Penti Bayiliği – BekçiAlımı

Penti Bayiliği

Penti, 1950 yılında iki kardeşin açmış olduğu 2 farklı firmanın 1970 yılında birleşmesiyle oluşmuştur. Kadın çorabı üretimi yapan bu firma 1980 yılında aileden başka bir ismin işin başına geçmesiyle, markalaşma adına büyük adımlar atılmıştır. 1984 yılında ise firmanın bugün ki markası olan Penti ortaya çıkmıştır. Türkiye’nin önemli çorap markalarından olan Penti; ev, iç ve plaj giyim ürünleriyle de tercih edilmektedir.

Ülkemizde 60 ilde 300 den fazla mağazası bulunan Penti’ nin yurt dışında da mağazaları vardır. 29 ülkede 106 tane mağazaya sahiptir. Türkiye de ve dünya da en çok bilinen en çok tercih edilen marka olan Penti gün geçtikçe daha fazla alıcıya ulaşan bir marka olmuştur. Kimi yatırımcılar Penti ‘nin kâr oranının yüzde 50’nin üzerine çıktığını iddia etmektedir.

Hatta bazı dönemlerde bu kâr oranının daha fazla arttığı da bilinmektedir. Hâl böyle olunca girişimcilerin dikkatini çeken, bu sektörde çalışmak isteyen kişiler Penti bayiliği almak istemektedirler. Penti markası da ülke de ve dünya da yüzlerce bayilik/Franchise vermektedir. Bu da girişimciler için adeta altın bir fırsat haline gelmiştir.

Penti Bayiliği Almak İçin Gerekli Şartları Nelerdir?

Penti bayiliği almak için isteyen girişimcilerin öncelikli olarak çalışkan, disiplinli, olması gerekmektedir. Diğer iş kollarında olduğu gibi işe başlayan girişimcinin finansal gücünün iyi olması gerekmektedir. İletişim yönü güçlü, liderlik vasfına sahip olmalı ve markayı en iyi şekilde temsil etmelidir.

Ayrıca Penti markası her yıl moda ve trendlere uygun ürün ürettiğinden bu işle ilgilenen girişimci modanın ve trendlerden her zaman haberdar olacak ve pek çok imkândan yararlanma gibi bir avantajı olacaktır. Penti girişimcilere proje desteği, eğitim desteği, pazarlama desteği gibi birçok alanda desteği de bulunmaktadır.

Penti Bayilik Açmanın Avantajları Nelerdir?

Penti bayiliği açmanın birçok avantajı bulunmaktadır. Bunlar şöyle sıralanabilir;

Penti, neredeyse herkes tarafından bilinen bir markadır.

Penti, modayı yakından takip etme fırsatı sunan bir markadır.

Penti, girişimci ve çalışanlarına en üst düzey desteği sağlayan bir markadır.

Penti, ürün çeşitliliği sayesinde her müşterinin talebini karşılayabilen bu sayede herkesi memnun eden bir iç giyim markasıdır.

Penti, ürünleri çok fazla satılan ve en iyi kâr oranlarına sahip bir markadır. Yani bayilik açmak isteyen kişilerin yüzde 50 üzerinde kâr elde edilmesi beklenilir.

Penti Bayiliği Açmanın Maliyeti Ne Kadar Olur?

Penti bayiliği gerçekten çok kârlı, kazandıran ilk aylarında bile satış oranının çok yüksek olacağı ayrıca ismi bir marka olduğundan dolayı reklam için gerekli bir çabaya ihtiyaç duyulmadığından, girişimcilerin açmak istediği bir bayi haline gelmiştir. Girişimci kararını verince aklında oluşan ilk soru şüphesiz bu bayiliği açmanın maliyeti ne kadar olur sorusu oluyor. Markanın bayilik sistemine katılmak isteyen kişilerin Franchise bedeli olarak 200.000TL gibi bir miktarda sermayesi bulunması gerekmektedir. Tabi bu rakam her iş kolunda olduğu gibi Penti bayiliğinde de değişiklik gösterebilmektedir. Girişimcinin açacağı işletmenin konumu büyüklüğü, tasarım ve dekorasyonu, çalıştıracağı personel sayısı sermayenin miktarını belirleyen ölçütler olacaktır.

Yazar: Sevgi KILIÇ

Mardin'de 1994 yılında doğdum. Üniversite hariç eğitimimi orada tamamladım. Üniversiteyi Aksaray Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde okudum. 2018 yılında evlendim ve 2019 yılında Alya adında dünyalar tatlısı kızım dünyaya gözlerini açtı. Artık hayata başka bir pencereden bakıyorum, hayatım çok değişti, daha mutlu, daha huzurlu bir insan oldum. Artık kızım için yaşıyor, onun için nefes alıyorum, yazdığım yazılarla mutlu oluyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir