Obezite Tedavi Yöntemleri – BekçiAlımı

Obezite Tedavi Yöntemleri

Başarılı şişmanlık – obezite tedavisinde kişinin kararlı olması önemlidir. Sonuca odaklı, planlanmış ve kararlılıkla sürdürülen programlar ile istenilen sonuçlar alınabilir. Obeziteyi yenmek istiyorsanız aşağıdaki üç kurala sadık kalmanız gereklidir. Başkalarının hikayeleri, sonu gelmez ve sürekli değişen diyet önerileri, sosyal ortamın baskısı ile gelen streslerin sizi yolunuzdan çevirmesine izin vermeyin.

  1. Yaşam biçiminizi bugünden itibaren değiştirin
  2. Daha az kalori almanın önemini keşfedin
  3. Fiziksel aktivite – spor yapmanın kalıcı kilo kaybında etkisini gözleyin

Üç maddeye uyumsuzluk, obezite ilaçlarının kullanıyorsanız veya obezite cerrahisi geçirmiş olmanız durumunda dahi, başarı sizinle birlikte olmayacaktır.

Gerçekçi olmak; Başarının sırrı ne kadar kilo kaybettiğinizde değil, ne kadar sürede kaybettiğiniz ve buna bağlı kalabilmenizdedir. Örneğin, yavaş kilo kaybı değerlidir. Haftada yaklaşık 1 – 1.5 kg kadar kilo vermek vücudunuzu stresden koruyacaktır. Altı aylık sürede Kilonuzun % 5 – 10 u kadarını kaybetmişseniz büyük bir başarıya imza atmışsınız demektir. Bu kiloları verdikten ve sabitledikten sonra hala fazla kilolu veya obez durumdaysanız, daha ileri kilo verme yöntemleri ile tanışma zamanınız gelmiş demektir.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir