Milli Savunma Bakanlığı Uzman Erbaş ve Uzman Onbaşı Alımı Hakkında Duyuru Yayınladı

Şuraya Atla

Milli Savunma Bakanlığı / MSB tarafından yayınlanan alım ilanları bu meslekte yer almak isteyen yüz binlerce kişi tarafından merakla bekleniyor. MSB son olarak bünyesinde bulunan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için en az lise mezunu adaylar arasından uzman erbaş ve uzman onbaşı alımı yapılacağını duyurmuştu. Milli Savunma Bakanlığı tarafından son yapılan duyuru ile uzman erbaş ve uzman onbaşı alımı ile alakalı detaylar belli oldu.

Başvurular Alınıyor

16 Temmuz 2019 tarihinde, yeni askerlik sisteminin yürürlüğe girmesiyle birlikte ilk duyuru yapılmıştı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda askerlik yapacak olan yedek subay- yedek astsubay ve erbaş/er başvurularının alınmaya başlandığı açıklanmıştı. Yeni Askerlik sisteminden faydalanmak isteyen adaylar askerlik şubelerinden ya da e-devlet üzerinden başvurularını gerçekleştirmeye başladı. Askere gidecek gençler için son başvuru tarihi ise 31 Temmuz 2019 olarak belirlendi.

Asker adaylar uzman onbaşı veya uzman erbaş olabilecek

Uzman Onbaşı ve uzman erbaş olmak isteyen adaylar için yeni askerlik sistemi ile birlikte işler biraz daha kolaylaştı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan yeni açıklamada askerliğini yaptığı sırada uzman erbaş ve uzman onbaşı alımlarına başvuru yapan adaylara öncelik verileceğini duyurdu. Adaylar askerdeyken başvuru yapmaları ve mülakatta girmeleri durumunda aynı zamanda ek puan alacaklar. Bu durumda da uzman erbaş ve uzman onbaşı olmaları diğer adaylara göre daha kolay hale gelecek. En az ilkokul mezunu adaylar uzman onbaşı alımları için başvuru yapabilecek. Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından Eylül ve Ekim aylarında uzman erbaş alımı ilanı açılması bekleniyor.

Rütbe Yükseltme Şartları

Askerlik görevleri sırasında uzman onbaşı ve uzman erbaş olan adaylar diğer şartları da taşımaları durumunda daha sonra astsubay ve subay olarak rütbelerini yükseltebilecek. En az ön lisans mezunu adaylar astsubay olabilmek için başvuru yapabilirken subay olabilmek için de lisans ve lisansüstü mezunu adaylar başvuruda bulunabilecek.

Sözlü mülakatları için çıkmış ve çıkabilecek soruların yer aldığı güzel bir uygulama yaptık. Tüm asker alımları bu uygulamada artık sorun olmaktan çıkıyor. Sözlü mülakatlarda ilk 60 saniye hayatidir. Adayın bilgili, donanımlı ve hazır olması, bu noktadan sonra hayatını nasıl yaşayacağını belirleyen en önemli süreci ifade etmektedir. Eğer sizde askeri alımların sözlü mülakatlarına hazır, donanımlı ve bilgili girmek istiyorsanız bu uygulamayı mutlaka almalısınız.İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
Bildir