki tedavim başlasa o şekilde sağlık raporu almaya çalışsam alabilirmiyim dişten sağlam alırmıyım tedavim var diye

 69. merhaba, üst çene sağ taraftaki köpek dişimin bir yanındaki dişin yani 4 numaralı küçük azı dişimin iç tarafında bir dişim daha var, yani üst üste iki diş, dışarıdan hiç belli olmuyor, gelişimini tamamladı, gayette sağlam diye ve sağlık sıkıntısı oluşturmadığı için çektirmedim, mülakatta bir sıkıntı olur mu?

 70. Alt çene gerili kaç cm olması lazım en fazla ?

 71. On dişimde kanal tedavisi ve dolgu var sorun olurmu birde en fazla kaç dis çürük olabilir

 72. Benim on iki dışım şekil olarak bozuk polislige engelmi yani çürük değil ama küçükken kirilmis biraz polislige engelmi

 73. Hafif spinal kanal darlığı engel midir ?

 74. Abi bende olacagim allah iziniyle kafamin arkasinda az bosluk var bise olurmu

 75. Ayşe Özdemir

  Ayak arkasında hafif kemik çıkıntısı engel midir

 76. Üst köpek dişimin yanındaki azı diş eksik gülünce belli oluyor polisliğe engelmidir ?

  • Sorun olmaz.

  • Her soruya yanıt verdigini icin teşekkürler. Bu sene deniycem Allah nasip kısmet ederse inşallah. Dişle ilgili sorunum var ön grup dişlerde iki yandan da köpek dişim yok. Gülerken belli oluyor başka eksik dişim yok. Sorun teşkil eder mi lütfen cevap verin.

  • Boşluk büyük değilse sorun olmaz.

 77. Ayşe Özdemir

  Merhaba vücutta yok ama tırnak da Sedef engel midir ?

 78. Dişimin üzerinde bi diş çıktı sorun olurmu yada alırsam sorun olurmu

 79. ön dişimde bir tane eksik var implant yaptırsam sorun olur mu?

 80. Ön üst iki dişimin arası seyrek bakınca baya belli oluyor sorun olur mu ön elemede

 81. İyi günler hocam. Ön dişlerimden biri yoktu yanlarındaki iki dişi biletip köprü yaptırdım. Bu eksik sayılır mı acaba implant yaptırsam mı?

 82. Merhaba
  Ön alt dişlerimde biraz eğrilik var. Ön üst dişlerimin hepsi var ama 2 sinde kırıklıklar var sorun olur mu? Birde sol gözümde 1 derece astigmat var ve çok hafif göz kaslarımda zayıflık var herhangi bir sıkıntı olur mu?
  Şimdiden teşekkür ederim.

 83. Hocam bu yıl üni sınavına giricem pollislik puanını alırsam mülakatlarına başvurucam üst dişlerimde 4 tane hafif eğrilik var diş teli taktırıcam velhasıl kelam dişlerimde tel takılı olması mülakatta elenmeme sebebiyet verir mi cevaplarsanız sevinirim 🙂

 84. Merhabalar çok teşekkürler yazınız için benim de bir kaç sorum olacak;
  Ben polislikten elendim dişlerim tam kapanmıyor yanda 3-4 cm açıklık kalıyor diye. Şimdi bir daha deneyeceğim Lamine diş kaplama yaptırsam kabul edilir mi.?
  Bir de sol gözümde göz tembelliği var %70 görüyor bu sorun mu onların sınırı ne kadar?
  Şimdiden sağolun.

 85. Ön dişimde bir tane köprü var sıkıntı olur mu

 86. On dislerimden biri geride çıktı ve dıştan bakınca yok gibi gözüküyo sorun olurmu pmyo için teşekkürler simdiden

 87. Ust dislerimin ustunde kopek disi cikti sorun olurmy

 88. Benim alt dişim dil kısmına doğru kaymış iç kısımda kalıyor ve 4 tane diş eksiğim var elenirmiyim.

 89. Hocam ön dişlerim yerinde sadece üst sağ köpek dişim küçük. Süt dişimmiş. Eğitime girerken sıkıntı olur mu?

 90. Merhaba, Benim çene geriliğim var ve tedaviye şimdi başlasam 2.5 yıl sürecek seneye pmyo ya gidicem tedavisi ise yanlardan 2 diş sökülüp geri alınacak üst çene. Tedavi devam ederken gitsem elenir miyim?

  • Merhaba çene geriliği 6 mm sınırı var siz nasıl ölçtünüz bilgilendirirseniz sevinirim

 91. Merhaba benim doğuştan 10 dişim eksik konuşmam gayet anlaşılır ve görünür de eksiklik yok şansım hiç mi olmaz acaba

 92. Ön grup dişlerden köpek dişim gömülü önden belli olmuyor ama yandan bakılınca az boşluk var. Polislik için engel midir?

 93. Üst dişlerimde çürük var 6 tane kadar sorun olur mu acaba

 94. Merhaba hocam , Çene ekleminden sadee ses geliyor uzun süredir böyle . Kiltlenme vs gibi sorunlar yok sizce sorun çıkartırmı

 95. Merhana benim 5-6 tane diş eksiğim var ama ortodonti tedavisi için çekilmişti onlar ve alt dişlerimde çok az eğrilik var bu sorun yaratır mı ?

 96. Hocam arka dişimi çektirdim de polisliğe sorun olur mu

 97. Üst ön iki dişimde aabit protezle eksilik giderilmiş sorun olur mu?

 98. üstten 10 dişim kaplama konuşma görüntü bozukluğu hiç yok
  sorun yaşarmıyım

 99. Merhaba benim ön dişlerimin arası açık ve köpek dişlerin de küçük sorun olurmu

 100. Benim çenemden ses geliyordu doktora gittim dişlik verdi kullandım iki sene oluyor sizce bi sorun olurmu mülakatlarda

 101. On köpek dişlerim çok az yamukluk var sorun olurmu

 102. Merhaba ben ortodonti tedavisi görüyorum dişlerim düzelirken ağzıma sığmayacağından 2 yukarı 2 aşağı küçük azı dişler çekilecek ama tedavim bittiğinde boşluk kalmayacak bu dişler yine eksiklik sayılırmı(arada hiç diş boşluğu kalmadığında)

 103. 20 lik dişimin yanındaki dişin ortası delik yani çürük ama herhangi bir ağrısı veya dolgu yapılmaya sebep yok düzenli olarak fırçaladığım için o çürük gidiyor ve dişimin ortası delik çürükden dolayı

 104. Üst dişlerim küçükken parmak emdiğim için biraz öndedir. Polislik için herhangi bir problem yaratır mı ?

 105. Merhaba ben 2016 da Kara kuvvetleri Astsubaylık sınavlarına gitmiştim hiçbir yerde sorun çıkmadı en son genel sağlıkta komisyona çıktım askeri öğrenci olamazsın dedi niye dedim çenende gelişim bozukluğu var dediler elendim iki sene myo okudum askere gittim geldim pomem düşünüyorum sizce sorun olurmu sanki alt çenem biraz önde gibi ama 1 mm bile değil hiçbir konuşma ve görüntü bozukluğu yok sizin görüşünüz nedir teşekkürler

 106. Sağ alttaki ilk azı dişim yok. Sorun olur mu hocam? Aslında PMYO için soruyorum.

 107. Dislerimi kapattigim zaman tam kapanmiyor ön taraflar 1 cm yakin bosluk kaliyor sorun olurmu hocam

 108. Çürük dişimin kökünde iltihap var. Çekilmiyormuş iltihap oldugu için. Ama cerrahi olarak alınıyormuş . Bu kökün iltihap olması polislige engel mi

 109. Pınar Özdemir

  Merhaba belde spinal kanal da hafif daralma var.Polislik icin sorun olur mu

 110. merhabalar… benim üst yan taraf bir diş ve alt azı dişim eksik sıkıntı olur muı? ne yapabilirim.

 111. Benim de üst köpek dışım eksik ve diğer dişlerden destek alıp takma diş takılacak sorun olur mu acaba

 112. ön dişim yok fakat belli olmuyor tel taktırıp mı mulakata gitmeliyim veya sizce çözümü var mı

 113. Üst köpek dişim biraz ileride ve hemen yanındaki de biraz geride gülüş esnasında belli oluyor yani sorun olur mu?

 114. Ön dişlerimde eksiklik yok fakat birinde yamukluk var arka dişlerimde eksikler çürükler var eksik ve çürükleri köprü tedavisi yada kaplama tedavisiyle yaptırsam sorun olur mu ? Birde ön dişimin yamukluğu engelmidir?

 115. Kırık dişler eksik dişten sayılır mı ?

 116. Hafif dış kırıkları diş eksikliği sayılır mı

 117. Mrb benim ön dişte bitane çürük var sorun olurmu acaba sizce

 118. Köpek dişlerimin birisi diğerinin yarışı inceliginde sıkıntı ölümü benim için çok önemli bu sorunun cevabi

 119. Köpek dişlerimin birisi diğer köpek dişimin yarısi inceliginde sıkıntı ölümü bu sorunun cevabı benim için çok onemli

 120. Hocam alt köpek dişimden arkaya doğru 3. Düşümde çürüme var sorun olur mu? Onun dışında dişlerimde sorun yok hocam ve bütün dişlerim tam eksik yok.

 121. Merhabalar 17 yaşındayım 24 disim var 20 likler henüz çıkmadı onlarda çıkınca 28 oluyor sorun olur mu olmazmi

 122. Ön dislerimde bir dişim yamuk PMYO ya engel mi? Tedavi olursa olurumu teşekürler…

 123. hocan on 2 dişin arasında yarım santimden az boşluk var bir sorun olurmu

 124. Ön dişlerimin birisinde dolgu var tavşan dişlerin yanındaki bir dişin de çok az bir kısmı kırık ( çok az ) ön diş olduğu için soruyorum dolguyu eksik olarak mı kabul ederler ve çok az olan kırığa bir şey derler mi ?

 125. Ön 4 dişim porselen iki dişim dr kırıldı bir hafta sonra ön sağlık giricem bir sorun olur mu

 126. Hocam önden 5. dişim yani köpek dişim eksikdi onun yerine takıp çıkarılan damak protez diş taktırdım arka dişlerde tel destekli sorun olur mu

 127. Sağ üst köpek dişim eksik, tek eksiğim o elenme sebebi olur mu

 128. Üst dişlerimin de üsten çıkan 3 dişim var sorun olur mu

 129. Ön disimde bi çürük var tel taktiktan sonra sonra kaplaticam sorun olur mu

 130. Ön dişimde kırık var sorun olur mu
  Ön grup dile dolgu yaptırsam olur mu ?

 131. Ön iki disim arasinda boşluk var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir