Milli Savunma Bakanlığı 398 Memur Alımı Yapacak – BekçiAlımı

Milli Savunma Bakanlığı 398 Memur Alımı Yapacak

Devlet Personel Başkanılığı sitesinde çıkan ilana göre Milli Savunma Bakanlığı 398 memur alımı yapacak.

Milli Savunma Bakanlığı memur alımında ön başvurular 28 Aralık 2017 tarihi ile başlayıp 12 Şubat 2018 tarihi saat 17:00 saati ile sona erecektir.

Sınava başvuran adaylar arasından atananlar olsa dahi yanlış bilgi beyan eden adaylar tespit edildiği taktirde sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmaz.

Peki Kimler Başvuru Yapabilecek

Öncelikle herhangi bir unvan için kesinlikle lise, ön lisans veya lisans türünden halen geçerli durumda KPSS puanınızın bulunması gerekiyor.

Yapılacak olan alımlar içinden sadece bir unvan için başvuru yapabilme hakkınız bulunuyor. Birden fazla unvan için başvuru yapmışsanız ilk sıradaki unvan için başvurunuz geçerli olacak ve diğerleri sayılmayacaktır.

Başvuru koşullarına detaylı olarak ilan metninden ulaşabilirsiniz.

Başvuru Nereden ve Nasıl Yapılacak?

Başvurularınızı Milli Savunma Bakanlığı nın internet adresinden(http://www.msb.gov.tr/) yapabilirsiniz. Başvuruyu yaparken size ait olan bir aday numarası belirlenir ve bu aday numarası çok önemlidir kesinlikle unutmamanız ve kimseyle paylaşmamanız gerekiyor gerekirse bir yerlere not etmenizi tavsiye ederiz. Daha sonra bu aday numaranız ile başvurunuzu güncelleyebileceksiniz.

Başvuruların bitmesinden hemen sonra 26 Şubat 2018 tarihinde ön başvurusu kabul edilen her unvan için aday listeleri Milli Savunma Bakanlığı nın internet sitesinden duyurulacak. Bu duyuru tebliğ niteliğinde olacak.

Ön başvurusu kabul edilen adaylar, en geç 12 Mart 2018 tarihinde Milli Savunma Bakanlığı’n da olacak şekilde kargo, posta veya bizzat başvuru belgelerini vermeleri gerekiyor. İlanda 12 Mart 2018 tarihinden sonra gelen evrakların kabul edilmeyeceği belirtilmiş.

Gerekli unvanlarda uygulama sınavı yapılacak. Tüm unvanlar için mülakat sınavı yapılacak. Sağlık raporu ve güvenlik soruşturmaları son aşamaları oluşturacak.

Mülakat ve Uygulama sınavında başarı olmak için 70 ve üstünde bir puan almanız gerekiyor. Aksi taktirde başarısız sayılacaksınız.

Başvuracak olan adaylara şimdiden başarılar dileriz. Kafanıza takılan her türlü soruyu yorum atarak sorabilirsiniz.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir