Milli Eğitim Vakfı Burs Başvurusu – BekçiAlımı

Milli Eğitim Vakfı Burs Başvurusu

Milli Eğitim Vakfı otuz dokuz yıldır aktif şekilde eğitim hayatına katkıda bulunmaktadır. Milli Eğitim Vakfı; insan hakları dünya barışı gibi kavramları temek alan, araştırmacı ve yenilikçi hedefler ışığında, anayasal ve demokratik düzene saygılı, Atatürk ilkelerine bağlı yurttaşlar yetiştirmesi için Milli Eğitim Bakanlığı’na destek olmak amacıyla toplumun ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik faaliyet göstermeyi amaçlamaktadır. Vakfın yapımına katkıda bulunduğu okullar, çeşitli araştırma projeleri gibi büyük çaplı eğitim programları da bulunmaktadır. Vakfın öğrenimine devam eden bireyler için verdiği burs eğitim programlarından biridir. Milli Eğitim Vakfı burs başvurusu şartlarını sağlayan kişiler bursa başvuru yapabilir. Peki Milli Eğitim Vakfı Bursu nedir, bursa kimler başvurabilir, ne zaman ve nasıl başvuru yapılır?

Milli Eğitim Vakfı Bursuna Kimler Başvurabilir?

Milli Eğitim Vakfı, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan ilkokul, ortaokul, lise, önlisans ve lisans derecelerinde öğrenim gören başarılı ve maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere burs yardımı yapmaktadır. Milli Eğitim Vakfı tarafından verilen bursun süresi 12 aydır ve burs karşılıksız şekilde bursiyere verilmektedir. Bursa başvurmak isteyen kişiler http://burs.milliegitimvakfi.com/adresinden ‘‘Yeni Başvuru’’ seçeneğine tıklayarak başvuru sürecini başlatabilir.

Milli Eğitim Vakfı Burs Başvurusu Ne Zaman Yapılmaktadır?

Milli Eğitim Vakfı burs başvurusu 2020 yılı eğitim öğretim dönemi başvurusu yapmak isteyen aday bursiyerlerden bazı şartları karşılamaları beklenmektedir. Adaylar öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak zorundadır. Aday maddi desteğe ihtiyaç duyan başarılı bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak öğrenimine devam ettiği sürece burs başvurusunda bulunabilir. Adayın Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) bursu alıyor olması durumunda Milli Eğitim Vakfı bursuna yapmış olduğu başvuru geçersiz sayılacaktır. Bazı bağışçılar yaptıkları katkı ile desteklenecek bursiyerlerin özel şartlar taşımasını talep edebilmektedir, bu durumlarda bursiyer adaylarında özel şartlar da aranabilir.

Özel şartlar ile burs alan öğrencinin bağışçısı, bağış vermeyi kestiği taktirde Milli Eğitim Vakfı öğrencinin bursunu devam ettirmektedir. Burs için başvuruda bulunanların eğitimleri sırasında “kısa süreli uzaklaştırma” cezasından daha ağır bir disiplin cezası almamış olması gerekir. Bunların yanında Milli Eğitim Vakfı doğal afetlerde kayba uğrayan veya sağlık konusunda desteğe ihtiyaç duyan öğrenci ve öğretmenlere de elinden gelen yardımı yapmak ve ihtiyaçlarını karşılamak için büyük bir gayret sarf etmektedir. Burs başvuru süreci genellikle eylül ayında açılmaktadır. Değerlendirme süreci ise ekim aylarında yapılır. Başvuru yapmak isteyen kişiler

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir