Multinet Nakite Çevirme
Multinet Nakite Çevirme

Multinet Nakite Çevirme

Multinet, birçok işletme ile anlaşma yaparak verdiği kart aracılığıyla işletmenin çalışanlarına yemek yeme veya alışveriş yapma gibi imkanları sunmaktadır. Birçok işletme, çalışanlarının yol ve yemek masrafı ihtiyacını Multinet ile karşılamaktadır. İşletmeciler, çalışanlarının ihtiyaçları için gerekli olan ücreti bu kartlara yatırabilmektedir. Ancak Multinet Kart ile tüm POS cihazlarından işlem yapmanız mümkün değildir. Multinet Kart, sadece anlaşmalı işyerlerinde geçerli olan bir karttır.  Dolayısıyla Multinet sahiplerinin kullanmadığı para miktarı, kart içerisinde durmaktadır. Bu gibi durumlar içerisinde bulunan çalışanlar Multinet nakite çevirme işlemini yaparak sahip oldukları kartta kullanmadıkları parayı kullanabilmektedir. İnternet ortamında nakite çevirme işleminin nasıl yapıldığı ile ilgili bilgi kirliliği bulunmaktadır. Aslında bu işlemi gerçekleştirmek çok basittir. Sadece bu işlemi gerçekleştirirken dikkat edilmesi gereken hususlar olduğu bilinmelidir.

Multinet Bozdurma

Multinet kartları içindeki kullanılmayan bakiyeyi nakit para olarak kullanmak isteyen kişiler, ‘‘Multinet nakiteçevirme işlemlerinde dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Kullanılmayan bakiyenizi nakit ihtiyacınız için kullanma isteğiniz varsa, bu işlemi yapan kişi veya kişilerin güvenilir olmasına dikkat ediniz. Mümkün ise yakın çevrenizde bu işlemi yapacak birini bulmaya çalışın. Ayrıca verdiğiniz komisyonun çok olmamasına özen gösterin. İşlemi yapacak kişilerin mümkün olduğu kadar indirim yapmasını sağlayın.

Bakiyeyi Nakite Çevirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Multinet nakite çevirme işlemini yapacaksanız, yani Multinet kart içerisinde yer alan bakiyeyi nakit paraya çevirmek istiyorsanız, bu işlemin legal bir ticari metod ile yapılmadığını bilmelisiniz. Çünkü bu işlem sırasında herhangi bir ürün veya hizmet satışı yapılmamaktadır. Sadece kart içerisinde yer alan bakiye miktarı, bu işlemi yapan kişiler tarafından çekilmekte ve bu paranın belirli bir miktarı komisyon olarak alınmaktadır. İnternetten veya çevrenizden bu işlemi yapacak birini bulmalısınız. Genellikle verilen komisyon %10-%20 değerleri arasındadır. Mümkün olduğunca az komisyon vermeyi teklif edin. Normal şartlar altında bir marketin aldığı komisyon %8 civarındadır. İşlemleri yapan kişinin güvenilir olmasına dikkat etmelisiniz. Karttan yapılan işlemler için fiş istemeniz önerilmektedir. Pek önerilmemekle beraber internet ortamında da Multinet nakite çevirme işlemi yapan kişilerin var olduğunu bilmelisiniz. Ancak bu kişilerin güvenirliliğine çok dikkat etmeniz gerekmektedir.

Kullanıcılar Bunları da Sordu

Multinet bozdurulurken neye dikkat etmeliyiz?

Multinet nakite çevirme işlemi yapan kişilerin var olduğunu bilmelisiniz. Ancak bu kişilerin güvenirliliğine çok dikkat etmeniz gerekmektedir.

Multinet nakite çevirme komisyonları neden yüksek?

Multinet gibi sistemler nakit ihtiyacı için değildir. Bankadan nakit avans çekmek her zaman daha avantajlıdır.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...