PMYO Sınav Ücreti – BekçiAlımı

PMYO Sınav Ücreti

Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO) 2018 yılı kılavuzu yayınlandı. 260 ve üzeri TYT puanı olan adaylar internet üzerinden e-devlet bilgileri ile Polis Akademisi sitesinden ön başvuru yapacaklar. Bu süreçte ön başvuru yapacak olan adaylar PMYO sınav ücretini öncelikli olarak yatırmalıdırlar. Bu ücreti yatırmadan başvuru yapamazsınız. Peki 2018 PMYO sınav ücreti ne kadar? Bunun için kılavuza bakmamız yeterli. (OKUYUN)

2018 PMYO Sınav Ücreti

Adaylar, PMYO Giriş Sınavına 13-26 Ağustos 2018 tarihleri arasında e-devlet kapısı hesapları ile başvuruda bulunacaklardır.  İnternet üzerinden ön başvuru yapacak adaylar tarafından Sınav başvuru ücreti olan 100.00 TL (Yüz Türk Lirası), 13 Ağustos 2018 günü saat 09:00’dan 26 Ağustos 2018 günü saat 17:00’a kadar yatırılmalıdır.

2018 PMYO Sınav Ücreti Nereye Hangi Hesaba Yatırılacak?

Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “2018 Yılı PMYO Giriş Sınavı” isimli hesabına yatırılacaktır. Para yatırırken;

  • Halkbankası şubesi
  • Halkbankası ATM
  • İnternet Şubelerinden

para yatırabilirsiniz. Diğer bankaların şube ve ATM sinden para yatıramazsınız. Para yatırdıktan sonra ATM tarafından verilen makbuzu ya da şubeden verilen belgeyi saklayın. Bunu PMYO evrak teslimi sırasında sizden isteyecekler. Para yatırmadan PMYO ön başvurusu yapamazsınız. Sistem kabul etmez.

Para yatırdığınıza dair ATM makbuzu ya da belgeyi kaybederseniz Halkbank şubelerinden tekrar alabilirsiniz.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

2 Soru Cevaplandı

  1. barajı geçmeyenler sınava giremez mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir