Polis Promosyonu Ödemeleri Yattı Mı? – BekçiAlımı
Polis Promosyonu Ödemeleri Yattı Mı
Polis Promosyonu Ödemeleri Yattı Mı

Polis Promosyonu Ödemeleri Yattı Mı?

Binlerce polis memuru Polis promosyonu ödemeleri yattı mı sorusunun cevabını araştırırken EGM‘den müjdeli haber geldi. Emniyet Genel Müdürlüğü, polis maaş promosyonu ödeme tarihleri ile ücret bilgisini paylaştı. Promosyon ödemesi alacak olan memurların hangi tarihte ne kadar alacağı duyuruldu. Peki; Polis promosyonu ödemeleri yattı mı? İşte tüm detaylar…

Polis Promosyonu Ödemeleri Yattı Mı? Hangi Bankadan Alınacak?

Emniyet Genel Müdürlüğü, merakla beklenen polis promosyon ödemeleri tarihlerini açıkladı. Aktarılan bilgilere göre ödemeler Vakıfbank aracılığı ile yapılacak.

Polis Promosyon Ödemeleri Hangi Bankadan Alınacak?
Polis Promosyon Ödemeleri Hangi Bankadan Alınacak?

Polis maaş promosyonu tek seferde peşin olarak yapılacak. Ödemelere 1 Kasım 2022 tarihi itibarıyla başlanacak. Polis teşkilatı mensupları, yapılan protokol neticesinde promosyon ödemelerini Vakıfbank’tan alacaklar.

Polis Maaş Promosyonu Ne Kadar?

Emniyet Genel Müdürlüğü, Vakıfbank ile yapılan yeni promosyon protokolüne göre tüm polis memurlarına tek seferde peşin ödeme yapılmasına ilişkin karara varıldığını bildirdi.

Polis Maaş Promosyonu Ne Kadar?
Polis Maaş Promosyonu Ne Kadar?

Ödemeler eşit olarak ve hiç bir kesinti olmaksızın gerçekleşecek. Tutarın ise 27.000 TL olduğu ifade edildi. EGM tarafından yapılan açıklamalara göre, Vakıfbank ile 18 Mart’ta maaş promosyon protokolü imzalandı. Söz konusu protokolün süresi 5 yıl olarak belirtildi. Bahsi geçen protokol. tüm personeli kapsayacak.

Ayrıca aylık ödemelerin 300 lira olması ve enflasyon karşısında değer kaybetmemesi için her altı ayda bir memur maaş zammı oranında arttırılması şartının getirildiği hatırlatıldı.

2022 senesinde memur maaşlarında ortaya çıkan yeni durum üzerine, Vakıfbank ile yaklaşık 3 ay süren görüşmeler gerçekleştirildi. Ardından maaş promosyonu ile ilgili bir değerlendirme sürecine girildiği ifade edildi.

Yapılan görüşmelerin ardından protokolün revize edildiği ifade edildi. Yetkili makamlar şu ifadeleri kullandı:

“Yeni promosyon protokolünün süresi 3 yıl olarak belirlenmiş ve tek seferde, peşin ve eşit olarak hiçbir kesinti yapılmaksızın her personele 27 bin lira ödenmesi karara bağlanmıştır. Yeni protokol 1 Kasım’da yürürlüğe girecektir. Ayrıca Vakıfbank ile önceden yapılan ve süresi henüz tamamlanmamış olan promosyon protokolleri de iptal edilerek yeni protokole dahil edilecektir. Vakıfbank dışındaki bankalarla devam eden protokoller ise sözleşmelerin bitiş tarihinde söz konusu yeni protokole dahil olacaktır. Vakıfbank Yönetim Kuruluna, Vakıfbank Genel Müdürüne ve protokol görüşmelerini gerçekleştiren heyetlere, Türk Polis Teşkilatı adına çok teşekkür ediyoruz.”

İlginizi Çekebilir: Bekçi Ne İş Yapar, Görevleri Nelerdir?

Yazar: Berat Mert SÖNMEZOĞLU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir