Milli Savunma Üniversitesi(MSÜ) Boy Kilo Oranı, Şartı ve Hesaplama

Milli Savunma Üniversitesi asker öğrenci adayı kabul eden, ülkemizin asker yetiştiren kurumudur. 2019 yılında da MSÜ Harp Okulları’na ve Astsubay Meslek Yüksek Okulları’na öğrenci seçimi yapılacak. MSÜ öğrenci adayı seçmende boy şartı bulunmaktadır. Erkek ve kadın adaylarda boy şartı farklıdır. Adayların boy uzunluklarına göre kilo oranları da belirli çerçevede olmak zorundadır. Yani boyunuza uygun kilo ağırlığına sahip olmanız beklenmektedir. MSÜ öğrenci adayları boy ve kilo yönünden fiziki değerlendirmeye tabi tutulabilir. Fiziki değerlendirmeyi geçemeyenler öğrenci adayı olamaz.

Aşağıdaki MSÜ boy kilo oranı hesaplama aracı ile cinsiyetinizi seçip, boy ve kilonuzu yazarak uygun olup olmadığınızı kontrol edebilirsiniz. 19 yaş ve üzeri kadınlar hakkında tablonun ilk dört satırı, 19 yaş ve üzeri erkekler hak-kında tablonun ilk iki satırı uygulanmaz. Yani yaşınıza göre boy ve kilonuz da önemli durumdadır. 19 yaşından küçük kadınlar hakkında tablonun kırkikinci (kırkiki dahil) satıra kadar olan bölümü, 19 yaşından küçük erkekler hakkında tablonun yirmidokuzuncu (yirmidokuz dahil) satıra kadar olan bölümü uygulanır. 2019 MSÜ öğrenci adayı alımında da bu boy-kilo oranı şartları geçerlidir.

Milli Savunma Üniversitesi Boy-Kilo Hesaplama
Cinsiyetiniz
Boyunuz(cm)
Kilonuz(kg)

Yukarıdaki hesaplama aracı sonucunu aşağıdaki tablodan eşleştiriniz. Farklı sonuç olursa tablo değerleri geçerlidir. Boy ölçünüze göre maksimum ve minimum kilonuzu aşağıdaki tablodan görebilirsiniz:

MSÜ öğrenci seçiminde bir diğer önemli husus olan yaş sınırı ve hesaplama için Harp Okulları Yaş Sınırı ve Astsubay Meslek Yüksekokulları Yaş Şartı makalelerimize de bakmanızı tavsiye ederiz.

Soru: MSÜ için boyum 1 cm kısa. Sorun olur mu?

Ever sorun olur.

Soru: Boyuma göre bir kilo eksiğim-fazlam var. Sorun olur mu?

Ever maksimum-minimum değerler içinde kalmalısınız.

Soru: Boy-kilo ölçümü nasıl yapılıyor?

Ayakkabınız ve dış kıyafetleriniz çıkartılıyor ve iç çamaşırı-şort ile kalıp ölçülüyor.

Sözlü mülakatları için çıkmış ve çıkabilecek soruların yer aldığı güzel bir uygulama yaptık. Tüm asker alımları bu uygulamada artık sorun olmaktan çıkıyor. Sözlü mülakatlarda ilk 60 saniye hayatidir. Adayın bilgili, donanımlı ve hazır olması, bu noktadan sonra hayatını nasıl yaşayacağını belirleyen en önemli süreci ifade etmektedir. Eğer sizde askeri alımların sözlü mülakatlarına hazır, donanımlı ve bilgili girmek istiyorsanız bu uygulamayı mutlaka almalısınız. İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 8 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

8
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Cansu
Ziyaretçi
Cansu

158 boy 48 kg katılabilir miyim

akif
Ziyaretçi
akif

18 yasindayim boyum 1.91 kilom 82 acaba girebiliyormuyum verilen bilgilere gire yasima gire m uzunmus.

Hatice
Ziyaretçi
Hatice

19 yaşındayım boyum 156, kilom 48 astsubay olabilirmiyim?

kader
Ziyaretçi
kader

1.58 boyundayım 55 kiloyum subay olmak istiyorum 20 yaşındayım bi sorun olur mu boyum veya kilom

Büşra
Ziyaretçi
Büşra

Ben 1.58 boyunda 63 kiloyum.27 yaşındayım astsubay olabilir mıyım?

aybuke
Ziyaretçi
aybuke

21 yaşını geçmemeniz lazım ablacım

Gizem
Ziyaretçi
Gizem

Ben bayanim 1 cm den evlendim çatır çatır eliyorlar valla arkadaşlar siz bile inanamiyosunuz

Znyp
Ziyaretçi
Znyp

Peki sizin boyunuz kacti