22 Nisan Pazar 2018
Ana Sayfa / Diğer Alımlar / Polis Alımı Yeni Gelişmeler 2018

Polis Alımı Yeni Gelişmeler 2018

2018 Polis alımını bekleyen adaylar için geçtiğimiz günlerde yeni açıklamalar geldi. Yapılan açıklamalar bu yıl içerisinde yapılacak olan polis alımının ne zaman yapılacağına ilişkin bilgiler verdiğini söyleyebiliriz.

Polis Akademisi Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Ufuk Ayhan, 22. dönem POMEM öğrencilerini yıl sonuna kadar mezun etmeyi planladıklarını belirterek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatı ile temmuz ya da ağustos gibi 23. dönem POMEM için alım yapılacağına işaret etti.

20 ve 21. dönem POMEM polis memuru alımlarında lisans mezunu olan erkek polis sayısı tamamlanamamıştı. 20. dönemde 9 bin lisans mezunu erkek polis alımı yapılması düşünülürken maalesef bu sayı 7 bin 300 civarında kalmıştı, 21. dönem POMEM’de ise düşünülen alım 10 bin lisans mezunu erkek polis olacakken toplam alınan sayı 9 bin civarlarında kalmıştı. 22. dönem polis alımında ise 7 bin 200 lisans mezunu erkek polis alımı yapılacak bu alımla ilgili yazımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Fakat son iki alıma bakıldığında bu alımda da hedeflenen sayı tamamlanmama olasılığı bulunuyor. Son alımda lisans ve ön lisans mezunları için alım yapıldı fakat istenilen rakama ulaşılamaz ise ilerleyen alımlarda lise seviyesinde alım da yapılabilir.

 

 

22. dönem pomem polis alımı ilgili yazıya gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

İnfaz Koruma Memurluğu Sözlü Mülakat Soruları

İnfaz Koruma Memurları, Adalet Bakanlığına bağlı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından 657 numaralı kanuna göre …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir