Mübaşirlik Yaş Sınırı – BekçiAlımı

Mübaşirlik Yaş Sınırı

2020 yılında  Adalet Bakanlığı on binlerce personel alacak. 2020 yılı adalet personel alımı için 11 bin 78 adet kadro ihdas edildi. Yapılacak olan memur alımında mübaşirlik kadrosuna da yer verilecek. On binlerce kişi mübaşir kadrosu ile memur olarak Adalet Bakanlığın’da görev yapmak için yarışacak. Mübaşir olmak için on binlerce kişinin başvurmasını bekliyoruz. Bu süreçtem mübaşirlik adaylarında aranılan şartlardan biri da yaş  konusudur.

Adalet Bakanlığı mübaşir alımına başvurabilmeniz için belli bir yaş sınırı içinde olmanız gerekmektedir. 2020 yılı için mübaşirlik memurluğu adaylarında aranılan yaş şartı aşağıdaki gibidir: “Adalet Bakanlığı mübaşirlik kadrosu  için ise 35 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1983 ve sonrası doğumlu olanlar) sınavlara ve alıma müracaat edebilecektir.”

  • 1 Ocak 1983 doğumlu  olan başvurur. Ve sonrası.
  • 31 Aralık 1982 doğumlu ve öncesi başvuramaz.

Aşağıdaki hesapalama aracından 2020 mübaşir alımına başvurup başvuramayacağınızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz:

[YasHesaplama id=18]

Yukarıdaki hesaplama aracı ile durumunuzu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa yorum bölümünden sorabilirsiniz. Yaş şartını sağlamanız başvuru için yeterli olmaz. Diğer şartlarla birlikte yaş koşulunu da sağlamanız beklenmektedir. Mübaşir pozisyonlarında istihdam edilebilmek için en az lise veya dengi okul mezunu olmak gerekir.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir