Moneygram Olan Bankalar – BekçiAlımı

Moneygram Olan Bankalar

Ülkeler arasında para transferi yapmak için farklı yöntemler vardır. Direkt olarak bankalar yerine çoğunlukla bu transfer sistemleri kullanılır. Son yıllarda ise Moneygram sistemi ülkeler arasında para gönderilmesini sağlar. Türkiye’den yurtdışına veya yurtdışından Türkiye’ye para göndermek için her iki tarafın da hesabı alması gerekir. Moneygram olan bankalar ücretsiz şekilde hesap açma hizmeti vermektedir. Bu bankalarda hem banka hesabınız hem de Moneygram hesabınız aynı anda bulunabilir. İşlem noktalarından küçük bir komisyon ile işleminizi gerçekleştirmeyi başarabilirsiniz.

Moneygram Nedir?

Moneygram Olan Bankalar

Ülkeler arası para transferleri için pazara yeni giren bir sistemdir. Bu sistemi kullanmak için Moneygram olan bankalar ve diğer işlem noktalarından hesap açtırmanız gerekir. İlk etapta sadece birkaç banka ile hizmet veren sistem daha sonra işlemlerin yoğunlaşması nedeniyle anlaşmalı bankalarla birlikte bazı sistemleri hayata geçirmiştir. Denizbank ve Kuveyt Türk bankaları anlaşmalı iken bunun dışında Migros, GönderAl ve NKolay sistemleri ile işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Anlaşmalı olan bankaların ATM’leri de Money işlemlerini yapmak için uygun hale getirilmiştir.

Moneygram ile Para Transferi Nasıl Yapılır?

Para transferi yapmak oldukça basittir. Eğer hem alıcı hem de gönderici tarafın hesabı bulunuyorsa, yapılması gereken parayı gönderen taraf Moneygram Olan Bankalar ATM’siyle para transferi yapabilir. Bir acenteyi kullanabilir ya da Moneygram işlemi yapılabilecek sistemlerin herhangi birini kullanabilir. İşlem noktaları için web sitesi üzerinden arama yapabilirsiniz, site size en yakın noktayı gösterecektir. İşleminizi kısa bir bilgi formu doldurduktan sonra komisyon ücretini ödeyerek tamamlayabilirsiniz. Gönderme işlemini tamamladıktan sonra alıcı tarafa haber vermeniz yeterli olacaktır. Alıcı tarafsanız ise para transferi gerçekleştikten sonra imzanızı atarak parayı birkaç dakika içinde alabilirsiniz. Moneygram müşteri hizmetleri için TIKLAYINIZ…

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Yazar: Musa GENÇ

Elektrik-elektronik mezunuyum. Uygun zamanlarda ilgilendiğim alanlarda içerik üretiyorum. Makalelerimi yazarken dil bilgisine, imla kurallarına ve doğru verilere ulaşmaya özen gösteriyorum. En güncel yazılarım ve makalelerimle sizlere bilgiler sunuyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir