Mobilya Mağazası Açmak – BekçiAlımı

Mobilya Mağazası Açmak

Günlük yaşantımızda iş yerlerinde ya da evlerde çok sayıda mobilya kullanılır. Bunları doğru bir şekilde satan firmalar güzel gelirler elde ederler. Tabii bundan önce işi çok yakından araştırmak ve yapılacak iş ile ilgili belirli bir deneyime sahip olmakta fayda vardır.Genel itibarıyla mobilyalar, uzun süre kullanılsa da günümüzde artık çok hızlı bir şekilde değişim göstermesi sebebiyle satışlar artış göstermiştir. Özellikle de büyük firmaların hazırlamış oldukları özel konseptler bu sektöre olan ilgiyi son zamanlarda daha da artırmıştır.

Mobilya Mağazası Açmanın Maliyeti

Genel itibariyle 50 bin TL ile 500 bin TL gibi bir masraf da bulunmak Mobilya satış mağazası açmak için yeterli olabilmektedir. Yukarıda anlatılan detaylar buna sebep olacaktır. Model mobilya alım satışı yapılacaksa eğer 100.000 TL’nin üzerinde bir sermaye gereksinimi ortaya çıkacaktır.

Yalnızca dükkânın içerisinde ürünlerin doldurulması müşterileri çekmek için tek başına yeterli bir sebep değildir. Aynı zamanda satılan mobilyaların taşınması ya da yerleştirilmesi için de bir araca ihtiyaç olacaktır. Ayrıca teknik servis ya da mantolama işlerinden anlayan elemanların dükkânda bulundurulursa müşteri memnuniyeti daha da artış gösterecektir.

Artık günümüzde rekabet yüksek olduğu için mobilya dükkânı açarak yüksek kar beklemek ve hemen geri dönüş sağlanmasını beklemek çok gerçekçi olmayabilir. Fakat bu sektörde yeni bir iş kurmaya karar verdiyseniz KOBİ vadisi editörleri tarafından hazırlanan mobilya mağazası iş planı ile ilgili içeriklere göz atmakta fayda olacaktır.

Makalenin başında da belirtildiği gibi mobilya ürünleri genel itibarıyla uzun senelerce kullanılmaktadır. Fakat artık gelişim ve değişim gösteren dünya ile beraber insanlar ev ya da iş yerlerinde bulunan mobilyalarını çok kısa süre kullandıktan sonra değiştirme gereksinimi duymaktadırlar. Bu nedenle mobilya sektöründe aslında işini kaliteli bir şekilde yapan firmalar mükemmel paralar kazanabilmektedirler.

Mobilya Mağazası Açarak Ne Kadar Para Kazanılabilir?

Mobilya mağazası açma fikri ile ilgilenenlerin aslında sıklıkla sordukları soruların başında bu iş yapılırken ne kadar para kazanacağı ile ilgili olmaktadır. Bu Pazarı yakından araştıranlar satılan ürünlerde beklenen kar payından genelinde %40 civarı olduğunu söylemektedirler.

Her gün iş yapılabilecek bir sektör değildir. Düzenli bir şekilde müşteriler, firmalar, bazen sipariş bazen de müşteri memnuniyeti kapsamında diğer müşterilere tanıtım amacıyla çeşitli ürünlerin alınıp satılmasını önerebilirler. Bu şekilde aslında kar marjının yükseltilmesi mümkündür.

Yazar: Sevgi KILIÇ

Mardin'de 1994 yılında doğdum. Üniversite hariç eğitimimi orada tamamladım. Üniversiteyi Aksaray Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde okudum. 2018 yılında evlendim ve 2019 yılında Alya adında dünyalar tatlısı kızım dünyaya gözlerini açtı. Artık hayata başka bir pencereden bakıyorum, hayatım çok değişti, daha mutlu, daha huzurlu bir insan oldum. Artık kızım için yaşıyor, onun için nefes alıyorum, yazdığım yazılarla mutlu oluyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir