Parkur süreniz kaç saniye? Kaç Puan Aldınız? -Anket

Bekçi adaylarının 7 bin kontenjanlı 1. dönem alımı için parkur ve sözlü mülakat sınavları devam ediyor. On binler bekçi olmak için polis okullarında gece yarılarına dek parkura giriyor, sözlü mülakat komisyonu karşısına çıkıyor. Tüm bu süreçte adayların yaşadıklarını ve sözlü mülakatlarda sorulan soruları sizlerle paylaştık. İlgili konularımızdan okuyabilirsiniz. Geçtiğimiz hafta yazılı sınav anketi yapmış ve %85 oranında adayın yazılıdan başarılı olduğunu öğrenmiştik. Üstelik adayların çoğu 80 ile 95 puan arası bir yazılı puanı elde ettiklerini söylemişlerdi. işte o anketimizin son durumu:

Ankette de görüldüğü üzere 5 bini geçen katılımcı oldukça yüksek bir puan aldığını ifade ediyor. Bu makalemizde de parkur sürelerini ve sınav durumunu ölçmek istiyoruz. Katılım gösterir ve arkadaşlarınızla da paylaşırsanız seviniriz, böylece sağlıklı bir analiz ve istatistik tutmuş oluruz. Bilindiği üzere başarı puanları yazılının %25’i, parkurun %25’i ve mülakatın %50 si baz alınarak oluşturuluyor. Yani yüksek puan almak her zaman avantaj sağlıyor.

Parkur süreniz kaç saniye?
Bu makale ile alakalı toplam 22 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

22 yorum

 1. Yazili sinav 91. Fiziki parkurdan 100 aldim. Sozlu mulakatta ofkeyle kalkan zararla oturur soruldu. 2. 3 cumle ile cevapladimi dusunuyorum. Sizde ne olur. Torpil donmezse olacagini dusunuyorum ben.

 2. Slm her ile alincak sayı belliydi diyelimki elemelerden ve talebin dusuklunden o.ilde belli sayi tamamlanmasa gorev yapcaklarin yeni 10 bin alımda o ilde kazanan o ilemi düşer gorevi basvurdu ile yani

 3. Daha bugun gectim parkurdan 46 sn ile.Bu parkurdan önce, hiç antrenman amaçlı ne bir parkura gittim nede çalışma yaptım.Sadece atlama tahtasını bir kaç defa denedim o kadar.

  Burada tek kural, hızlı ol ama asla acele etme.Ben en sonlardaydım en az 100 kişi belki daha fazla kişi parkurda izleme imkanım oldu.Dikkat etmesi gerkenler; boy kilo endeksi üst sınırda ve üst sınıra yakın olanlar ve normal hayatında atik ve seri olmayanlar biraz endişelenmeli.
  g
  Üçüncü eklemek istediğim konu, takla olayı.Takladan sonra dengenizde birazcık zorlanıyorsunuz.Hiç spor koşu vs yapmadıysanız slalom dan sonra engel atlamada bacak kaslarınız zayıf düşüyor ve kapaklanıyorsunuz.Tabi bu dediğim olay herkesde olmuyor yukarda bahsettiğim kişilerde oluyor genelde.Genel olarak ortalama 20 kişiden 15 i gecebiliyor.

 4. Eşimde çok hizliydi ben emindim kazanacağından ama 51 sn de yaptı 1 saniye insanın hayatına maal oluyor eğer öyle düşünüyorsanız itiraz etmek mümkün mü acaba ve ayrıca kontenjan dolmadığı için parkuru gecemeyenleri geri cagirabilirlermi bilginiz varmidir?

 5. Arkadaşlar bugün öğrendim ki boşuna eşeklik yapmışız. İstanbul’dan kadroya girecek 200 kişi çoktan belli biz sadece prosedür uyguladık. Boşuna 100₺ yatırdık. Boşuna sınavlara gidip kendimizi parcaladik. Her sektörde olduğu gibi bu sektörde de torpil işliyor . Torpil yok diyen çıksın karşıma ispatliyim. Hani demem o ki biyerde adaminiz yoksa boşuna ugrasmayin.

 6. Ben parkur kursunda 47 saniye falan yapıyordum. Ama asıl parkurda 51 saniye yaptım ve baya da hizli idim. Anlatmak istediğim şu, parkur yerinde olay daha zor, ve daha uzak bence bir entrika dalavere olduğunu düşünüyorum…

  • Ben bir kere girdim oda son gundu agirlik tekerlekti 44 saniyede yaptim esas parkurda agirlik normal 30 kiloydu yine 44 yaptim normalde hizlanmisim ama aklim tekerlegin agirliginda kamis hafif yalpaladim parkur normaldi yani

  • Eşimde çok hizliydi ben emindim kazanacağından ama 51 sn de yaptı 1 saniye insanın hayatına maal oluyor eğer öyle düşünüyorsanız itiraz etmek mümkün mü acaba ve ayrıca kontenjan dolmadığı için parkuru gecemeyenleri geri cagirabilirlermi bilginiz varmidir?

   • Geri çağırma olayı yok. Asil ve yedekler olacak. Asillerden gelmeyen veya sağlıkta vs elenen olursa yedeklerden sırasıyla çağırılıyor. Parkurda ikinci bir şans yok.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*