PMYO ve Başka Üniversite – BekçiAlımı

PMYO ve Başka Üniversite

PMYO yani Polis Meslek Yüksekokulları lise sonrası polis olmak isteyen adayların tercih ettiği okuldur. Lise mezunu kadın ve erkek adaylar PMYO okuyarak hızlıca polis olabiliyorlar. TYT zamanının yaklaşması ile birlikte PMYO okumayı ve polisliği düşünenlerin aklına takına iki husus var; PYMO başvurusu yaparken diğer üniversitelere başvurmak ve PMYO kazandıktan sonra aynı anda başka üniversite okumak. Bu iki hususu burada açıklayacağız.

2020 PMYO Başvurusu

2020 yılı PMYO başvurusu 2020 yılı TYT sınavı sonucu açıklandıktan sonra başlayacaktır. SOnuçlar 2020 Temmuz ayınca açıklanacağına göre 2020 başvuruları Ağustos başı ve ortası gibi internet üzerinden yapılacaktır.  TYT sınavı puanınıza göre PMYO başvurusu yapıp yapamayacağınız netleşecek. PMYO taban puanı 2020 için 240 ile 260 arasında olacak. PMYO taban puanı geçerseniz 2020 pmyo başvurularına katılabilir ve seçmelere gidebilirsiniz demektir.

Başka üniversite Seçeneği

PMYO başvuruları devam ederken üniversite tercihleri de alınıyor. Adaylar PMYO ve üniversite tercihlerini aynı anda yapabilir pmyo seçmelerine katılabilirler. Bu konuda bir sınırlama yok. Elenirseniz üniversite seçeceğinden devam edersiniz. PMYO kazanıp aynı anda başka üniversite ise okuyamazsınız. PMYO yüksekokul yani bir üniversitedir. Yatılı okunur. Aynı anda başka bir üniversiteye gidemeyeceğinize göre okuyamazsınız da.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir