Mobil Ödeme Nakite Çevirme – BekçiAlımı

Mobil Ödeme Nakite Çevirme

Teknolojinin hayatımızın her alanına dahil olmasıyla birlikte ihtiyaç duyduğumuz pek çok konuda kolaylıkla yardım bulabiliyoruz. Son dönemlerin modası haline gelen yeni uygulama ise mobil ödeme. İnsan bu sayede illa bir kredi kartı veya banka hesabından ücret vermek zorunda kalmıyor. Çeşitli alımlarını bu şekilde gerçekleştirip kontör, bakiye ve faturası aracılığıyla işlemini sağlıyor. Sadece direkt edinmek istediğimiz üründen değil mobil ödeme nakite çevirme imkanından da bahsetmek gerek. Halihazırda yüklü bakiyenizi elinize alıp farklı şekilde harcayabilirsiniz. Yine faturanız ay sonunda ödeneceğinden anlık ihtiyacınızı mobil ödeme vasıtasıyla nakite çevirme fırsatını kullanıp karşılayabilirsiniz. Kaldı ki neredeyse başlı başına bir sektör oluşmaya başlarken uygun komisyon oranlarından faydalanmaya çalışın.

Mobil Ödeme Nakite Çevirme Nasıl Yapılır? Nasıl Nakite Çevrilir?

Bankacılığın bilişim sistemleri ile uyumu herkesin malumu. Eskiden şubeye gidip belki bir fatura yatırmak için sıraya girip saatler harcamak zorunda kalıyorduk. İfade ettiğimiz diğer harcama ve ödeme biçimleri daha da indirgenip mobil ödeme sayesinde oldukça basitleşiyor. Mobil ödeme nakite nasıl çevrilir konusu ile birlikte Örneğin akıllı cihazların uygulama marketlerinden, e-ticaret sitelerinden veya online alışveriş platformlarından mobil cihazınızla ödemeyi yapabilirsiniz. Hatta telefonunuz destekliyorsa NFC özelliğini devreye alarak desteklenmiş POS cihazlarına da para ödeyebilirsiniz. Bunların haricinde sıcak paraya sıkışanlar varsa mobil ödeme nakite çevirme nasıl yapılır yöntemini seçerek ihtiyaçlarını halledebilirler.

İşlemi gerçekleştiren komisyoncular sizden aldıkları meblağa karşılık oranında %50 – 60 civarında bir kesinti yaparlar. Örneğin 300 lira gibi bir telefon bakiyesini nakit paraya çevirmek istediğinizde elinize geçen aşağı yukarı 150 TL olacaktır. Mobil ödeme bozdurma yapan firmalar sizden aldıkları ödemeyi ise özellikle e-pin, kupon ve benzeri formatlarla ürünün %10 veya %20 indirim haliyle başka insanlara satarlar. Güvenilir kimseler dışındaki insanlara ve sitelere güvenmemekte fayda var. Dolayısıyla pozitif yorum alan ve tavsiye edilenlere yönelmelisiniz. Güven duyamayacağınız kişiler genellikle yasa dışı bahis sitelerine yükleme yapmanızı öneriri ancak belirttiğimiz gibi bu şekilde dolandırılma ihtimaliniz çok yüksek.

Mobil Ödeme Bozdurma İçin Limit Arttırma

Sıradan bir GSM müşterisi iseniz muhtemelen belirlenmiş kısıtlamalara tabisinizdir. Misal standart ölçülere bakıldığında maksimum 150 Türk Lirası gibi bir mobil ödeme limiti bulunmaktadır. Ancak öne çıkan müşteriler şeklinde lanse edilen özel kullanıcılar 400 – 500 TL civarında limite sahiptir. Kısa sürede büyük miktarda mobil ödeme bozdurma talebinde bulunacaksanız müşteri hizmetlerine başvurup limit arttırma isteğinizi söyleyin. Aksi taktirde düşük seviyeli ücretlendirmeler işinizi göremezsiniz. Kaldı ki mobil ödeme bozdurma komisyon oranı sistemiyle yürüdüğünden aracılık edenler beklediği seviyede para kazanamayacağından size yardımcı bile olmazlar. Kayda değecek ücretlerle birçok yerden teklif almanız bile muhtemelen. Kısacası mobil ödeme nakite çevirme ve bozdurma sırasında bakiyeniz ve faturanız ölçüsünde ilerlemelisiniz. Halihazırda faturalı hat sahipleri daha yüksek limitlere kolaylıkla ulaşabilmektedir ve onlar adına sorun genellikle söz konusu değil.

https://turbobetgiris.tumblr.com

Yazar: Adem Kaya

"Webmaster olarak başladığım web sektörü içerisinde 2014 yılından bu yana içerik üreticiliği yapmaktayım. İlgilendiğim alanlar arasında finans, ekonomi ve teknoloji bulunmaktadır. Bu alanlarda düzenli araştırmalar, okumalar yaparken çeşitli içerikler de hazırlamaktayım."

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir