Polis Alımı Yeni Gelişmeler 2018

2018 Polis alımını bekleyen adaylar için geçtiğimiz günlerde yeni açıklamalar geldi. Yapılan açıklamalar bu yıl içerisinde yapılacak olan polis alımının ne zaman yapılacağına ilişkin bilgiler verdiğini söyleyebiliriz.

Polis Akademisi Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Ufuk Ayhan, 22. dönem POMEM öğrencilerini yıl sonuna kadar mezun etmeyi planladıklarını belirterek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatı ile temmuz ya da ağustos gibi 23. dönem POMEM için alım yapılacağına işaret etti.

20 ve 21. dönem POMEM polis memuru alımlarında lisans mezunu olan erkek polis sayısı tamamlanamamıştı. 20. dönemde 9 bin lisans mezunu erkek polis alımı yapılması düşünülürken maalesef bu sayı 7 bin 300 civarında kalmıştı, 21. dönem POMEM’de ise düşünülen alım 10 bin lisans mezunu erkek polis olacakken toplam alınan sayı 9 bin civarlarında kalmıştı. 22. dönem polis alımında ise 7 bin 200 lisans mezunu erkek polis alımı yapılacak bu alımla ilgili yazımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Fakat son iki alıma bakıldığında bu alımda da hedeflenen sayı tamamlanmama olasılığı bulunuyor. Son alımda lisans ve ön lisans mezunları için alım yapıldı fakat istenilen rakama ulaşılamaz ise ilerleyen alımlarda lise seviyesinde alım da yapılabilir.

 

 

22. dönem pomem polis alımı ilgili yazıya gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Polis adayları; Polis olup olmayacağınızı belirleyecek olan sözlü sınavdır. Birçok aday sözlüden düşük not alıp elenir. Sözlü mülakata mutlaka çalışmalısınız. Aşağıdaki uygulamalar bunun için. 2019'de alınacak 15 BİN PMYO ve POMEM polis öğrencisi arasında siz de yer alın. Üstelik polislik sınavları zamanında, sürekli güncellenen içeriklerle rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Binlerce polis adayını mesleğe kazandırdığımız için iddialıyız. İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
Bildir